Czytnik DNA zamiast kluczyka i auta bez kierowcy. Zobacz, jak może wyglądać świat za 10 lat

autor tekstu:Źródło:Informacja prasowa
24 maja 2016 godz: 18:31 | Aktualizacja: 2016-05-24 18:36:51.62344+02

Nowinki, których możemy się spodziewać w nadchodzącej dekadzie, to między innymi inteligentne samochody nie wymagające obecności kierowcy, wirtualni asystenci personalni, a także wzrost popularności płatności bezdotykowych - pisze Andrzej Wenta z Gemalto Polska.

Firma Gemalto w badaniu „Connected Living 2025” przepytała 1200 młodych osób w wieku 18-30 lat, aby dowiedzieć się jak wyglądają ich oczekiwania względem przyszłości, co myślą i na co liczą w kontekście dostarczanych usług mobilnych w 2025 roku.

1/4
Technologie
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Technologie i komunikacja
Telefony komórkowe od 20 lat są integralną częścią naszego życia. Jednakże inteligentne zegarki i okulary oraz inne urządzenia ubieralne stają się coraz bardziej popularne i niedługo będą mogły walczyć o prymat z dominującymi jak na razie smartfonami. Według 59% ankietowanych inteligentne okulary będą powszechne w miejscach pracy do 2025 roku.

Większość ankietowanych nie wierzy jednak, że do tego momentu komputery będą w stanie czytać nasze myśli: mniej niż jedna czwarta twierdzi, że powstanie bezpośredni interfejs mózg-komputer, który będzie przekierowywał nasze myśli prosto do komputera, bez konieczności pisania na klawiaturze.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze