Ranking prywatnych pakietów medycznych. Sprawdź, gdzie ubezpieczysz się najkorzystniej

autor tekstu:Źródło:Inne
8 listopada 2016 godz: 11:00 | Aktualizacja: 2016-11-08 11:01:53.498382+01

Prywatna opieka medyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy oferty pięciu ubezpieczycieli: Lux Med, Medicover, TU Zdrowie, Signal Iduna oraz InterRisk, aby ułatwić Wam wybór, jeśli zdecydujecie się na to, by nie polegać wyłącznie na państwowej służbie zdrowia. Kto oferuje najtańsze pakiety? Kto najlepszą obsługę? Prywatne pakiety medyczne – oto porównanie.

1/10
Lekarz
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
To, co skłania Was do poszukiwania prywatnej opieki, to przede wszystkim zła kondycja służby zdrowia: niekończące się kolejki i nawet kilkumiesięczny czas oczekiwania na wizytę u lekarzy specjalistów. Dlatego właśnie te czynniki wzięliśmy pod uwagę w naszym raporcie, pt. "Prywatne pakiety medyczne".
Stworzyliśmy najlepsze oferty dla pięciu fikcyjnych person. Nie wszystkie grupy wiekowe mają porównywalny wybór. Seniorzy i kobiety w ciąży niestety nie mogą liczyć na preferencyjne warunki. Ułatwiamy im szukanie, wskazując tych ubezpieczycieli, którzy nie pomijają ich w swoich pakietach. Zbadaliśmy również przybliżony czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty, jakość obsługi na infolinii, możliwe sposoby zapisania się na wizytę oraz dostępność placówek w miastach wojewódzkich. To ważne dla wszystkich kryteria. Niestety okazało się, że nie ma w stu procentach idealnej oferty, która w każdym z tych nich osiągnęłaby najwyższe noty. Czy jednak wszystkie są równie ważne? Nie – najważniejsze to idealne dopasowanie oferty do swoich potrzeb i taki wybór placówki, która ma to, co istotne dla nas. Wybór ułatwia oczywiście wskazanie faworytów w poszczególnych kategoriach.

Porównanie pakietów medycznych
Persony, które wybraliśmy do analizy to:
• 2-letnie dziecko,
• małżeństwo z dwójką dzieci (w wieku 32 lata, 35 lat, 3 lata i 12 lat),
• 30-letnia kobieta wymagająca opieki lekarzy specjalistów,
• 75-letni senior,
• 30-letnia kobieta w ciąży.
statystyki
  • polonista(2016-11-09 00:42) Odpowiedz 10

    persony, które wybraliśmy?? może konsultacje językowe dla autora artykułu?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze