"Dzięki tej transakcji WSiP, który posiada już w swoim portfolio oferującą kursy językowe sieć Profi-Lingua, wzmacnia swoją pozycję w tym obszarze rynku. Jest to kolejny etap w dywersyfikowaniu oferty firmy i budowaniu roli WSiP jako dostawcy kompleksowych rozwiązań i usług edukacyjnych, działającego we wszystkich obszarach nauczania dla rynku zamkniętego oraz otwartego" - czytamy w komunikacie.

"Empik School i Profi-Lingua to szkoły, które od dawna skutecznie funkcjonują na rynku, wypracowując swoje własne metody nauczania, kierując ofertę do różnych grup klientów, wprowadzając różnorodne formy prowadzenia zajęć. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że na polskim rynku kursów językowych, który wciąż jest bardzo rozdrobniony, jest miejsce na obie sieci. Planujemy je dalej rozwijać, równocześnie zachowując odrębność każdej z nich" - powiedział prezes Jerzy Garlicki, cytowany w komunikacie.

Przeszło milion osób w Polsce uczęszcza na płatne zajęcia języków obcych zarówno w szkołach językowych, jak i na zajęciach indywidualnych. Odsetek osób korzystających jest znacznie większy w przypadku dzieci i młodzieży szkolnej, ponad 1/4 uczniów w wieku 12-15 lat korzysta z płatnych zajęć języków obcych.

"Rynek kursów językowych, którego szacunkowa wartość to około 2 mld zł, jest obszarem rosnącym i perspektywicznym, m.in. dzięki rosnącej potrzebie swobodnego korzystania z nowych mediów i internetu, trendowi life long learning, czyli ciągłego uzupełniania kwalifikacji i umiejętności niezbędnych na stale zmieniającym się rynku pracy czy wreszcie dynamicznemu wzrostowi usług outsourcingowych światowych firm zlokalizowanych w Polsce" - podsumowano.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. to jeden z największych wydawców na polskim rynku, z najszerszą ofertą materiałów edukacyjnych.

>>> Czytaj też: Nietypowe i skuteczne sposoby nauki języków obcych [WIDEO]