Gospodarka | najnowsze

Elektrownia jądrowa Dukovany w Czechach, należąca do koncernu CEZ. Wielkie kominy kontrastują z małą kapliczką zlokalizowaną w pobliżu elektrowni.

24 stycznia 2017 r.

Czechy rozbudują elektrownie atomowe? Mają w tym pomóc rodzime firmy24 stycznia 2017 r.

Podczas wtorkowej wizyty w zakładach Skoda w Pilźnie czeski prezydent Milosz Zeman opowiedział się za rozbudową czeskich elektrowni atomowych, i to przy jak największym udziale rodzimych firm - poinformował rzecznik czynnej w tym sektorze spółki Skoda JS Jan Stolar.
Zbiorniki na ropę naftową w Cushing, Oklahoma, USA. 24.03.2015

24 stycznia 2017 r.

Bank Światowy: ceny surowców przemysłowych silnie wzrosną w tym roku24 stycznia 2017 r.

Ceny surowców przemysłowych, w tym surowców energetycznych i metali, silnie wzrosną w 2017 r. dzięki spadającej podaży i rosnącemu popytowi - informuje Bank światowy w opublikowanym we wtorek raporcie na temat perspektyw dla rynków surowców - Commodity Markets Outlook.
Kontenery

24 stycznia 2017 r.

KE przeciwko decyzji Trumpa ws. TPP. Zapowiada walkę o wolny handel24 stycznia 2017 r.

UE jest jedną z najbardziej otwartych gospodarek świata i zamierza przeciwdziałać tendencjom do jednostronnej polityki handlowej - oświadczyła we wtorek Komisja Europejska, komentując decyzję USA o wycofaniu się z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP).
Unia Europejska, symbol euro

24 stycznia 2017 r.

Szydło: UE musi zostać zreformowana by przetrwać24 stycznia 2017 r.

W 2017 r. będziemy mierzyli się w Europie z kryzysem migracyjnym i Brexitem - mówiła we wtorek premier Beata Szydło po przeglądzie resortu spraw zagranicznych. Jak powiedziała, Polska przedstawi propozycje koniecznych zmian w Unii, ponieważ UE, by przetrwać, musi być zreformowana.
Tablet

24 stycznia 2017 r.

Media: Sankcje USA wobec FSB mogą zagrozić dostawom elektroniki24 stycznia 2017 r.

Sankcje USA wobec rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), wprowadzone pod koniec zeszłego roku, mogą mieć nieprzewidziane skutki dla amerykańskich producentów sprzętu elektronicznego, który w Rosji wymaga notyfikowania przez FSB - podał portal RBK.
Amerykańskie wojsko w Polsce

24 stycznia 2017 r.

"WSJ": Niespodziewane problemy amerykańskiej armii w drodze do Polski24 stycznia 2017 r.

Rozmieszczenie w Europie jednostki USA liczącej 4 tys. żołnierzy i 90 czołgów było sprawdzianem zdolności do szybkiego przerzucania wojsk. Jednak wysłanie ich do Europy Wschodniej wywołało niespodziewane problemy - relacjonuje dziennik "Wall Street Journal".

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>