Nowy zakład Nexteer w Polsce. Inżynierowie wymyślą rozwiązania dla aut przyszłości [ZDJĘCIA]

autor tekstu:Źródło:PAP
13 kwietnia 2016 godz: 15:02 | Aktualizacja: 2016-04-13 15:03:59.983953+02

Wyspecjalizowany w produkcji układów kierowniczych do samochodów koncern Nexteer Automotive otworzył w Tychach swój trzeci europejski zakład, inwestując ok. 70 mln zł. Firma zatrudni też stu inżynierów, którzy będą wymyślać i testować rozwiązania m.in. dla samoprowadzących się aut.

1/5
Europejskie Centrum Techniczne koncernu, gdzie będą prowadzone prace badawcze-rozwojowe, rozpocznie działalność na terenie nowego zakładu w połowie tego roku. Zadaniem inżynierów będą prace nad najnowszymi typami systemów sterowania pojazdów, od budowy prototypów, po testy na powstającym przy fabryce torze testowym.
„Inżynierowie pracujący w naszym Centrum Technicznym będą mieli unikatową możliwość projektowania i rozwijania najbardziej zaawansowanych typów systemów sterowniczych, które wyznaczają trendy w zakresie bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia setek milionów samochodów na świecie. Będzie to zespół, który wraz z naszymi klientami będzie współtworzył samochody przyszłości” – zapowiedział dyrektor ds. technicznych Nexteer Automotive Poland Ryszard Iskra.
mab/ pz/
fot. (kru) PAP/Andrzej Grygiel
statystyki
  • bubu(2016-04-14 05:06) Odpowiedz 00

    A na parkingu będą stały samochody pracowników np. D. Tico, które nie ma wspomagania i łamanej kolumny kierownicy : ) Taki żarcik : P

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze