Zakończono budowę tunelu pod Wisłą. Zobacz to, czego jeszcze nie widzieli inni

autor tekstu:Źródło:PAP
7 kwietnia 2016 godz: 16:04 | Aktualizacja: 2016-04-08 10:53:59.737251+02

Zakończyła się budowa tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Obecnie trwają ostatnie odbiory tej inwestycji. Nie wyznaczono jeszcze oficjalnej daty otwarcia tunelu dla ruchu, ale przedstawiciele miasta oceniają, że „na majówkę powinien być udostępniony”.

1/8
Wiadomo natomiast, że w sobotę 23 kwietnia będzie „dzień otwarty tunelu”.
W środę podczas konferencji prasowej w tunelu pod Martwą Wisłą Ryszard Trykosko, prezes Gdańskich Inwestycji Komunalnych (GIK - miejska spółka nadzorująca inwestycję) podał, że "formalnie generalny wykonawca (hiszpańska firma OHL) ma czas do 21 kwietnia na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie".
Przyznał, że liczy, że za kilka dni zakończą się prace odbiorowe w tunelu. Obecnie pracują 64 zespoły, które dokonują odbiorów w zakresie np. jezdni, kwestii technicznych, zarządzania, technologii, elektryki. Kontrole przeprowadzają m.in. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny.
bls/ pz/

fot. (mr) PAP/Dominik Kulaszewicz
statystyki
  • janek wisnia(2016-04-07 19:18) Odpowiedz 713

    Co za idioci?????? Zbudowali tunel pod Wisla w Gdansku, zamiast jak w Warszawie wzdluz Wisly. Kretyni!!! :))))))))) WIdac ze brakuje tam geniusza Piskorkiego z PO ktory wygral cala swoja kase 95 razy w kasynie podrzad.

  • Prosto Ivan(2016-04-08 10:29) Odpowiedz 22

    - w celu poprawienia sytuacji demograficznej w Kraju.. być może warto byłoby polączyć ten tunel pod Wisla z Eurotunelem pod kanałem La Manche ...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze