Sześć sposobów, jak rozpoznać złego pracodawcę, zanim będzie za późno

autor tekstu:Źródło:Inne
2 lipca 2016 godz: 08:01

Lepiej dokładnie sprawdzić, czy na pewno chcemy pracować w danej firmie, zanim podpiszemy umowę. Inaczej praca marzeń może zamienić się w koszmar.

1/6
Kobieta zadająca pytania
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Zadawaj właściwe pytania
Dobrym zwyczajem podczas rozmów rekrutacyjnych jest możliwość zadania pytań pracodawcy. Warto dobrze je sformułować i obserwować rekcję rozmówcy. Wiele pokaże pytanie o rotację pracowników w firmie. Jeśli odpowiedź będzie wymijająca albo sucha to nie najlepszy znak. Kłopoty może oznaczać mętne tłumaczenie w stylu: „mieliśmy ostatnio pecha do nowych pracowników”. Mądrym pytaniem będzie też to, jak długo był wakat na stanowisko, na które aplikujemy. Jeśli pracodawca spieszy się ze znalezieniem nowej osoby, może wcale nie zależy mu na najlepszym kandydacie.

„A dlaczego pan/pani lubi tu pracować?” – to pytanie pada niezwykle rzadko ze strony kandydata, więc prowadzący rozmowę będzie potrzebować chwili, by zebrać myśli. Jeśli będzie się zacinał, wiercił i unikał kontaktu wzrokowego, coś jest nie tak.
statystyki
  • bubu(2016-07-02 14:47) Odpowiedz 26

    Z własnego doświadczenia wiem, że im większe piekło się przejdzie, tym o wiele szybciej wspina się człowiek na szczeblach kariery i ma tą przewagę, że nie obce mu są niecodzienne zdarzenia w firmie.

  • niepelnosprawny,org(2016-07-02 19:32) Odpowiedz 21

    proste - nie płaci

  • milczek(2016-07-23 00:27) Odpowiedz 00

    Witam jakie utrzymywanie bezrobotnych. Według statystyk ok 10% bezrobotnych nie dostaje nic przez 18 miesięcy. Nie ma mowy o zapomogach - 500 + to piorytet w kierunku negacji do plusa. Kredytowanie i utrzymywanie urzędasów dot. programu 500 -. Podchodzisz do urzędasa nic dla ciebie nie mamy. I tak dalej szkolenia też nie bo się nie łapie wiele osób na to. z Doliczając do tego drugie 15% bezrobotnych po studiach niezarejestrowanych - dlaczego - zaoczni studenci - powinien pracować - a jest ogrom takich co wiecznie studiują. Mamy około 27 % bezrobotnych. Z czego 2% otrzymuje zapomogę w wysokości najniższej renty. około 560 zł brutto. Doliczyć do tego trzeba zapomogi. Mało kto dostaje więcej niż 500-. Program sprząta wszystkie dziedziny życia. Robiąc z nas nędzarzy. A bezrobotny przez 18 miesięcy ma głodować nie ma nigdzie w żadnym UE kraju. Taką nędze nam sprzedają. Przez 18 miesięcy będąc bezrobotnym nie otrzymujesz nic. Po 12 miesiącach obiecują ci, że należy ci się coś z programu Unijnego dla bezrobotnych i osób wykluczonych zawodowo. Po 2 latach sam nie wiesz po co żyjesz a po 3 latach robisz kaput. Każdy o tym milczy, ale liczba samobójstw w Pl w samym półroczu dorównała danym z 2015 roku. Ofiary kryzysu z 2012-13. Niech skończą ze sobą to bezrobocie spadnie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze