Jakie auto do firmy? Te modele tracą najmniej

autor tekstu:Źródło:Informacja prasowa
21 listopada 2016 godz: 05:52

Samochód eksploatowany w firmie może stracić nawet dwie trzecie swojej wartości w ciągu pierwszych trzech lat użytkowania. Wybór odpowiedniego modelu wygeneruje spore oszczędności przy wynajmie długoterminowym lub w przypadku późniejszej odsprzedaży. Które samochody najmniej tracą na wartości?

Szacunkowo przyjmuje się, że nowy samochód osobowy już po roku użytkowania straci średnio 30 proc. swojej wartości. Wartość pojazdu zależy od wielu czynników – głównie jest to pojemność i rodzaj zasilania silnika, poziom wyposażenia, rodzaj nadwozia i oczywiście opinia o producencie.

Dla przykładu – o wiele mniej straci na wartości samochód, którego cena zakupu nie jest wysoka w stosunku do średniej na rynku, wyposażony w silnik o pojemności nieprzekraczającej dwóch litrów, z praktycznym nadwoziem i plasujący się w czołówce rankingów niezawodności.

Planując powiększenie floty samochodów firmowych, warto zapoznać się z danymi, które pokazują wartość rezydualną danego modelu. Ma ona bezpośredni wpływ nie tylko na całkowity koszt użytkowania, ale w ostateczności jej wysoka wartość pozwoli odzyskać więcej pieniędzy zainwestowanych w zakup auta lub obniży raty w wynajmie długoterminowym.
Przedstawiamy ranking przygotowany na podstawie danych firmy Eurotax zajmującej się wyceną pojazdów używanych. Oto pięć popularnych modeli flotowych, które mają najlepszą wartość rezydualną.

1/5
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
5. Renault Megane Na piątym miejscu w zestawieniu znalazło się Renault Megane wyposażone w silnik 1.2 o mocy 132 KM w wyposażeniu Zen. Samochód kosztuje 69 900 zł (rabat w wyprzedaży 2016 wynosi 5000-7000 zł), a po przejechaniu 90 tys. kilometrów i upływie trzech lat jego cena spada do poziomu 37 190 zł. Oznacza to, że jego procentowa wartość rezydualna wynosi 54 proc. Wyposażenie Zen zawiera zestaw poduszek powietrznych, światła przeciwmgłowe, światła do jazdy dziennej LED i manualną klimatyzację. Podstawowa wersja Renault Megane kosztuje 59 900 i jest napędzana przez silnik benzynowy 1.5 o mocy 114 KM.
statystyki
  • filip(2016-11-21 09:14) Odpowiedz 60

    autor reprezentuje pogląd że samochód kupuje sie aby go sprzedać, otóż samochód kupuje się aby pracował/ zarabiał, w tej konkretnej organizacji w tym konkretnym otoczeniu, sa znacznie ważniejsze parametry jak chociażby wizerunek firmy, prestiż lub oczekiwany brak prestiżu

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze