Polska fregata wyruszyła na misję NATO na Morze Śródziemne

autor tekstu:Źródło:PAP
29 czerwca 2016 godz: 17:53 | Aktualizacja: 2016-06-29 17:54:17.158844+02

Fregata rakietowa ORP "Kościuszko" wyruszyła w środę z portu wojennego w Gdyni na Morze Śródziemne, gdzie weźmie udział w misji NATO związanej z kryzysem uchodźczym. Przed opuszczeniem portu na maszt okrętu wciągnięto podarowaną przez prezydenta RP tzw. banderę "bojową".

1/7
W uroczystości pożegnania okrętu wzięli udział m.in., wiceszef BBN Jarosław Brysiewicz, wiceminister obrony narodowej Wojciech Fałkowski oraz dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Mirosław Różański i inspektor Marynarki Wojennej kadm. Mirosław Mordel.
„Misją fregaty jest udział i wsparcie stałego zespołu okrętów NATO-wskich na Morzu Śródziemnym. Mamy nadzieję, że to będzie odczuwalny i zauważalny nasz wkład we wspólne europejskie i NATO-wskie bezpieczeństwo” – powiedział dziennikarzom w czasie konferencji prasowej po zakończeniu uroczystości Brysiewicz. Dodał, że fregata powinna wrócić do Gdyni 16 września.
Z kolei wiceminister Fałkowski podkreślił w czasie konferencji, że biorąc udział w misji, „Polska prezentuje swoją zdolność do współpracy sojuszniczej do ochrony, do współdziałania na południowej flance NATO”. „Morze Śródziemne jest tym akwenem, który tworzy tą flankę południową i razem z flanką wschodnią jest w tej chwili strefą szerokiego i dokładnego zainteresowania wszystkich sojuszników” – powiedział Fałkowski dodając, że obecność Polski w tym regionie „podkreśla naszą zdolność bojową i naszą wiarygodność sojuszniczą”.

fot. (aw/mr) PAP/Adam Warżawa
statystyki
  • Eltor(2016-06-30 11:26) Odpowiedz 30

    Czyli, k@#$a, co, teraz to i nasi będą to towarzystwo wyławiać i pomagać nielegalnie przekraczać europejskie granice? Jak to się ma do zapewnień naszej władzy, że są temu przeciwni i będą bronić Europy przed zalewem z Afryki? Już im się odmieniło?

  • magda(2016-07-15 22:24) Odpowiedz 00

    Opanowalismy dwie flanki jeszcze dwie i bedziemy mocarstwem pokonamy rosje!!!!! A w centrum europy terrorysci zabijaja ludzi

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze