Lifestyle/Zdrowie

20.05.2018, 09:00

Jak daleko prawo może ingerować w ludzkie życie? [WYWIAD]

Niemal wszyscy uważają, że ocalenie życia jednostki jest najważniejsze. Choć za tę samą cenę można by uratować dziesiątki ludzi. Nie wiemy jednak, kim oni są. Nie widzimy ich, przez co ich położenie nie ma na nas takiego emocjonalnego oddziaływania, jak dziecko widziane w telewizji.

17.05.2018, 20:00

Ile kosztuje życie niepełnosprawnej osoby? [WYWIAD]

- Ta codzienność jest droższa. Często o wiele droższa. Na pewno więcej niż 500 zł. Te 500 zł to raczej symboliczna kwota - mówi w wywiadzie dla DGP Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

10.05.2018, 09:51

Niebezpieczne badania genetyczne. Wyniki błędne, brak ochrony danych

W Polsce nie ma przepisów regulujących kompleksowo obszar genetyki, w tym wykonywanie badań genetycznych. W związku z tym istnieje wysokie ryzyko pomyłek, błędnej interpretacji wyników, a także niewystarczającej ochrony danych genetycznych osób badanych - alarmuje w najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli.

03.05.2018, 12:20

Protestujący w Sejmie zaprosili pierwszą damę na spotkanie

Protestujący w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych zwrócili się w liście do pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy o spotkanie w Sejmie . "Liczymy na pani przybycie i wsparcie naszych postulatów" - napisali w liście odczytanym w czwartek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

26.04.2018, 16:56

Eksperci: Polski nie stać, aby leczyć nieskutecznie

Polski nie stać na nieskuteczne leczenie pacjentów; większą uwagę należy poświęcić profilaktyce, która pomoże obniżyć wydatki na służbę zdrowia - podkreślali w czwartek eksperci podczas II Kongresie Zdrowia Pracodawców RP.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>