PiS rusza do walki z aferą reprywatyzacyjną. Komisja Ziobry utonie w procedurach

autor tekstu:Patryk Słowik  Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
5 października 2016 godz: 14:47 | Aktualizacja: 2016-10-25 14:50:36.740014+02

Pomysł Prawa i Sprawiedliwości na wyjaśnienie afery reprywatyzacyjnej czeka na konkretyzację. Z informacji, które dotychczas ujawniło Ministerstwo Sprawiedliwości, wyłania się obraz specjednostki, która spec będzie jedynie z nazwy. DGP analizuje, na ile skuteczna będzie komisja Ziobry, i rafy, o które może się rozbić.

1/7
Komisja Ziobry utonie w procedurach
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Dziennik Gazeta Prawna
Problem pierwszy - brak wiedzy
Sprawy reprywatyzacyjne należą do najbardziej skomplikowanych. Wymagają szerokiej wiedzy prawniczej. Jak wynika z analizy wyroków sądowych, w wielu przypadkach zaskakujące orzeczenia były wydawane nie wskutek umyślnej działalności sędziów, lecz z powodu niedostatku wiedzy. Mało prawdopodobne, by członkowie komisji, powoływani przez Sejm (będą nimi mogli być także czynni politycy), dysponowali odpowiednimi kompetencjami.
statystyki
  • Antoni (2016-10-26 10:37) Odpowiedz 00

    Niech mi ktoś pomoże ? Nie rozumiem dlaczego żaden rząd nie odważył się na wprowadzenie ustawy reprywatyzacyjnej ? Dlaczego mogli to bez problemów przeprowadzić Czesi a My nie możemy ? Co jest że nikt o tym nie mówi i nikt nic w tym temacie nie robi . Problem jest kryminogenny i nie dość że dla Podatnika kosztowny to dla wielu ludzi strasznie krzywdzący . Obecny rząd woli zająć się tematem przez tworzenie parakomisji a ustawy dalej nie rusza. Nie wiem o co tu chodzi ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze