Oto 7 błędów, które popełniamy przy kupnie nowego domu

autor tekstu:Marcin Krasoń  Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
18 listopada 2015 godz: 06:01

Zakup domu to jedna z najważniejszych decyzji jakie podejmujemy w życiu. Popełnione błędy mogą skutkować poważnymi problemami i wysokimi kosztami. Home Broker przedstawia kilka najczęstszych błędów, których uniknięcie ułatwi życie.

1/7
Domy w Kanadzie
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
1. Źle wybrana lokalizacja
Zaaferowany zakupem nowej nieruchomości klient jest często w stanie przymykać oko na pewne niedogodności. O ile niektóre rzeczy faktycznie można pominąć, to kwestia kłopotów związanych z lokalizacją nie powinna być traktowana pobłażliwie. Warto uczciwie zastanowić się nad tym, jak zamieszkanie w danym miejscu będzie wpływało na życie codzienne rodziny. Ile będą zajmowały dojazdy do pracy? Czy w okolicy jest niezbędna infrastruktura w postaci przedszkoli, szkół i sklepów? Jak zmieni się możliwość dojazdu do rodziców, rodzeństwa czy przyjaciół? Jak nowe miejsce wpłynie na życie towarzyskie i kulturalne rodziny? Czy okolica będzie bezpieczna dla najbliższych?

Liczą się nawet drobiazgi takie, jak bezpośredni dojazd do posesji. Kiepskiej jakości droga polna grozi grzęźnięciem w błocie lub śniegu, może okazać się na przykład, że potrzebna będzie wymiana samochodu na taki z napędem na cztery koła i większym prześwitem.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze