Pięć oznak, że najwyższy czas zmienić pracę

autor tekstu:Źródło:Inne
30 października 2016 godz: 06:45

Wieloletnia praca w jednej organizacji to wygodne podejście do kwestii zatrudnienia – znamy wszystkich współpracowników, dokładnie wiemy jak operuje firma, rzadko mierzymy się z nowymi wyzwaniami. Jednak pozornemu komfortowi często towarzyszy poczucie niedostatku lub nudy, która zdecydowanie nie służy karierze. Może powodować ignorancję wobec ciekawych ofert pracy, brak dalszego rozwoju, a co za tym idzie – zawodową stagnację. Jak stwierdzić czy nastał już czas na zmianę? Ekspert Hays definiuje 5 oznak, które powinny skłonić do rozpoczęcia poszukiwań.

1/7
urzędnik praca
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Nie istnieją uniwersalne ramy czasowe, które określiłyby staż, po którym zawsze należy szukać nowego miejsca zatrudnienia. Jednak eksperci w rekrutacji są zgodni w kwestii pozafinansowych celów pracy – bez względu na liczbę lat spędzonych w firmie, powinna być satysfakcjonująca i tworzyć okazje do dalszego rozwoju. – Jeśli zajmuje się różne, często coraz wyższe stanowiska w strukturze jednej firmy, to taka sytuacja nie hamuje rozwoju zawodowego. Natomiast zupełnie odmienna jest sytuacja, gdy pracownik od 10 lat pełni tę samą funkcję. Jest to niekorzystne, bez względu na poziom stanowiska i charakter wykonywanych obowiązków. – twierdzi Anna Czyż, Executive Manager w Hays Poland.

Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji, a praca przestała być inspirująca, to możliwe, że nadszedł już czas na zmianę. Anna Czyż wymienia 5 oznak, które powinny motywować do rozpoczęcia poszukiwań zawodowych.
statystyki
  • job(2016-10-30 11:16) Odpowiedz 31

    Opis tzw. "wypalenia" zawodowego. Dobrze byłoby wtedy zmienić pracę. Tylko, że kiedy zmieniamy ją z takiego powodu, to ewentualny nowy pracodawca jako powód poszukiwania pracy na ostatnim miejscu weźmie pod uwagę "wypalenie". Będzie podejrzewał konflikt w starym miejscu pracy, nieuczciwość, niesumienność (jako powodu utraty jednej i poszukiwanie nowej pracy). W naszej rzeczywistości "wypaleni", kiedy nie mają konfliktu, są kompetentni, nie odchodzą.

    Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze