Wizyta prezydenta Xi Jinpinga: Polska i Chiny podpiszą kilkanaście umów

autor tekstu:Źródło:PAP
18 2016 godz: 09:10 | Aktualizacja: 2016-06-18 09:22:38.208619+02Powrót do artykułu »

Zniesienie VAT na połączenia lotnicze, współpraca resortów gospodarczych, szerszy dostęp polskich producentów, m.in. jabłek, do chińskiego rynku - tych kwestii dotyczyć mają niektóre z kilkunastu umów, jakie zostaną podpisane podczas wizyty w Polsce prezydenta Chin Xi Jinpinga.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Hongkong, Chiny.
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Hongkong, Chiny.
statystyki

Komentarze (9)

 • drago(2016-06-18 10:18) Zgłoś naruszenie 152

  Dobrze, o to chodzi by współpracować a nie kłócić się. Warto otworzyć się na Chińskie inwestycje, Chiny to w końcu druga gospodarką świata a w przyszłości nr 1. Chiny mają najnowocześniejszą szybką kolej, warto w tym zakresie a także w przypadku energetyki atomowej podjąć rozmowy a następnie budować razem ze stroną chińską.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • NIE_dla_soly(niez)darności(2016-06-18 14:46) Zgłoś naruszenie 91

  @plut w taki sposób pewien soly(niez)daruch , niejaki Krzaklewski zepsuł to, co kiedyś mogło się udać przy wizycie Kwaśniewskiego w Pekinie. Czy ktoś to jeszcze pamięta... ? Aco do Krzaka, to teraz wysiaduje tłustą, unijną synekurę.

  Odpowiedz
 • plutarch(2016-06-18 12:28) Zgłoś naruszenie 323

  Nie zmienia to faktu, że w Chinach SĄ łamane prawa człowieka. Nie zapominamy o tym.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Waldemar Bartosik(2016-06-19 15:38) Zgłoś naruszenie 30

  POLSKA : NOWA SUPERGWIAZDA ŚWIATA. O NASZEJ RACJI STANU ! Pewien sfastrygowany przez środowisko gazety zaborczej na mędrca, sfrustrowany i zakompleksiony podstarzały głupiec, orzekł niegdyś z wysokości swego majestatu autorytatywnie i wyniośle : "Polska, to brzydka panna bez posagu". I w duchu tej cierpiętniczo-pokutniczej filozofii, wśród owacji klakierów, powiódł nas wraz z innymi w jasyr komunistycznej w intencjach i celach - zachodniej hegemonii (plan Spinelliego). Cóż ! Tak jakoś się porobiło, że w Polsce, od co najmniej 2,5 stuleci, karierę robią różnej proweniencji i maści szubrawcy, agenci, konfidenci, kompradorzy obcych wpływów, czy zwyczajni zdrajcy. Lecz dziś i to w horyzoncie najbliższych dwóch miesięcy, mamy niepowtarzalną szansę na odwrót od galerniczej służebności, pozycji i mentalności. Rychły szczyt NATO i państwowa wizyta Xi Jinpinga, są po temu okazją, zsyłaną nam przez Niebiosa. Nie jestem dyplomatą, politykiem, nie znane mi jest stanowisko negocjacyjne rządu, a co najistotniejsze, nie wiąże mnie żadna poufność. Powiem więc wprost, bez zbędnych ozdobników i dygresji : 1/ Stany Zjednoczone, należy zapewnić o niewzruszonej wierności sojuszniczej i podjęciu samodzielnej obrony wschodniej flanki NATO w zamian za ich rozpoznawcze i bojowe technologie oraz kredyty zbrojeniowe. 2/ Chiny należy wprzęgnąć w budowę europejskiego hubu TRANSKONTYNENTALNEJ wymiany towarowej, na skrzyżowaniu Jedwabnego Szlaku i Via Carpathia. 3/ W Polsce, pilnie wdrożyć systemową reformę podatków i zabezpieczeń społecznych w oparciu o "algorytm Bartosika", czyniąc z kraju raj podatkowy, subtelnie wspierany protekcyjnymi instrumentami finansowymi. Jak sądzicie : czy wokół centrum logistycznego, w największym suchym porcie świata, na skrzyżowaniu traktów i magistrali wschód-zachód i północ-południe, w warunkach raju podatkowego, dyskretnie wspieranego przez państwo - ROZBŁYŚNIE, czy nie BLASK POLSKI, NOWEJ SUPERGWIAZDY ŚWIATA ??? Ja jestem o tym głęboko przekonany. Wyznaczmy więc sobie wizję i oznajmijmy światu : POLISH INSPIRED THE WORLD ! POLAND, IS A NEW WORLD SUPERSTAR !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wetyl(2016-06-18 15:36) Zgłoś naruszenie 313

  @Drago energetyka jądrowa to czysta głupota.Koszty powstania i potencjalne konsekwencje uszkodzenia bloku są ujmując to delikatnie nieekonomiczne -patrz casus Fukushimy

  Odpowiedz
 • ert(2016-06-19 13:46) Zgłoś naruszenie 30

  @ plutarch................prawa człowieka łamane są wszędzie i Chiny w tej dziedzinie bynajmniej nie przodują; tam za poglądy się ludzi nie morduje - Lepper, aresztuje./na razie/ -Mateusz Piskorski...słyszałeś co o tym? zwierzątko Ty moje małe i pokraczne...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze