Po co Pesie nowy Elf? Wiemy, w czym firmie pomoże nowy pociąg

Autor tekstu: Konrad Majszyk,  , tylko na Forsal.pl
14 sierpnia 2016 godz: 16:38 | Aktualizacja: 2016-08-15 00:44:11.2131+02

Największy producent taboru w Polsce przedstawił następcę popularnego pociągu Elf. Oto dlaczego ten projekt się właśnie pojawił i w czym może pomóc Pesie nowy pociąg

1/8
Nowy Elf spróbuje przebić poprzednika. Ten ostatni od strony wizualnej był bardzo udany (gorzej było z jego bezawaryjnością), ale przez lata zdążył się już opatrzeć. Prezes Pesy Tomasz Zaboklicki zapowiedział już oficjalnie, że w przetargach na pociągi regionalne do 160 km/h jego firma będzie proponować elektryczne zespoły trakcyjne Elf 2. Entuzjaści chwalą Pesę za udany lifting. Złośliwcy nazywają Elfa 2 pociągiem pancernym i kolejowym odpowiednikiem Fiata Multipla. Czy się to komuś podoba czy nie - Elf „jedynka” przechodzi do historii. Nowy skład będzie oferowany w konfiguracji od dwóch do sześciu członów. Na zdjęciu Elf 2 w wersji czteroczłonowej.
statystyki
 • bolero(2016-08-14 20:11) Odpowiedz 283

  Z zewnątrz pod względem tak zwanego designu pociągi pesy są świetne, tu owszem mamy następny dowód, Ale co z jakością?? jaki jest wskaźnik niezawodności darta??

 • Antonio(2016-08-14 21:27) Odpowiedz 224

  Świetnie wygląda !

 • al(2016-08-15 03:19) Odpowiedz 1516

  Nie tylko z niezawodnością mają problem. Ostatnio miałem tą nieprzyjemość jechać piętrowym pociągiem pesy. raz że kiepsko wykonany - pewnie gdyby nie silikon to by się kupy nie trzymał, klimatyzacja działa wybiorczo - jedne części wagonu jest chłodno w drugiej nie da się wysiedzieć, pytałem konduktora o co chodzi, odpowiedział, że te wagony tak mają. Wagony są słabo wyciszone. Gratuluje też projektantom pomysłowości - na dolnym pokładzie przy podłodze są zamontowane osłony (odstające naokoło 25 cm od ścian) tak że w zasadzie nie da się normalnie siedzieć na fotelach przy oknach, światła (halogeny led) oświetlające schody przy okazji perfekcyjnie świecą pasażerom kilku rzędów prosto w oczy - tak jak gdyby nie można ich zamontować z wewnętrznej strony schodów, no i kwiatek ... wejście do toalety bezpośrednio z przedziału pasażerskiego - takie urozmaicenie zapachowe podczas jazdy. A zapomniałbym w jednym te wagonysą wyśmienite - jeśli ktoś lubi się trochę poprzytulać :) dwie osoby w zasadzie nie są w stanie minąć się w korytarzu bezkolizyjne. Droga Peso patrząc na to jak wasze wagony są zaprojektowane i wykonane to się nie dziwie że niemcy nie chcą dać wam homologacji.

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • Pozdro(2016-08-15 12:31) Odpowiedz 97

  Lepiej niż al nie ujalbym pociągów ps 100 procent racji. A ci co mówią że jest inaczej i hejtuja to po prostu nigdy nie jechali pesa tylko samochodami i jak im się powie że niby polski pociąg to się podniecają. Flirty i newagi też są polskie a ciut lepiej wykonane. Nawet Alstom produkuje na slasku wagony metra.

 • niepelnosprawny,org(2016-09-01 21:40) Odpowiedz 00

  szynobus elektryczno solarny....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze