Skąd pochodzi najwięcej azylantów i w jakich krajach UE chcą się osiedlać? [WYKRESY]

autor tekstu:TL  Źródło:forsal.pl
27 września 2016 godz: 06:45 | Aktualizacja: 2016-09-27 09:03:57.662682+02

Najliczniejszą grupą osób ubiegających się o azyl w UE są Syryjczycy, Afgańczycy i Irakijczycy. W przypadku Polski struktura narodowości azylantów wygląda zupełnie inaczej niż w UE. 

1/7
Liczba wniosków o azyl w Unii Europejskiej
W drugim kwartale 2016 roku (od kwietnia do czerwca 2016), 305,7 tys. uchodźców po raz pierwszy złożyło wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej w państwach członkowskich Unii Europejskiej. To o 6 proc. więcej w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 roku, gdy zarejestrowano 287,1 tys. wniosków o azyl.
Największą grupę stanowili uchodźcy z Syrii. Między kwietniem a czerwcem 2016 r. Syryjczycy złożyli prawie 90,5 tys. wniosków. Kolejne najliczniejsze nacje starające się o azyl w UE po raz pierwszy to Afgańczycy, od których wpłynęło 50,3 tys. wniosków oraz Irakijczycy (34,3 tys. podań). Te trzy narodowości złożyły 60 proc. wszystkich nowych wniosków, jakie wpłynęły do urzędów w państwach członkowskich UE w drugim kwartale 2016 roku.
statystyki
 • ABC(2016-09-27 09:46) Odpowiedz 211

  Jeżeli kogoś stać, żeby zapłacić przemytnikowi za przemyt, to nie jest uchodźcą tylko nielegalnym imigrantem

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • przemysł imigracyjny kwitnie(2016-09-27 11:58) Odpowiedz 81

  Przemysł (brzydkie odniesienie ale zgodne z prawdą) rośnie. I co ciekawe beneficjentami w największej mierze nie są imigranci a lobby które z budżetów państw wyciąga kasę na nietrafione inwestycje (hotelowe) i programy celowe (przykład przelewania dużych kwot na zapełnienie hoteli w krajach UE które dotychczas były puste), I to w wielkim skrócie jest ten wolny rynek w wykonaniu UE (jak inwestycja nietrafiona to straty dzielimy na wszystkich podatników czyli upaństwowienie strat i prywatyzacja zysków ciągle się ma dobrze) Całym wytrychem przemysłu imigracyjnego jest właśnie status uchodźcy dzięki któremu można każdemu imigrantowi przypisać rekord (taki sam jak w bazie danych) i pod niego podpiąć portfel.pieniądze które przepłyną do kieszeni lobby. Najgorsze jest w tym to, że Ci ludzie (lobby) ma duże możliwości wpływania ale na rynku nie potrafią już wymyślić żadnej konkurencyjnej oferty i stąd wyciąganie kasy z budżetów poprzez wpływy.

 • JJ(2016-09-28 02:14) Odpowiedz 20

  "Azylanci z Bliskiego Wschodu wybierają Europę Zachodnią." - to jedno zdanie najlepiej pokazuje jaka fikcja jest pomoc Europy dla prawdziwych uchodzcow i jaka fikcja jest rzekoma ucieczka przed wojna pseudo-uchodzcow. Lewactwo zrobilo z Europy schizofreniczne i zaklamane, socjalistyczne szambo.

 • świadek(2016-09-29 15:00) Odpowiedz 20

  Uchodźcy-nachodźcy w Polsce to kolejno: 1)muzułmanie z Kaukazu określani jako Czeczeńcy (obywatele Rosji), 2)muzułmanie z postsowieckich państw Azji środkowej (głównie obywatele Tadżykistanu), 3)obywatele ukraińscy pochodzący z obecnych terenów "utraconych" (głównie Tatarzy krymscy wiary muzułmańskiej). Wszystkie ww. nacje reprezentowane są w Polsce przez potęźniejące lobby ich narodowych wspólnot diasporowych. Ich siedziby w większości ulokowane są na Podlasiu - nomen omen ostoi polskich Tatarów. Islam w Polsce ma się dobrze. Państwa narodowe , wg niektórych wizjonerów , powinny upaść. Ludzka żądza władzy nie dopuści do utrzymania jedynego globalnego ośrodka realnej władzy. Władzę wg wizjonerów powinny przejąć korporacje. Aby te wizje się ziściły , należy skruszyć fundamenty starej kultury będącej tkanką wiążącą dzisiejsze państwa i społeczeństwa . Trzeba wprowadzić konflikt kulturowy aby z przejściowego chaosu wyłoniły się zwycięskie twory kreujące zręby "nowej tradycji" . Nowe elity ,przy pomocy "służków korporacji" , będą rządziły - zmanipulowanymi przez sprostytuowane media - człowieczkami. I to też będzie w ramach "jakiejś" demokracji.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze