Najnowsze wiadomości

Antyoszczędnościowe protesty w Salonikach w Grecji

30 czerwca 2015 r.

W Grecji zaczyna się rozpadać Unia Europejska30 czerwca 2015 r.

Dzisiaj o północy mija termin, w którym Grecja ma zwrócić Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu ratę pożyczki wynoszącą niespełna półtora miliarda euro. Kwotę, której Grecja nie ma.
Moneta o wartości 25 bitcoinów. Wirtualna waluta została stworzona w 2009 roku przez anonimowego programistę lub grupę programistów o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Całkowita podaż monet bitcoina została ustalona na 21 mln sztuk. Zamiast banku centralnego, zarządza nią komputerowy algorytm. Pod koniec listopada tego roku cena bitcoina na giełdzie Mt. Gox poszybowała do ponad 1240 dol. W grudniu w ciągu zaledwie kilu dni kurs załamał się o ponad 40 proc. Fot. Tomohiro Ohsumi, Bloomberg's Best Photos 2013.

30 czerwca 2015 r.

Dramat Grecji paliwem dla Bitcoina30 czerwca 2015 r.

Kurs bitcoina wzrósł o ponad 10 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin, informuje bitcoinmagazine.com. Niektórzy analitycy postrzegają wzrost zainteresowania wirtualnymi walutami jako konsekwencję greckiego kryzysu i coraz bliższego widma Grexitu.
Wskaźnik CI polskich banków (inf. Dariusz Gąszczyk)

30 czerwca 2015 r.

Banki będą ciąć koszty, ale nie na oślep. "Likwidujcie papier, nie ludzi"30 czerwca 2015 r.

Największy na świecie bank, amerykański JP Morgan zmniejszy zatrudnienie o ponad 5 tys. osób. Po tej informacji wśród pracowników banków powiało grozą. Czy po paru latach względnej stabilizacji znów muszą obawiać się o swoje miejsca pracy? Wielkie banki zaczynają ciąć koszty i zmieniać modele biznesowe. Polskie banki robią to samo, ale znacznie bardziej ostrożnie.
Krzysztof Jedlak, kierownik działu podatki, fot. Wojciech Górski

30 czerwca 2015 r.

Jedlak: Strefa euro na zakręcie30 czerwca 2015 r.

Nie jest jeszcze przesądzone, że Grecja splajtuje właśnie teraz. Możliwe, że porozumienie z wierzycielami zostanie zawarte z opóźnieniem – po tym, jak obywatele w referendum zgodzą się (o ile rzeczywiście się zgodzą) na oszczędności, których oczekuje tzw. trojka.
Aleksis Cipras, lider greckiej koalicji partii Syriza

29 czerwca 2015 r.

Tsipras: oszczędności? Mój rząd ich nie wprowadzi29 czerwca 2015 r.

Premier Grecji zadeklarował, że jego rząd uszanuje każdą decyzję, którą jego obywatele podejmą w referendum. Zastrzegł jednak, że jego rząd nie będzie tym, który za wdrażanie kolejnych oszczędności będzie odpowiadał.
Donald Tusk

29 czerwca 2015 r.

Donald Tusk ostrzega Greków przed głosowaniem na "nie"29 czerwca 2015 r.

W niedzielę greccy obywatele będą mieli okazję opowiedzieć się "za” albo "przeciw" propozycjom reform, jakich domagają się międzynarodowe instytucje w zamian za kolejną transzę pomocy finansowej dla Aten.
Algieria

29 czerwca 2015 r.

Dokąd nie jechać? Oto miejsca, które mogą stać się celem ataku terrorystów29 czerwca 2015 r.

Atak w tunezyjskim mieście Susa jest dowodem na słabość rządu w walce z lokalnymi dżihadystami. Już po zamachu na Muzeum Bardo w marcu br. stało się jasne, że Tunezja jest nowym celem terrorystów. W ciągu ostatnich dni doszło również do zamachów we Francji i w Kuwejcie. Na mapie jest co najmniej kilka kolejnych miejsc, w których analitycy spodziewają się uderzenia fundamentalistów.

Infografiki, wykresy, mapy

Tylko na Forsal.pl

Najnowsze galerie »

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze