Najnowsze wiadomości

Bezrobotny poszukujący pracy, fot. Sharon Day

31 lipca 2015 r.

Eurostat: Bezrobocie w Polsce poniżej 8 proc.31 lipca 2015 r.

Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 7,7 proc. w czerwcu 2015 r., wobec 7,8% w poprzednim miesiącu, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W czerwcu 2014 r. wynosiła 9 proc..
Słuchawka

31 lipca 2015 r.

Medycyna w Olsztynie oblegana. 16 chętnych na miejsce31 lipca 2015 r.

Prawie 6 tysięcy osób zostało przyjętych w pierwszej rekrutacji na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Najbardziej oblegane były kierunki medyczne, ale zainteresowanie było też innymi fakultetami -mówi prorektor ds. studenckich profesor Janusz Piechocki.
Frank szwajcarski

31 lipca 2015 r.

Związek Banków Polskich nie chce ustawy dla frankowiczów31 lipca 2015 r.

Instytucje finansowe będą walczyć z projektem posłów PO. Dotyczy on zadłużonych w obcej walucie, w szczególności franku szwajcarskim. Związek Banków Polskich przekazał instytucjom państwowym ekspertyzy podważające poselski projekt.
Dłużnicy podatkowi

31 lipca 2015 r.

Szahaj: Populizm antypodatkowy31 lipca 2015 r.

Zaiste coś niezwykle dziwnego stało się z nami. Bez krztyny zastanowienia brniemy w schematy myślenia i działania, które można delikatnie określić jako niemądre. Oto jeden z nich: podatki to samo zło, bez nich świat byłby znacznie lepszy. Ten dogmat wyznają już nieomal wszyscy uczestnicy naszego życia politycznego, ścigając się w zapowiedziach ich obniżenia.
Tankowanie, stacja benzynowa Fot. Shutterstock

31 lipca 2015 r.

Analitycy mieli rację. Cena benzyny spada31 lipca 2015 r.

Spadają ceny oleju napędowego i benzyny, trochę w górę poszły za to autogazu. Jest to zgodne z prognozami analityków - mówi Urszula Cieślak z łódzkiego biura maklerskiego Refleks.

Infografiki, wykresy, mapy

Tylko na Forsal.pl

Najnowsze galerie »

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze