Chcesz przyciągnąć zdolnych millenialsów? Oto błędy, których musisz unikać

autor tekstu:KN  Źródło:forsal.pl
30 września 2016 godz: 05:50

Millenialsi to pokolenie osób urodzonych pomiędzy rokiem 1980 a 2000. Już dziś osoby z tych roczników zaczynają dominować na rynku pracy, a w przyszłości ich znaczenie wzrośnie. Pomimo krytyki płynącej od przedstawicieli starszych pokoleń, firmy, które chcą stabilnie funkcjonować w przyszłości, prędzej czy później będą musiałby zwrócić się w stronę potrzeb pokolenia millenialsów. Tymczasem wiele przedsiębiorstw już dziś popełnia błędy, które zniechęcają millenialsów. Elizabeth Dukes na łamach serwisu inc.com podpowiada, jakich błędów unikać, jeśli chcemy przyciągnąć zdolnych millenialsów.

1/6
Kalendarz i zegar
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Sztywny grafik
Z wielu badań wynika, że pokolenie millenialsów bardzo wysoko ceni sobie elastyczność czasu pracy. Niekiedy jest to nawet ważniejsze niż wyższe wynagrodzenie. Dodatkowym magnesem dla millenilasów jest możliwość zdalnej pracy z domu. Jeśli pracodawca ma do zaoferowania tylko pracę od 8 do 16 w jednym miejscu, wówczas naraża się na potencjalną utratę zainteresowania ze strony wielu zdolnych przedstawicieli pokolenia millenialsów. Jeśli bowiem pracownik nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z klientem, to jak w dobie komputerów i Internetu wyjaśnić millenialsowi sztywne godziny pracy lub brak możliwości pracy w domu?
statystyki
  • Korpo(2016-09-30 10:07) Odpowiedz 129

    Hajs się musi zgadzać, a nie tam jakaś atmosfera czy inne coachoingowe pierdoły. W d... się poprzewracało. ;)

  • mrx(2016-09-30 23:27) Odpowiedz 00

    o pokoleniu millenialsów nie słyszałem a z artykułu wynika jakby ci ludzie byli innym gatunkiem który dopiero co sprowadziło ufo na ziemię... ciekawa naukowa wypocina jak z pokoleniem Y tylko że spotykam na ulicach czy rozmowach kwalifikacyjnych stracone pokolenie 25-35 lat bez szans na sensowną pracę i godną płacę, którego plany i marzenia spaliły wymagania firm dotyczące doświadczenia, osoby sfrustrowane które albo szukają jakiejkolwiek pracy albo odpuściły sobie jej szukanie latami, o niezaleźności finansowej i założeniu rodziny nie wspomnę

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze