czytaj e-DGP
  • Raport: Ceny mieszkań w Warszawie

Warszawa: Sprzedaż lokali użytkowych tylko w drodze przetargu

2016-08-25

Sprzedaż lokalu użytkowego będzie wymagała zgody Rady Warszawy, jeżeli jego wartość, wraz z wartością udziału w gruncie albo pierwszą opłatą z tytułu użytkowania wieczystego gruntu, została określona na kwotę co najmniej 70 tys. zł. "Zakładamy, że tryb przetargowy (...) będzie również gwarantował nam uzyskanie ceny w wysokości wartości rynkowej"»

Przegląd wiadomości ze spółek - 25 sierpnia 2016 r.

Przegląd wiadomości ze spółek - 25 sierpnia 2016 r.

2016-08-25

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt]   Polski Koncern Mięsny Duda (PKM Duda) zawarł z Adamem Skwarkiem i Barbarą Skwarek warunkową umowę nabycia 100% udziałów w Meat-Pac za cenę 3 mln zł, podała spółka....»

Ustawa reprywatyzacyjna odblokuje ponad 5 tys. lokali w <strong>Warszawie</strong>

Ustawa reprywatyzacyjna odblokuje ponad 5 tys. lokali w Warszawie

2016-08-23

Fala roszczeń przybiera na sile "Dzięki małej ustawie reprywatyzacyjnej, dzięki zapisanemu modelowi wygaszenia roszczeń ci lokatorzy wkrótce będą mogli spokojnie mieszkać, spokojnie żyć w swoich , spokojnie żyć w swoich mieszkaniach bez obawy o ich utratę w wyniku reprywatyzacji"»

Zaległości czynszowe Polaków. Oto najbardziej zadłużone regiony

Zaległości czynszowe Polaków. Oto najbardziej zadłużone regiony

2016-08-22

Sama Warszawa wygenerowała dług 29 mln zł. "Choć mogłoby się wydawać, że tuż za stolicą na liście miast, z wysokimi kwotami niezapłaconego czynszu znajdować się powinny Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań, to jednak okazuje się, że do pierwszej piątki trafiły dużo mniejsze miejscowości"»

Tanie stolice europejskie. <strong>Warszawa</strong> w czołówce

Tanie stolice europejskie. Warszawa w czołówce

2016-08-18

W Polsce za 200 tys. euro można kupić nowy, średnio 163-metrowy apartament, a w Warszawie 114-metrowy. Za tę samą kwotę w centralnym Londynie można nabyć co najwyżej 11 metrów kwadratowych i to już nie nowo wybudowanego mieszkania.»

Ronson nadal widzi szansę na wydanie 70 mln zł na grunty do końca roku

2016-08-04

Nie planujemy dokupu działek w Szczecinie i Wrocławiu, ale w Poznaniu mamy nadzieję, że niedługo będziemy zamykać [transakcję nabycia] i Warszawę - niezależnie od zakupu Marywilskiej - musimy uzupełnić o 1-2 działki" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej.»

Przegląd wiadomości ze spółek - 4 sierpnia 2016 r.

Przegląd wiadomości ze spółek - 4 sierpnia 2016 r.

2016-08-04

prezes Marcin Kowalczyk.[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt]  Marvipol  Marvipol podpisał z Panattoni Development Europe list Intencyjny dotyczący wspólnej realizacji zamierzenia inwestycyjnego, polegającego na wybudowaniu obiektu magazynowo – logistycznego na nieruchomości zlokalizowanej w okolicach Warszawy, podała spółka....»

Przegląd wiadomości ze spółek - 1 sierpnia 2016 r.

Przegląd wiadomości ze spółek - 1 sierpnia 2016 r.

2016-08-01

"Obligacje w dniu emisji zostały zapisane w systemie rejestracji zdematerializowanych papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Cena emisyjna wszystkich obligacji, równa ich wartości nominalnej, została przez nabywców w dniu emisji w całości opłacona" – czytamy w komunikacie.»

Z ziemią rolną łatwo już było

Z ziemią rolną łatwo już było

2016-08-01

W ciągu ostatnich dziesięciu lat średnia cena hektara gruntu rolnego w Polsce rosła w tempie kilkunastu procent rocznie. To przyciągało inwestorów. Ale od końca kwietnia zarabianie na ziemi i inwestowanie w nią jest trudniejsze.»

Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

2016-07-28

Współczesna Warszawa to żywe nowoczesne miasto z licznymi drapaczami chmur i wieloma udogodnieniami dla mieszkańców i turystów, włącznie z hotelami znanych sieci, kawiarniami, restauracjami i sklepami. Polska to od kilku lat jedna z najszybciej rosnących gospodarek w Europie; wzrost produktu krajowego brutto ...»