Lifestyle/Edukacja

15.06.2018, 10:24

Sejm za utworzeniem na UKSW kierunku lekarskiego

Utworzenie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) kierunku lekarskiego i prowadzenie go w nowo powołanym Collegium Medicum zakłada uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o utworzeniu UKSW.

01.06.2018, 10:18

Edukacja XXII wieku. Jak będziemy się uczyli za sto lat?

Na przykład taka szkoła. Czy będziemy chodzić jeszcze do szkoły? Może zamiast tradycyjnej szkoły będziemy uczyć się przez internet? Tylko czy to by było fajne? Siedzieć pół dnia przed monitorem i słuchać wirtualnego nauczyciela.

11.05.2018, 07:07

Na maturze egzaminy z WOS-u i informatyki

Maturzyści w piątek rano przystąpią do pisemnego egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. Po południu będzie zaś egzamin z informatyki. Do obu przystępują tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

24.04.2018, 08:01

Dyrektor CKE: Nowy egzamin lepszy niż gimnazjalny [WYWIAD]

Test może wydawać się trudny. Zwiększyła się na przykład liczba lektur do przeczytania. Do tej chwili do matury trzeba było znać 13 pozycji. Teraz prawie 20 – mówi DGP dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

21.04.2018, 09:57

Woś: Trzymajcie się, francuscy studenci

Pod koniec marca wybuchł we Francji strajk studentów. Idę o zakład, że większość z państwa o nim w ogóle nie słyszała. A nawet jeśli słyszeliście, to pewnie zlał się wam w jedno z trwającymi równolegle protestami kolejarzy oraz pracowników linii lotniczych. Trochę według zasady „ci Francuzi to nic, tylko demonstrują i strajkują”.

18.04.2018, 10:00

Ostatnia prosta egzaminu gimnazjalnego

Dziś, od testów z języka polskiego oraz historii i WOS, rozpoczyna się trzydniowy maraton egzaminów gimnazjalnych. W sumie uczniowie trzecich klas gimnazjalnych będą musieli zmierzyć się ze sprawdzianami umiejętności z dziewięciu przedmiotów. Choć egzaminu nie da się nie zdać, to od jego rezultatu zależy dalsza edukacja – jego wynik stanowi połowę możliwej do uzyskania puli punktów w rekrutacji do szkół średnich.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>