Robisz zakupy w internecie? Oto 10 zasad bezpieczeństwa, o których musisz pamiętać

autor tekstu:Źródło:Inne
25 listopada 2015 godz: 06:10 | Aktualizacja: 2015-12-24 08:30:26.496636+01

Poszukiwanie odpowiednich przedmiotów często sprowadza się do wędrówki po różnych serwisach internetowych – także tych nieznanych, niszowych – a to zwiększa szansę natrafienia na złośliwy adres. Eksperci wymieniają 10 podstawowych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa podczas zakupów online.

1/11
Szybki internet może teraz dotrzeć nawet do małych miejscowości
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Do największych udogodnień płynących z nowoczesnych technologii zalicza się niewątpliwie możliwość dokonywania zakupów bez wychodzenia z domu. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost transakcji online realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Potwierdza to raport „mShopper. Polacy na zakupach mobilnych” , wedle którego w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających opublikowanie wyników badania 24% internautów robiło zakupy poprzez urządzenia mobilne. Cały czas jednak wiele osób obawia się o bezpieczeństwo transakcji dokonywanych za pomocą smartfonów czy tabletów:

„Zagrożenia internetowe nie ograniczają się tylko do złośliwego oprogramowania i oszustw. Cyberprzestępcy wiedzą, że im więcej wykonuje się operacji online, tym zwiększa się ryzyko ujawniania prywatnych informacji. Istnieje wiele różnych metod, które można wykorzystać do inwazji na prywatność użytkownika. Są nimi: phishing, oszustwa internetowe, spam, złośliwe adresy URL. Osoby robiące zakupy w sieci powinny mieć wypracowany sposób radzenia sobie z zagrożeniami” – mówi Michał Jarski, Regional Director CEE w firmie Trend Micro.

Wzrost ruchu na internetowych witrynach sklepowych ma wpływ na zwiększenie liczby potencjalnych zagrożeń. Przez wzgląd na charakter rynku e-commerce i tysiące opcji, z jakich korzystają sklepy online, czasem może być trudno określić ich wiarygodność i bezpieczeństwo. Poszukiwanie odpowiednich przedmiotów często sprowadza się do wędrówki po różnych serwisach internetowych – także tych nieznanych, niszowych – a to zwiększa szansę natrafienia na złośliwy adres. Poniżej 10 praktycznych zasad, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo zakupów online
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze