Przemysł z Polski podbija świat. Oto kolejowe hity z targów Innotrans w Berlinie [TYLKO NA FORSAL]

autor tekstu:Konrad Majszyk  Źródło:forsal.pl
21 września 2016 godz: 09:03 | Aktualizacja: 2016-09-24 09:40:47.258322+02

O Innotrans w Berlinie mówi się pół żartem, pół serio, że to największe polskie targi kolejowe. W tym roku do stolicy Niemiec przyjechali wystawcy z 60 krajów, w tym prawie stu z Polski. Oto najciekawsze pojazdy producentów mających zakłady produkcyjne w naszym kraju.

1/10
Na targach stoją obok siebie, przez co można się nabrać, że to pociągi z tej samej półki. Prawda jest taka, że pociąg dużych prędkości Velaro D dla Kolei Tureckich TCDD (na zdjęciu jeden z siedmiu zamówionych kosztem 285 mln euro - wraz z siedmioletnim utrzymaniem) jest w stanie rozpędzić się z pasażerami do 300 km/h.

Dart mimo swojej aerodynamicznej sylwetki to klasyczny elektryczny zespół trakcyjny, którego maksymalna prędkość eksploatacyjna to 160 km/h (takie były wymagania PKP Intercity, które kupiło 20 sztuk). Za Darta Pesa otrzymała w tym roku w Monachium wyróżnienie IF Design Award 2016. Wersja na potrzeby konkursów wzornictwa i targów Innotrans (na zdjęciu) posiada osłonę sprzęgu, czyli tzw. nos. Po polskich torach jeździ bez niej, przez co nazywana jest karpiem.

Na zdj. Dart Pesy (po lewej) i Velaro Siemensa (po prawej) w czasie targów kolejowych Innotrans w Berlinie. Fot. Konrad Majszyk
statystyki
 • Janusz(2016-09-21 09:42) Odpowiedz 390

  Z fotek wynika, że trochę tam tej kolejowej Polski jest w Berlinie. brawo, tak trzymać

 • Homer(2016-09-21 12:04) Odpowiedz 170

  Trzymam kciuki za polskich producentów, oby się rozwijali w swojej produkcji i nie dali się zagranicznej konkurencji. Zaniepokoiła mnie natomiast ta informacja o Solarisie, czy to znaczy, że teraz ich produkcje tramwajów przejmuje szwajcarski Stadler? O co w tym chodzi?

 • bk2b (2016-09-21 10:30) Odpowiedz 47

  Polska tak powinna realizować swoje cele polityczne i militarne wobec Rosji, aby ta pozostawiła interesy w Europie zwalniając presję na Ukrainę i Białoruś, oraz przestała utrzymywać obwód Kaliningradzki i zajęła się swoimi relacjami z Chinami i przeniosła środek ciężkości swoich działań do Azji... Tam nastąpi już w ciągu kilkunastu lat nowe rozdania o pozycję hegemona w Świecie i tam dojdzie do rozgrywek i potyczek militarnych... Polska nie będzie w tym uczestniczyć , chyba że jakoś pośrednio... Niektórzy z polskich k () muchów a w tym K * wach twierdzą że Rosja może kiedyś być stowarzyszona z EU i w N a/a tt-O . Wcześniej jednak nasz kraj musi wykonać jeszcze gigantyczną pracę z otwartą głową dotychczasowych PO-wców którzy mają wiedzę i zdolności aby zaistnieć w światowych organizacjach i firmach.... Mamy swoje 5 minut i musimy zbudować w PL centrum finansowe i gospodarcze dla Europy Środkowej i Wschodniej. Pytanie jak i kiedy PIS będzie w stanie zaproponować tym ludziom pracę na rzecz przyszłości Polski... ?

  Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze