• 6

  Czerwińska: Wszystkie państwa powinny być chronione przed szokami, a nie tylko euroland [WYWIAD]

  Do inicjatywy tworzenia osobnego budżetu strefy euro podchodzimy bardzo sceptycznie. Polska byłaby natomiast gotowa płacić do wspólnej kasy większe środki, by stworzyć dodatkowe mechanizmy stabilizujące gospodarkę, pod warunkiem, że korzystałyby z nich wszystkie państwa UE, a nie tylko strefa euro – zadeklarowała w wywiadzie dla PAP minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.

  »
 • 1

  Kierownictwo PiS poparło ustawę 2.0. "Projekt ustawy uległ znacznym zmianom"

  W kierownictwie politycznym Prawa i Sprawiedliwości zapadła decyzja o poparciu projektu ustawy 2.0 reformującej system szkolnictwa wyższego - poinformował PAP szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. "Projekt ustawy uległ znacznym zmianom i jest możliwy do zaakceptowania" - dodał.

  »
 • 4

  MFW: Liban wymaga "natychmiastowej i głębokiej" reformy fiskalnej

  Liban wymaga "natychmiastowej i głębokiej" reformy fiskalnej, by lepiej radzić sobie z długiem publicznym, który pod koniec 2017 roku wynosił ponad 150 proc. produktu krajowego brutto - głosi piątkowy komunikat władz Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

  »
 • 7

  OPEC i Rosja właśnie skazały świat na drogie paliwo

  Zwiększenie produkcji o ok. 0,6 proc. raczej nie rozwiąże problemów zbyt małej w stosunku do popytu podaży ropy naftowej i spadających zapasów. To oznacza, że kierowcy powinni pogodzić się z drożyzną na stacjach paliwowych. Benzyna i olej napędowy mogą osiągać rekordowe ceny - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

  »
 • Koalicja OPEC+ zwiększy wydobycie ropy. Ceny surowca wciąż rosną

  Producenci ropy zrzeszeni w koalicji OPEC+ zwiększą produkcję ropy o 1 mln b/d w ujęciu nominalnym - poinformował minister ds. ropy Arabii Saudyjskiej Khalid Al-Falih. Realnie wzrost podaży wyniesie ok. 600 tys. b/d - wynika z nieoficjalnych informacji.

  »
 • 8

  Szef MSZ: Wspólny budżet strefy euro to pierwszy krok do dezintegracji UE

  Budżet strefy euro to pierwszy krok to dezintegracji UE - uważa szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem kraje tej strefy będące w kryzysie należy reformować tak, by ich system państwowy był zdrowy i wtedy nie będzie potrzeby odrębnego budżetu i wewnętrznych transferów w strefie euro.

  »

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>