czytaj e-DGP
  • Raport: Akcje Tauron

Tauron: Millennium DM wycenia akcję Taurona na 0,77 zł

2010-06-14

Na podstawie naszych prognoz oraz wyceny porównawczej szacujemy wartość rynkową Taurona na 11,0 mld zł, czyli 0,77 zł na akcję. Po uwzględnieniu scalenia akcji w skali 9 do 1 wycena wynosi 6,9 zł na akcję - czytamy w raporcie. Cena maksymalna akcji sprzedawanych inwestorom indywidualnym została ustalona na poziomie 0,70 zł. Po uwzględnieniu scalenia walorów w stosunku 9 do 1 cena wynosi 6,3 zł. Cena dla inwestorów instytucjonalnych zostanie ustalona po zakończeniu budowania księgi popytu i ...»

KGHM kupił <strong>akcje</strong> <strong>Tauronu</strong>

KGHM kupił akcje Tauronu

2011-03-23

W rezultacie KGHM zwiększył swój udział w Tauronie do 10,39 proc.  [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: MSP zakończyło prywatyzację Taurona sprzedając 11,9 proc. akcji Nabycie akcji Tauron Polska Energia jest związane z realizacją Strategii KGHM Polska Miedź na lata 2009 – 2018, która to przewiduje dywersyfikację źródeł przychodu oraz wejście w branżę energetyczną - czytamy w raporcie. KGHM Polska Miedź kupił w czerwcowej ofercie pierwotnej 4,9 proc. akcji spółki Tauron Polska Energia. We wrześniu zeszłego roku prezes Herbert Wirth informował, że koncern cały czas dokupuje walory tej spółki i podtrzymuje chęć zwiększenia udziału w kapitale do 11 .  ...»

<strong>Akcje</strong> <strong>Taurona</strong> dla inwestora strategicznego

Akcje Taurona dla inwestora strategicznego

2009-06-02

Zgodnie z zapisami polityki energetycznej, Tauron powinien być prywatyzowany przez giełdę w transzach. Chcemy jednak uelastycznić ten proces, aby móc kierować też ofertę do inwestora strategicznego - powiedział Zieliński, podczas Kongresu Nowego Przemysłu we wtorek. W grudniu 2008 roku przedstawiciele Taurona poinformowali, że na inwestycje w latach 2009-2012 firma przeznaczy ok. 13,5 mld zł: 4 mld zł z podwyższenia kapitału, ok. 3 mld zł z kredytów, a 6,5 mld zł ze środków własnych. W ...»

Debiut Tauronu: Liczba akcji Tauronu zmniejszyła się dziewięciokrotnie

2010-06-25

złotówki - czyli tzw. akcje groszowe - sprzyjają spekulacji i dużej zmienności kursu. Dlatego spółka postanowiła scalić akcje. Debiut Tauronu jest planowany na 30 czerwca. Wartość oferty to ponad 4,2 mld zł. Resort ma ok. 87 proc. akcji spółki; pozostałe walory należą do drobnych akcjonariuszy, głównie pracowników części spółek z grupy. Holding Tauron Polska Energia, który tworzą 94 firmy, jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii dla klientów korporacyjnych i indywidualnych. Kontroluje 20 proc. polskich zasobów węgla kamiennego. Moc elektrowni skupionych w grupie wynosi 5447 MW. Grupa obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób. ...»

Argumenty za i przeciw inwestycji w <strong>akcje</strong> <strong>Taurona</strong>

Argumenty za i przeciw inwestycji w akcje Taurona

2010-06-16

Niezaprzeczalnym plusem oferty Tauronu jest fakt, że inwestorzy spółki mogą czuć się względnie bezpiecznie. Ryzyko poniesienia wysokich strat jest w jej przypadku mocno ograniczone. Akcje Tauronu można kupić maksymalnie za 9,4 tys. zł. Zapisy na papiery nie wymagają zaciągnięcia kredytu, co oznacza że lewar nie zwiększy kosztów inwestycji – wyjaśnia „Puls Biznesu”. Tauron ma duże szanse wejść do indeksu WIG20 zaraz po giełdowej premierze i z pewnością będzie stanowić istotny składnik tego ...»

