Kliknij, aby zobaczyć newsletter w przeglądarce
NEWSLETTER 23.06.2018
TEMAT DNIA

Dochody i konsumpcja, popyt i wzrost cen? To już koniec prostych zależności gospodarczych

Niskie bezrobocie nie oznacza gospodarczej prosperity. Wysokie dochody nie przekładają się na rosnącą konsumpcję i inwestycje. Popyt na towary nie powoduje wzrostu ich cen. Mamy trudne czasy dla utartych ekonomicznych praw. >>>

Trump grozi UE nałożeniem 20-proc. ceł na samochody

Prezydent USA Donald Trump zagroził w piątek nałożeniem na importowane z Unii Europejskiej samochody 20-proc. cła - wynika z wpisu Trumpa na Twitterze.

Na pomocy finansowej dla Grecji Niemcy zarobiły co najmniej 2,9 mld euro [OFICJALNE DANE]

Niemcy zarobiły co najmniej 2,9 mld euro na oprocentowaniu pobranym od Grecji za udzieloną jej pomoc finansową - poinformowała w piątek agencja dpa, powołując się na odpowiedź niemieckiego rządu na parlamentarną interpelację Zielonych w tej sprawie.

Premier Czech: Jeśli Niemcy i Austria wprowadzą kontrole graniczne, zrobimy to samo

Czechy muszą zareagować na spór w Niemczech dotyczący migracji - oznajmił w piątek premier Andrej Babisz przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Państwa. Zapowiedział, że jeśli Niemcy i Austria wprowadzą kontrole graniczne, Czechy pójdą w ich ślady.

Czas pogodzić się z drożyzną na stacjach? OPEC i Rosja właśnie skazały świat na drogie paliwo

Zwiększenie produkcji o ok. 0,6 proc. raczej nie rozwiąże problemów zbyt małej w stosunku do popytu podaży ropy naftowej i spadających zapasów. To oznacza, że kierowcy powinni pogodzić się z drożyzną na stacjach paliwowych. Benzyna i olej napędowy mogą osiągać rekordowe ceny - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
BLOOMBERG

Kapitał boi się rządów autorytarnych. Tylko w rok z Turcji uciekło 12 proc. milionerów [WYKRESY]

Turcy, podobnie jak zagraniczni inwestorzy, zaczynają uciekać z kapitałem. Wszystko przez obawy o przyszłość i bezpieczeństwo swoich pieniędzy, gdy prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobędzie więcej władzy po wyborach 24 czerwca. Oto wykresy, które obrazują wpływ rządów autorytarnych na gospodarkę.

Zamów prenumeratę Dziennika Gazety Prawnej
TYLKO NA FORSAL.PL

Ile zarabia youtuber w Polsce?

Firmy muszą się tłumaczyć fiskusowi ze spadku dochodów. To pismo wywołało burzę wśród internautów

Nowy rating na polskim rynku. Oto oceny spółek z indeksu WIG30

W tym roku GetBack nadal traci miliony. No co spółka wydaje pieniądze?

Odpowiedzialność karna menedżerów. Przewodnik po prawie

Ochrona danych pracowników. Praktyczny poradnik dla pracodawców

Compliance w przedsiębiorstwie. Tworzenie i wdrożenie systemu

92,65 zł
79,00 zł
59,00 zł
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa, i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisu forsal.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Jeśli nie chcesz otrzymywać newslettera, kliknij tutaj.