Gdzie nie chcemy mieszkać? Oto antyranking dzielnic Warszawy

autor tekstu:Źródło:Informacja prasowa
25 września 2016 godz: 06:45 | Aktualizacja: 2016-09-26 10:20:24.239866+02

Już po raz siódmy z rzędu agencja nieruchomości Metrohouse opublikowała swój ranking warszawskich dzielnic, których unikają nabywcy mieszkań.

1/8
Warszawa Rembertów stacja kolejowa - fot. Alina Zienowicz - licencja CC BY-SA 3.0
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Creative Commons
Po raz drugi z rzędu Antyranking Dzielnic Metrohouse wygrywa Rembertów. Dzielnica uzyskała 77% negatywnych wskazań i tym samym „poprawiła” wynik z zeszłego roku o 16 pkt. procentowych. Niestety cały czas w świadomości nabywców mieszkań pokutuje przekonanie, że Rembertów jest rejonem miasta, w którym rozwija się tylko budownictwo jednorodzinne. Podkreślany jest sypialniany charakter dzielnicy i duża odległość, jaką trzeba pokonać, aby dostać się do Centrum. Odpowiedzi ankietowanych mają pokrycie w statystykach sprzedażowych. Udział w sprzedaży mieszkań w tej dzielnicy nie wynosi nawet 1 proc. ogółu transakcji. Poza małą popularnością samej dzielnicy, jest to wynikiem struktury budownictwa. Bloki wielorodzinne, które coraz liczniej wpisują się w krajobraz dzielnicy nadal przegrywają z rynkiem domów.

Na zdj. Warszawa Rembertów stacja kolejowa - fot. Alina Zienowicz - licencja CC BY-SA 3.0
statystyki
 • Erwin(2016-09-25 08:15) Odpowiedz 150

  A nie wynika to z tego, że z Rembertowa nie można dojechać autem do Warszawy bo szlabany rano i po południu z powodu częstego kursowania pociągów są zamknięte prawie na stałe? I żeby nie było :) ja jeżdżę miejskimi środkami transportu ale sytuacja jaka ma miejsce od lat w Rembertowie to absurd Barejowski.

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • mlk(2016-09-26 10:54) Odpowiedz 60

  CD 2 Nikt nie jest w stanie zapanowac nad takim rozlanym molochem jakim stala sie Warszawa przez wchloniecie wielkich pustych przestrzeni. Na Białołęce do dzis pasa sie krowy... prawdziwe warszawianki.W Wawrze nie ma zadnej infrastuktury charakterystycznej dla miasta: miejskiego ogrzewania, kanalizacji, itd., ale potencjalni nabywycy mieszkają w „stolyscy”. W stolicy setki rolników uprawiają buraki i kapustę! I w Warszawie mamy tysiace hektarów: nieużytków, chaszczy, lasów, itd.! To NIE JEST MIASTO!!! W efekcie zycie w takim rozlanym, bezkształtnym tworze jest koszmarem, ale pozwala deweloperom sprzedawac „mieszkania i domy w... Warszawie”.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Michu(2016-09-26 09:24) Odpowiedz 53

  Akurat Ursus przez ostatnie kilka lat sie bardzo rozwinął. Piękne parki, nowa infrastruktura, stacja kolejowa, sklepy, osiedla. Może to nie jest Majorka, ale osoby negatywnie sie wypowiadajace daaawno tam nie byly. Znam takie co mówią źle o ursusie, ale nigdy tam nie były.

 • lech2011(2016-09-26 08:58) Odpowiedz 55

  to bez rankingu wiadomo. Podajcie ranking "prawdziwych" dzielnic Warszawy, a nie wchłonięte niedawno miejscowości podwarszawskie. Wtedy będzie to ciekawe.

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • mlk(2016-09-26 10:52) Odpowiedz 41

  Warszawa niepotrzebnie wchłonęła miasta oraz przestrzenie, które powinny stanowic aglomeracje, ale NIE powinny byc Warszawa. Ursus, Wawer, Bialoleka powinny być miastami należącymi do aglomeracji, ale NIE dzielnicami stolicy - tak organizuje się miasta na Zachodzie. Wchloniecie wielkich przestrzeni, także POMIĘDZY Warszawa a Wawrem czy Ursusem sprzyja chotycznej rozbudowie „miasta” pod dyktando deweloperow kupujących tanie działki w szczerym polu i sprzedającym potem mieszkania jako „Warszawa” po absurdalnych cenach, choć całkowicie pozbawionych miejskiej infrastrukty. Zycie w takiej przestrzeni to koszmar.

 • mlk(2016-09-26 10:43) Odpowiedz 30

  Warszawa niepotrzebnie wchłonęła miasta oraz przestrzenie, które powinny stanowic aglomeracje, ale NIE powinny byc Warszawa. W efekcie bloki mieszkalne W STOLICY stawia sie.... w polu, bez infrastruktury, bez ładu, bez składu. Nikt nie jest w stanie zapanowac nad takim rozlanym molochem. na Białołęce do dzis pasa sie krowy... prawdziwe warszawianki. To sa stada krow z karta warszawiaka! W stolicy setki rolników uprawiają buraki i kapustę! I w Warszawie mamy tysiace hektarów: nieużytków, chaszczy, lasów, itd.! To NIE JEST MIASTO!!! W efekcie zycie w takim rozlanym, bezkształtnym tworze jest koszmarem.

 • swsw(2016-09-26 18:47) Odpowiedz 21

  Ale ludzie jada jadem :) musza miec zyciowe kompleksy :)

 • morra(2016-10-19 17:07) Odpowiedz 00

  Widziałam, że Inwest Plan ma dobre ceny i ciekawe mieszkania, na Włochach kamienica nam się spodobała, w przyszłym tygodniu z bliska się przyjrzymy mieszkaniu. Dla mieszkańców jest zamknięty ogródek, blisko do parku.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze