"Zgodnie z porozumieniem, Innova będzie mogła przeprowadzić, na zasadzie wyłączności, prawne i biznesowe badanie PeP (due dilligence). Wcześniej podpisano trójstronne porozumienie między OPTeam, PeP i PWPW, które reguluje warunki współpracy i umożliwi PWPW poszukiwanie kupca, zabezpieczając równocześnie interesy PeP i OPTeam" - czytamy w komunikacie.

Obie strony zakładają, że po przeprowadzeniu transakcji, mogą współpracować przy budowie silnej grupy oferującej usługi płatności elektronicznych, podano również.

OPTeam i fundusz z grupy Innova mogą wspólnie odkupić 50% akcji PeP i skorzystać przy tym z posiadanego przez spółkę prawa pierwokupu. OPTeam, który jest współzałożycielem PeP, obecnie posiada 50% akcji tej spółki, przypomniano.

W połowie sierpnia prezes Wacław Szary poinformował ISBwnews, że OPTeam deklaruje gotowość do wykorzystania opcji pierwokupu Polskich ePłatności (PeP) i pracuje nad zdobyciem finansowania na przejęcie.

Reklama

Polskie ePłatności to jeden z pięciu największych w Polsce operatorów płatności elektronicznych. Partnerem Polskich ePłatności, który gwarantuje i nadzoruje rozliczanie transakcji kartowych jest jeden z największych polskich banków, Bank BPH, członek grupy GE Capital. Planowane przychody PeP w 2015 r. mają wynieść ponad 200 mln zł.

OPTeam S.A. działa na rynku usług IT od 1988 r. Spółka jest producentem i integratorem specjalistycznych systemów informatycznych opartych o technologie kart elektronicznych. Od października 2010 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.