Kliknij, aby zobaczyć newsletter w przeglądarce
NEWSLETTER 19.08.2018
TEMAT DNIA

Tejchman: Rządzący wpadli w populistyczną pułapkę, którą sami na siebie zastawili [OPINIA]

Rasistowska, wymierzona w uchodźców nagonka z 2015 r. przynosi teraz gorzkie owoce – paraliżuje plany prowadzenia racjonalnej polityki migracyjnej. >>>

Nadchodzi open banking. To nie w smak polskim bankom

Polski sektor bankowy jest w czołówce europejskich liderów cyfryzacji, ale to wcale nie znaczy, że jest gotowy sprostać nadchodzącym zmianom. Open banking, pozwalający klientom na swobodny wybór finansowego usługodawcy, to dla banków wyzwanie, przez które swoje szanse mogą łatwo zaprzepaścić.

Trudne słowo: serendypność. Szczęśliwy traf to jedno z głównych źródeł innowacji

W debacie na temat pobudzania innowacyjności za dużo mówi się o potrzebie zwiększenia wydatków na badania, a za mało o tworzeniu otoczenia, w którym pojawia się szczęśliwy przypadek. To ślepy traf, a nie rządowe programy, sprawił, że upowszechnił się internet czy pojawiły szczepionki

Dyplomatyczne zbliżenie. Czy należy się spodziewać ocieplenia w relacjach Merkel–Putin?

Zdjęcie z wizyty kanclerz w Soczi w 2007 r., na którym siedzi obok Władimira Putina przed jego labradorem, świetnie ilustruje ich dawne stosunki. Dziś prezydent Rosji wita Merkel bukietami kwiatów, a ta szykuje na jego powitanie pałacyk Meseberg. Wszystko za sprawą Donalda Trumpa, który niczym Amor wycelował w nich… cła na stal i aluminium.

Prohibicja to błędne koło? Heroinowy fast food zabija Amerykę

Dwa reportaże o realiach narkotykowej polityki i rynku to w gruncie rzeczy opowieści o wielkich społecznych depresjach i dynamice współczesnego kapitalizmu.
BLOOMBERG

Sukcesja, profesjonalizacja, sankcje. Rosyjska oligarchia przechodzi rewolucję

Najbogatsi Rosjanie trzymają swoje fortuny w żelaznym uścisku od rozpadu Związku Radzieckiego, chroniąc je przed zakusami rywali biznesowych i biurokratów.

Zamów prenumeratę Dziennika Gazety Prawnej
TYLKO NA FORSAL.PL

Megamiasta z coraz większymi problemami. Czy można zahamować ich rozwój?

Porównanie kont podstawowych. Zobacz, co będzie za darmo, a za co zapłacisz

Czechy - państwo seniorów. Kraj pilnie potrzebuje nowego systemu emerytalnego

Czy Facebook pozwala przewidzieć wynik wyborów? Analityk danych: Polubienie nie oznacza oddania głosu [WYWIAD]

Split payment - podzielona płatność

Wierzytelności w podatkach

Compliance w przedsiębiorstwie. Tworzenie i wdrożenie systemu

79,00 zł
79,00 zł
59,00 zł
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa, i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu forsal.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj.