5 najważniejszych zmian w podatkach, jakie czekają nas w 2016 roku

autor tekstu:Źródło:Inne
24 stycznia 2016 godz: 06:45

W tym roku wejdzie w życie wiele nowych przepisów w polskim prawie podatkowym, a zmianie ulegną praktycznie wszystkie najważniejsze ustawy. Ekspert z WFY Group tłumaczy, które z nich są najistotniejsze.

1/5
Bank
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Podatek bankowy
Chociaż nie wszystkie planowane nowelizacje dotyczą bezpośrednio indywidualnego podatnika, to niestety większość z nich dla przeciętnego Polaka oznaczać będzie pewne obciążenia finansowe i zwiększone obostrzenia. – Wiele z tych zmian w konsekwencji będzie przekładać się na wzrost cen, a co za tym idzie ograniczenie konsumpcji i spowolnienie gospodarcze – mówi Michał Skibicki, doradca podatkowy i wiceprezes zarządu WFY Group. Niekorzystną reakcję rynku na wprowadzane nowelizacje przepisów doskonale pokazują chociażby efekty błyskawicznie uchwalonego wraz z początkiem nowego roku podatku bankowego. Mówiąca o nim ustawa została podpisana przez Prezydenta 15 stycznia 2016 r. i opublikowana w Dzienniku Ustaw jeszcze w tym samym dniu. – W związku z nią już od 1 lutego zostanie wprowadzony podatek bankowy w wysokości 0,44% od określonej w przepisach nadwyżki aktywów. Niestety skutki tej nowelizacji są odczuwalne już teraz, banki bowiem – spodziewając się takiej zmiany – od początku roku masowo zaczęły podnosić oprocentowanie nowych kredytów – zauważa Michał Skibicki.
statystyki
  • mu(2016-03-09 10:29) Odpowiedz 00

    to wynika nie tylko z płacenia podatków ale także z kumulacji własności przestrzeni sprzedaży oraz własności tzw. wytworu intelektualnego.

  • mamo(2016-01-24 15:15) Odpowiedz 08

    Znalazłem nową stronę z aukcjami na której można kupić np. laptopa za 15 złotych : www.bam.bz/3q Polecam serwis, póki co mało użytkowników i łatwo się wygrywa :) Mi udało się tam kupić nowy telewizor smart za 219 złotych :D

  • Kowalski Andrzej(2016-01-27 14:57) Odpowiedz 01

    Pytanie zasadnicze-dlaczego 1% ludzi na Swiecie posiada majatek -99% populacji ludzi .Odpowiedz jest prosta bo nie płaca podatków.Na całym siwecie powstały korporacje ponad-narodowe-które sprzyjaja tego typu operacja finansowym.jezeli Europa tego nie wprowadzi-dla korporacji Amerykanskich i swoich to kraje Europy beda sie tylko zadłuzać-bo bogacic się będzie ten 1%.Rozwiazania sa proste-tylko trzeba to uzgodnic w Unii Europejskiej-kompleksowo.Bo poszczegulne kraje Unii nie sa w stanie się dogadac i uzgodnic jedno stanowisko.-na tym wswzyscy traca-a1% ludzi się bogaci.I zapewne tak pozostanie-na długo.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze