Drogo, szybko i luksusowo - zestawienie wyjątkowych coupe

autor tekstu:Źródło:Inne
28 września 2016 godz: 05:40

Tendencje wzrostowe w segmencie samochodów premium są mocno widoczne na rynku polskim od dobrych kilku lat. Sprzedaż rośnie systematycznie, dzięki czemu według danych pochodzących z raportu PZPM, w roku 2015 auta luksusowe stanowiły aż 11 procent rynku, a ich zbyt osiągnął niemalże 40 tysięcy sztuk. Rok wcześniej liczba była o około 8 tysięcy sztuk niższa, co stanowiło wzrost o ponad 20 procent. W tym samym czasie rynek motoryzacyjny powiększył się o zaledwie 8 procent.

1/6
Lexus LC
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
Lexus LC
Lexus w styczniu 2012 roku podczas targów w Detroit pół żartem, pół serio pokazał koncept nowoczesnego coupe. LF-LC spodobał się publiczności motoryzacyjnej, zatem Japończycy postanowili wdrożyć projekt do produkcji. Pierwszym ze znaków rozpoznawczych modelu jest futurystyczna stylistyka. Przysadzista linia z jednej strony jest pełna obłości, a z drugiej nie brakuje jej mocnych akcentów.
Lexus LC został w tym roku pokazany w wersji produkcyjnej. Do napędu coupe posłużą dwie jednostki napędowe. Wersja LC 500 otrzyma 5-litrową, wolnossącą V-ósemkę, która wcześniej była już zamontowana pod maską m.in. GS F-a, RC F-a i nawet rajdowej Toyoty Hilux. Motor generuje 477 koni mechanicznych i sprawia, że japońskie auto osiąga pierwszą setkę w 4,5 sekundy. Alternatywę ma stanowić model Lexus LC 500h. Jednostka hybrydowa typu Multi-Stage powstała z połączenia 3,5-litrowej V-szóstki i agregatu elektrycznego. W sumie układ oferuje 359 koni mechanicznych i rozpędza coupe do setki w 5 sekund. Obydwie wersje silnikowe zostaną sparowane z nowoczesną przekładnią. Skrzynia zaprojektowana przez Lexusa jako pierwsza na świecie i na rynku aut osobowych ma 10 przełożeń. Do tego jest lżejsza i pracuje tak samo szybko jak przekładnie dwusprzęgłowe.
Coupe jeszcze nie trafiło do oficjalnej sprzedaży. Jego produkcja rozpocznie się w marcu przyszłego roku. Polscy klienci mieli już jednak okazję zobaczyć model LC. Auto zrobiło tourne po salonach dealerskich. Skutek? Tylko w sierpniu wpłynęło w sumie 10 zamówień na Lexusa! Szacowana cena modelu to 100 tysięcy dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę oscylującą w granicy 390 tysięcy złotych.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze