Miejskie maluchy – samochód w cenie iPhone’a

autor tekstu:Źródło:Inne
26 listopada 2016 godz: 06:00

Wynajem długoterminowy jest coraz ważniejszą formą finansowania nie tylko aut służbowych, ale i prywatnych. Według najnowszych danych w trzecim kwartale 2016 roku dynamika wzrostu liczby takich pojazdów osiągnęła 11 proc. Popularność tego rozwiązania jest prosta do wytłumaczenia – firma może użytkować nowe auta płacąc miesięcznie tyle, co za abonament za najnowszego iPhone’a.

1/6
W trzecim kwartale bieżącego roku zarejestrowano w Polsce ponad 92 tys. nowych samochodów osobowych, a zgodnie z danymi przygotowanymi przez KPMG i PZPM popyt jest głównie generowany przez klientów instytucjonalnych (wzrost R-R na poziomie 23 proc.), ale w raporcie zaobserwowano również zwiększoną ilość rejestracji pojazdów należących do osób prywatnych.
Powoli zmienia się również układ sił na polu finansowania aut służbowych – wynajem długoterminowy staje się coraz ważniejszą formą, stanowiąc znaczną część wszystkich pojazdów osobowych kupowanych na REGON.

– Samochody z segmentu A to sposób na sprawne poruszanie się po mieście za niewielkie pieniądze. W wynajmie długoterminowym można użytkować taki samochód w cenie nie większej niż abonament telefoniczny z najnowszym modelem iPhone'a. Dla przykładu Toyota Aygo jest dostępna już od 225 zł miesięcznie – wyjaśnia Wojciech Wyszyński, kierownik ds. klientów kluczowych Toyota Radość Flota. – Klienci instytucjonalni dokonując zakupu samochodów do floty najczęściej wybierają obsługę „full service leasing”. W jej skład wchodzi pełna opieka nad danym pojazdem zawierająca praktycznie wszystko, oczywiście nie wliczając kosztów paliwa i płynu do spryskiwaczy. Dzięki temu można oszacować i zaplanować wydatki związane z posiadaniem floty – dodaje.

Dane opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów pokazuje, że w trzecim kwartale dynamika wzrostu rynku wynajmu długoterminowego wyniosła 11 proc. Co więcej, ta forma finansowania wybierana jest nie tylko przez duże firmy – za obecny rozwój tego rynku odpowiada sektor małych i średnich przedsiębiorstw.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze