Przejęcie KTP przez Groclin w 2013 r. wiązało się z procesem kosztownych zmian, co znalazło odzwierciedlenie w niezadowalających wynikach operacyjnych oraz poziomie zadłużenia grupy Groclin, wyjaśnia spółka. Z drugiej strony nastąpił progres w optymalizowaniu struktury kosztowej firmy oraz zabezpieczeniu biznesu na następne lata.

"W nawiązaniu do powyższych punktów oraz możliwości globalnego wzrostu dla naszej spółki- córki, zarząd Groclin S.A. zaakceptował ofertę przejęcia całego biznesu Wiring i Controls spółki Groclin S.A. przez fińską spółkę PKC Group z siedzibą w Helsinkach. Dnia 12 lutego 2015 r. Prezes zarządu Groclin S.A., pan André Gerstner podpisał umowę, w ramach której KTP dołączy do PKC Group" - napisano w komunikacie.

Po zawarciu umowy Groclin przeniesie na KTP zorganizowaną część przedsiębiorstwa związaną z produkcją wiązek elektrycznych produkowanych w fabryce w Grodzisku Wielkopolskim, a następnie wniesie udziały w KTP jako wkład niepieniężny do spółki zależnej z siedzibą w Luksemburgu oraz sprzeda udziały w niej na rzecz PKC, podano także. Łączna wartość transakcji to 50 mln euro.

Spółki przewidują, że transakcja zostanie sfinalizowana do 30 czerwca 2015 r. Do warunków zawieszających należy m.in. uzyskanie zgody Federalnego Urzędu Antymonopolowego w Niemczech.

Reklama

"Po zamknięciu transakcji Groclin S. A. będzie w stanie kontynuować inwestycje w swój podstawowy biznes - siedzenia dla branży automotive i rozwijać jego produkcję. Po 30 czerwca 2015 r. zarząd Groclin S.A. przedstawi strategię rozwoju Grupy Groclin na najbliższe lata" - podano także.

Działalność Groclin Group skoncentrowana jest w trzech kluczowych obszarach. Pierwszy z nich to rozwiązania elektryczne, głównie produkcja wiązek elektrycznych do samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i autobusów. Drugi to siedzenia samochodowe oraz ich poszycia. Trzeci to rozwiązania elektryczne, w tym szafy sterownicze dla kolei.