Chcesz inwestować? Oto podstawy analizy technicznej, które musisz znać

autor tekstu:Źródło:Inne
15 października 2016 godz: 11:18 | Aktualizacja: 2016-10-15 11:18:05.077356+02

Analiza techniczna stanowi studium psychologii człowieka, obrazowane poprzez ruchy cen. Badanie tych ruchów w przeszłości, a więc analiza historyczna, pozwala na uchwycenie ściśle związanych z rynkiem finansowym lęków i aktów chciwości, które bywają częstym motorem zmienności rynkowej. Rynek bowiem dąży tam, gdzie kumuluje się najwięcej emocji.

1/6
Poznanie analizy technicznej obejmuje szeroki zakres zagadnień – od zapoznania się z obszarami zapalnymi, wokół których tworzą się poziomy wsparcia i oporu, aż po dane statystyczne, wraz ze wskaźnikiem momentum i przewidywaną realną wartością rynkową papierów wartościowych. Wizualna reprezentacja ruchu cen i leżąca u ich podstaw psychologia przedstawiają obraz przyszłych, potencjalnych ruchów rynkowych. W niniejszym artykule omówimy ściśle związane z konkretnymi ruchami cen ludzkie emocje oraz to, w jaki sposób wpływają one na popyt.
Ruchy cen, jakie miały miejsce w historii, pokazują, co ludzie w danym okresie czuli w związku z danymi dobrami. Zresztą, wszystkie dostępne na ich temat informacje są odzwierciedlone właśnie w tym, jak kształtowały się ceny. Gdy tylko pojawiają się nowe wydarzenia czy dane, ludzie zmieniają swoje poglądy, co natychmiast ma swoje odbicie w wartości akcji lub innych aktywów. Podczas gdy ruchy krótkoterminowe nie pokazują niemal nic poza chaosem, dystrybucja cenowa w końcu i tak doprowadza do poziomu równowagi rynkowej. Giełda w Atenach
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze