Giełda | prywatyzacja

Kijów

7 stycznia 2017 r.

Prywatyzacja przegrywa na Ukrainie z grami oligarchów7 stycznia 2017 r.

Ukraina kolejny raz nie wykona zapisanych w budżecie planów prywatyzacyjnych. Zamiast zaplanowanych na ten rok 17 mld hrywien wpływy z tego tytułu są przeszło 200 razy mniejsze - sięgają zaledwie 78 mln. To aż 43 proc. mniej niż w uważanym za fatalny roku 2015.
WZT-3 na wystawie DEFEXPO 2004 w Indiach, fot.materiały prasowe Grupy Bumar

29 grudnia 2016 r.

Rząd PO-PSL chciał sprzedać polską zbrojeniówkę29 grudnia 2016 r.

Rząd PO-PSL przynajmniej od 2009 r. zastanawiał się nad sposobem prywatyzacji spółek polskiego sektora zbrojeniowego, a trzy lata później zapadła decyzja o wprowadzeniu ówczesnej Grupy Bumar na giełdę - wynika z protokołu pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli.
Rosnieft

8 grudnia 2016 r.

Prasa: sprzedaż akcji Rosnieftu absolutną niespodzianką dla rynku8 grudnia 2016 r.

Jako "absolutną niespodziankę" dla rynku określa w czwartek prasa rosyjska transakcję sprzedaży 19,5 proc. akcji koncernu Rosnieft konsorcjum katarskiego funduszu państwowego i grupy Glencore. Analitycy cytowani przez media uważają transakcję za korzystną.
Pod względem wartości aktywów finansowych kontrolowanych przez państwo Polska jest w ogonie Unii Europejskiej

26 października 2016 r.

Interesy tylko ze Skarbem Państwa. Repolonizacja nabiera tempa26 października 2016 r.

Nawet jeśli zbyt tanio sprzedaliśmy inwestorom zagranicznym niektóre prywatyzowane firmy, to dziś popełniamy błąd, decydując się na ich nacjonalizację – uważają analitycy. Ale w inwestycjach Skarbu Państwa nie chodzi tylko o zysk.
Rosnieft

13 października 2016 r.

Prasa: po kupnie Basznieftu Rosnieft może sprywatyzować sam siebie13 października 2016 r.

Następną transakcją rosyjskiego koncernu Rosnieft może być prywatyzacja samego siebie - pisze w czwartek dziennik "Wiedomosti", komentując sfinalizowanie w środę nabycia przez Rosnieft od państwa pakietu akcji w konkurencyjnej spółce naftowej Basznieft.
Warszawa, fotorince / Shutterstock.com

7 października 2016 r.

PiS chce powołać zespół parlamentarny ds. reprywatyzacji7 października 2016 r.

Zespół parlamentarny ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji chcą powołać posłowie PiS. Zespół ma zbierać informacje z całej Polski i w przypadku podejrzenia nieprawidłowości kierować sprawy do prokuratury - poinformował w piątek poseł Paweł Lisiecki (PiS).

Tylko na forsal.pl

EKSPERT RADZI

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>