To o nich biją się firmy. W Polsce jest prawie pół miliona specjalistów ICT [INFOGRAFIKI]

autor tekstu:TL  Źródło:forsal.pl
18 lutego 2016 godz: 06:20 | Aktualizacja: 2016-03-03 11:15:11.326865+01

W całej Europie, w tym też w Polsce, spora grupa osób pozostaje bez pracy. Mimo to, wielu pracodawców ciągle zmaga się z problemem obsadzenie konkretnych stanowisk osobami posiadającymi określone kwalifikacje i kompetencje. Wśród najbardziej poszukiwanych zawodów są inżynierowie, pracownicy techniczni, pracownicy działów IT.

1/6
W całej Unii Europejskiej prawie 40 proc. przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 10 osób, które zatrudniły lub próbowały zatrudnić pracowników na stanowiska wymagające umiejętności specjalisty w zakresie ICT, miało problem z wypełnieniem takich wakatów.
Z danych Eurostatu wynika, że specjaliści ICT najłatwiej znajdą pracę w Czechach i Luksemburgu. W tych krajach aż 59 proc. przedsiębiorstw borykało się z problemem znalezienia pracowników ze specjalności ICT, którzy spełnialiby stawiane wymagania.
Wysoki odsetek (ponad połowa) przedsiębiorstw, które miały trudności przy rekrutacji specjalistów ICT, odnotowano w Austrii (56 proc.), Holandii (53 proc.), na Malcie (52 proc.), w Estonii, Irlandii i Słowenii (wszystkie po 51 proc.).
Problem znalezienia odpowiedniego fachowca na stanowisko specjalisty ICT nie ominął żadnego z krajów UE. Jenak najmniejsze problemy przy rekrutacji mały firmy w Hiszpanii, gdzie zaledwie 14 proc. przedsiębiorstw borykało się z tym problemem. Kolejne były Portugalia 21 proc., Bułgaria i Włochy (po 31porc.). Polska znalazła się tuż za Włochami. W naszym kraju 32 proc. przedsiębiorstw zgłaszało problemy przy rekrutacji odpowiednich specjalistów ICT.
statystyki
  • luka(2016-03-03 13:26) Odpowiedz 20

    oczywiście znowu slajdy. usuwam wasza stronę z zakładek. adieu

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze