czytaj e-DGP
  • Raport: Dywidenda PZU

Morawiecki: Kredyty dla polskich firm będą bardziej dostępne po przejęciu Pekao

2016-12-08

Powszechny Zakład Ubezpieczeń ( PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosili dziś, że podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł, podało ) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosili dziś, że podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł, podało PZU.»

PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej

2016-12-08

"Dzięki tej transakcji PZU staje się największą zdywersyfikowaną grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej" - podkreślił. Wskazał, że ubezpieczyciel nie przewiduje zwiększenia udziałów w Pekao, a na walnych zgromadzeniach banku PZU będzie głosować wspólnie z PFR.»

PZU chce aby Alior i Pekao pozostały na rynku jako 'dwa osobne ...

2016-12-08

Prezes PZU ocenił, że Alior i Pekao to "dwa podobne, aczkolwiek inne banki". Według jego słów, PZU chce, aby Alior był innowacyjny i wzrostowy, a Pekao miał charakter instytucji narodowej. PZU i PFR ogłosili dziś, że podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł, podało PZU.»

PZU nie prowadzi obecnie innych rozmów ws. akwizycji

2016-12-08

- powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej. PZU i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosili dziś, że podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł, podało i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosili dziś, że podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł, podało PZU.»

PZU podtrzymuje długoterm. zaangażowanie w Alior, liczy docelowo na dywidendy

2016-12-08

Mamy oczekiwanie jako akcjonariusz Aliora, aby nadal realizował strategię i synergie z BPH, co idzie nadspodziewanie dobrze, oraz żeby docelowo wrócił do wypłat dywidend" - powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej. PZU i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosili dziś, że podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł, podało PZU.»

Przegląd wiadomości ze spółek - 8 grudnia 2016 r.

Przegląd wiadomości ze spółek - 8 grudnia 2016 r.

2016-12-08

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt]  Powszechny Zakład Ubezpieczeń ( PZU) podtrzymuje długoterminowe zaangażowanie w Alior Bank i liczy, że bank docelowo wróci do wypłat ) podtrzymuje długoterminowe zaangażowanie w Alior Bank i liczy, że bank docelowo wróci do wypłat dywidend, poinformował prezes PZU Michał Krupiński.[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt]  Powszechny Zakład Ubezpieczeń (...»

PZU: Pomimo przejęcia Pekao polityka dywidendowa pozostaje niezmieniona

2016-12-08

"W wyniku transakcji PZU nie zakłada żadnych zmian w dotychczasowej polityce dywidendowej" - powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej. Polityka dywidendowa spółki zakłada wartość bazową wskaźnika wypłaty dywidendy na poziomie min. 50%.»

PZU spodziewa się zgód regulacyjnych dot. przejęcia pakietu Pekao w II kw. ...

2016-12-08

Według jego słów, długoterminowe perspektywy wzrostu Pekao i sama transakcja wpisuje się w strategię PZU zakładającej budowę grupy bankowej i zdywersyfikowanej grupy finansowej. zakładającej budowę grupy bankowej i zdywersyfikowanej grupy finansowej. PZU i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosili dziś, że podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł, podało PZU.»

Krupiński: <strong>PZU</strong> największym zarządzającym aktywami w Polsce [ROZMOWA]

Krupiński: PZU największym zarządzającym aktywami w Polsce [ROZMOWA]

2016-12-08

Kilka tygodni temu agencja ratingowa S&P podtrzymała rating PZU na najwyższym możliwym poziomie dla polskiej spółki, czyli A-, jeden stopień powyżej ratingu dla Polski. Będziemy dążyć do utrzymania tego ratingu, a środkiem do tego jest emisja długu podporządkowanego.»

Przegląd wiadomości ze spółek - 1 grudnia 2016 r.

Przegląd wiadomości ze spółek - 1 grudnia 2016 r.

2016-12-01

Oznacza to, że bank nie wypłaci dywidendy z zysku za 2015 rok oraz z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych, podał PKO BP.[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt]  B3System, Hawe i Topmedical   Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych ......»