<strong>Akcje</strong> <strong>Tauronu</strong> zostały zarejestrowane przez KDPW

Akcje Tauronu zostały zarejestrowane przez KDPW

2010-06-15

maksymalnie 70 groszy, zamawiający minimalny pakiet papierów musi przeznaczyć na to 945 zł. W przypadku maksymalnego pakietu będzie to 9450 zł. Resort skarbu przeznaczył dla inwestorów indywidualnych pulę 20 proc. akcji z 52 proc. przewidzianych do sprzedaży. Może być ona zwiększona do 25 proc. Przydział akcji ma nastąpić do 25 czerwca, a na warszawskiej giełdzie Tauron powinien zadebiutować około 30 czerwca. Do 21 czerwca ma potrwać natomiast budowa księgi popytu na akcje Tauronu wśród inwestorów ...»

Jeśli masz <strong>akcje</strong> <strong>Tauronu</strong> zapłacisz mniej za prąd

Jeśli masz akcje Tauronu zapłacisz mniej za prąd

2011-04-14

Takie rozwiązanie Tauron obiecywał przyszłym akcjonariuszom w ubiegłym roku, przed pierwszą ofertą publiczną akcji spółki. W czwartek przedstawiono jego szczegóły. Program adresowany jest zarówno do obecnych klientów Taurona, jak i tych akcjonariuszy, którzy chcą nimi zostać, decydując się na zmianę dotychczasowego sprzedawcy prądu. Program lojalnościowy ruszy 1 lipca. Cena za prąd dla jego uczestników będzie zależała od ilości zakupionych przez inwestora akcji - im więcej nabytych w ofercie ...»

<strong>Tauron</strong> rekomenduje 0,15 zł dywidendy za <strong>akcję</strong> z zysku za 2014 r.

Tauron rekomenduje 0,15 zł dywidendy za akcję z zysku za 2014 r.

2015-03-16

finansowych przekraczających bieżące przepływy z działalności operacyjnej grupy Tauron. Pozostawione w spółce środki pieniężne będą w całości przeznaczane na realizację inwestycji, obniżając jednocześnie zapotrzebowanie na dalsze finansowanie, tym samym ograniczając wzrost poziomu wskaźnika zadłużenia - czytamy dalej. W 2014 r. akcjonariusze Tauronu zdecydowali o wypłacie 332,98 mln zł dywidendy z zysku za 2013 r., co dało 0,19 zł na jedną akcję. Zarząd spółki rekomendował wówczas wypłatę 0,15 ...»

KDPW zarejestruje we wtorek <strong>akcje</strong> <strong>Tauronu</strong>

KDPW zarejestruje we wtorek akcje Tauronu

2010-06-14

, zamawiający minimalny pakiet papierów musi przeznaczyć na to 945 zł. W przypadku maksymalnego pakietu będzie to 9450 zł. Resort skarbu przeznaczył dla inwestorów indywidualnych pulę 20 proc. akcji z 52 proc. przewidzianych do sprzedaży. Może być ona zwiększona do 25 proc. Przydział akcji ma nastąpić do 25 czerwca, a na warszawskiej giełdzie Tauron powinien zadebiutować około 30 czerwca. Do 21 czerwca ma potrwać natomiast budowa księgi popytu na akcje Tauronu wśród inwestorów instytucjonalnych. W tym ...»

KGHM będzie kupował <strong>akcje</strong> <strong>Tauronu</strong>

KGHM będzie kupował akcje Tauronu

2010-06-30

Wirth dodał, że obecna cena Tauronu jest bardzo dobra. Tauron (TAURONPE) zadebiutował neutralnie w środę na warszawskiej giełdzie. Jednak po otwarciu spadł i utrzymuje się pod kreską. Około 10:20 akcje Tauronu spadały o 0,6 proc. Wcześniej KGHM Polska Miedź zadeklarował chęć nabycia do 1 583 830 044 akcji spółki Tauron. Jednak skarb państwa ograniczył udział inwestorów indywidualnych do maksymalnie 5 proc. W efekcie KGHM otrzymałw IPO Tauronu 700,9 mln akcji spółki , czyli 4,9 proc. Holding ...»