Najnowsze wiadomości

RODO

27 maja 2018 r.

Ekspert ds. RODO: Będzie gorzej. Nie sprzedawajmy się za puszkę coli [WYWIAD]27 maja 2018 r.

RODO jest potrzebne, ale świata nie zmieni. To zagłuszanie wyrzutów sumienia, bo decydenci z łatwością oddają prywatność obywateli wielkim korporacjom. Nie uda nam się za 10 lat zachować prywatności choćby w tej postaci co dziś. Będzie gorzej - mówi Andrzej Lewiński, zastępca GIODO w latach 2006-2016, obecnie prezes Fundacji im. Józefa Wybickiego oraz przewodniczący Komitetu ds. Ochrony Danych Osobowych Krajowej Izby Gospodarczej.
Przepływ danych osobowych między różnymi podmiotami

27 maja 2018 r.

RODO: Administrator czy procesor?27 maja 2018 r.

RODO stanowi, że dane osobowe mogą być przetwarzane przez różne podmioty, a status tych podmiotów w procesie przetwarzania wpływa na ich obowiązki. Sprawdź, kto jest kim.
Olga Tokarczuk, fot. Łukasz Giza

27 maja 2018 r.

Prestiż Man Booker International Prize. Co znaczy wygrana "Biegunów"?27 maja 2018 r.

Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę literacką Man Booker International Prize za powieść „Bieguni”. Ściślej rzecz ujmując: otrzymała ją na spółkę z brytyjską tłumaczką „Biegunów” Jennifer Croft. W związku z tym wydarzeniem – w istocie niezwykłym, bo trudno mi sobie przypomnieć, kiedy ostatnio nagrodzono polską prozę jakimś liczącym się globalnie wyróżnieniem – pojawiło się wiele rozmaitych wątpliwości i pytań.
Władmir Putin Fot. Free Wind 2014

26 maja 2018 r.

Putin wzywa do powściągliwości w sprawie Korei Północnej26 maja 2018 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał w sobotę wszystkie strony zaangażowane w sytuację wokół Korei Północnej do powściągliwości, a premier Japonii Shinzo Abe podkreślił, że jest niezbędne, by Pjongjang pozbył się całej swej broni nuklearnej.

Infografiki, wykresy, mapy

Tylko na Forsal.pl

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze