Gospodarka/Aktualności

20.06.2018, 11:42

Mucha: Pytań w referendum konstytucyjnym nie będzie więcej niż 10

Pytań w referendum konsultacyjnym ws. konstytucji nie będzie więcej niż dziesięć, może ich być mniej - powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha po rozmowie z marszałkiem Stanisławem Karczewskim. Politycy zapowiedzieli, że spotkają się ponownie za tydzień.

20.06.2018, 11:37

Gaz-System: Budowa Baltic Pipe ma ruszyć wiosną 2020 roku

Ostatnie pozwolenia na budowę gazociągu podmorskiego Baltic Pipe planowane są na kwiecień 2020 r., tak by od wiosny tego roku zacząć jego fizyczną budowę - poinformował w środę na konferencji prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.

20.06.2018, 10:02

Kim jest nowy minister rolnictwa? [SYLWETKA]

Zwolennik zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, ochrony ziemi rolnej i wzmocnienia pozycji rolników w relacjach z handlem i przetwórstwem - 57-letni poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski został w środę nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.

20.06.2018, 09:18

Prezes PAIH: Dobre marże z eksportu do UE powinny ułatwić firmom wejście na nowe rynki

Polscy eksporterzy powinni wykorzystywać to, że uzyskują dobre marże na handlu z krajami Unii Europejskiej i dzięki temu wygospodarowywać środki na sfinansowanie ekspansji na rynki pozaunijne, do których dostęp może okazać się zabezpieczeniem na wypadek pogorszenia się koniunktury w UE, uważa prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) Tomasz Pisula.

20.06.2018, 08:10

Mosberg: Jako Żyd wstydzę się za żydowskich kolaborantów. Polska powinna się wstydzić za swoich [WYWIAD]

Pamiętam, jak w Krakowie, gdzie mieszkałem, działała żydowska policja, która funkcjonowała na rozkazach Niemców. Oni w 1942 r., gdy rozpoczynały się transporty do Bełżca, bali się wchodzić do getta, żeby nie zarazić się chorobami. I wtedy wysyłali innych Żydów, którzy pałkami bili swoich braci i wysyłali do bydlęcych wagonów - mówi w wywiadzie ocalały z Holokaustu Edward Mosberg.

20.06.2018, 07:16

Czy Polska może się zadłużać bez końca? [OPINIA]

Podobno nie ma głupich pytań, a kto pyta, nie błądzi. Prezydent Andrzej Duda postawił sprawdzić, czy to prawda. Po propozycji części pytań do referendum w sprawie zmian w konstytucji widać, że jest na dobrej drodze, aby te powiedzenia przestały być prawdziwe - piszą w opinii Grzegorz Osiecki i Bartosz Godusławski. 

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>