Gospodarka/Aktualności

23.06.2018, 20:36

Gdańsk: Adamowicz zaprasza J. Wałęsę do rozmowy o sprawach gdańskich

Kandydat na prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił kandydata PO i Nowoczesnej Jarosława Wałęsę „do dobrej, poważnej rozmowy o Gdańsku”. Prezydent Adamowicz ma do mnie telefon, może zadzwonić, z przyjemnością przyjdę do magistratu, może się porozumiemy - odpowiada Wałęsa.

23.06.2018, 18:51

Neumann: wspólne listy Koalicji Obywatelskiej na całym Pomorzu

Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) w wyborach samorządowych wystawi wspólne listy w całym woj. pomorskim – zapowiedział lider pomorskiej PO Sławomir Neumann. To będą najlepsi ludzie, najlepszy program z najlepszymi liderami, za to bierzemy odpowiedzialność - dodał.

23.06.2018, 17:00

Wróbel: Po co wznosić się na werbalne wyżyny? [FELIETON]

Polska nigdy nie otrzymała odszkodowania za gigantyczne straty wojenne, których „tak naprawdę nie odrobiliśmy do dziś” – mówił prawie rok temu prezes Jarosław Kaczyński. „Czeka nas długa walka, mam nadzieję, że zwycięska” – dodawał.

23.06.2018, 16:59

Szydło: naszym celem jest, by Polska rozwijała się równomiernie

Polska rozwija się coraz szybciej. Naszym celem jest to, by rozwijała się równomiernie, żeby każdy region miał swoje szanse. Temu służy program zmian w gospodarce, które przeprowadza rząd – mówiła w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Starachowic (Świętokrzyskie), wicepremier Beata Szydło.

23.06.2018, 15:00

Fordyzm i postfordyzm. Oto nowe oblicze pracy

Przekonanie, że w ostatnich latach zmienił się charakter pracy, jest powszechne. Dużo się o tym dyskutuje np. w kontekście rozwoju nowych technologii. Nie jest jednak powszechne zrozumienie, na czym polegała owa zmiana. Dlatego warto sprawie przyjrzeć się bliżej.

23.06.2018, 14:09

Podlaskie: Podzielone 54 mln zł z UE na inwestycje w ramach rewitalizacji

54 mln zł z UE na różne inwestycje rewitalizacyjne, np. modernizacje budynków, by wykorzystać je na cele kulturalne czy społeczne rozdzielił zarząd województwa podlaskiego. To pierwsze pieniądze przyznane na realizację wcześniej opracowanych przez gminy planów rewitalizacji.

23.06.2018, 13:20

Jarosław Wałęsa kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska (krótka)

Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska – ogłoszono w sobotę podczas regionalnej konwencji samorządowej PO i N. Bezpartyjnym kandydatem jest Paweł Adamowicz, do niedawna jeden z liderów PO w Gdańsku, obecny prezydent miasta. (krótka)

23.06.2018, 08:40

Czerwińska: Wszystkie państwa powinny być chronione przed szokami, a nie tylko euroland [WYWIAD]

Do inicjatywy tworzenia osobnego budżetu strefy euro podchodzimy bardzo sceptycznie. Polska byłaby natomiast gotowa płacić do wspólnej kasy większe środki, by stworzyć dodatkowe mechanizmy stabilizujące gospodarkę, pod warunkiem, że korzystałyby z nich wszystkie państwa UE, a nie tylko strefa euro – zadeklarowała w wywiadzie dla PAP minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.

23.06.2018, 07:30

Kierownictwo PiS poparło ustawę 2.0. "Projekt ustawy uległ znacznym zmianom"

W kierownictwie politycznym Prawa i Sprawiedliwości zapadła decyzja o poparciu projektu ustawy 2.0 reformującej system szkolnictwa wyższego - poinformował PAP szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. "Projekt ustawy uległ znacznym zmianom i jest możliwy do zaakceptowania" - dodał.

22.06.2018, 19:35

MFW: Liban wymaga "natychmiastowej i głębokiej" reformy fiskalnej

Liban wymaga "natychmiastowej i głębokiej" reformy fiskalnej, by lepiej radzić sobie z długiem publicznym, który pod koniec 2017 roku wynosił ponad 150 proc. produktu krajowego brutto - głosi piątkowy komunikat władz Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>