czytaj e-DGP
  • Raport: Gaz łupkowy w Polsce
UE uniezależnia się od rosyjskiego <strong>gazu</strong>. Gazprom musi przygotować odpowiedź

UE uniezależnia się od rosyjskiego gazu. Gazprom musi przygotować odpowiedź

2016-06-10

"Po 2022 roku Polska będzie kupować będzie kupować gaz na rynku spotowym, najprawdopodobniej też rosyjski, jeśli cena będzie adekwatna, a dostawy będą realizowane przez ten sam gazociąg.»

Słowacja: Trwają przygotowania do budowy gazociągu z Polski

2016-06-09

Partnerem projektu ze strony polskiej jest spółka Gaz-System. Według wcześniejszych szacunków wydatki na sam rurociąg na terenie Słowacji pochłonęłyby ponad 100 mln euro, ale pełny koszt nowego połączenia, które trzeba będzie zintegrować z polską siecią przesyłową, to ponad 530 mln euro.»

Szyszko: Przyjęcie unijnego pakietu klimatycznego będzie kosztować <strong>Polskę</strong> 20 mld zł

Szyszko: Przyjęcie unijnego pakietu klimatycznego będzie kosztować Polskę 20 mld zł

2016-05-11

O świadomości ówczesnych elit niech świadczy to, że premier Tusk w relacji z Brukseli mówił, że Polska odniosła ogromny sukces" - dodał szef resortu środowiska. Minister mówił, że koalicja PO-PSL przekonywała wówczas, że Polska na tym zarobi, że dostaniemy tyle samo pieniędzy co za rządów premiera Kazimierza Marcinkiewicza, kiedy negocjowany był budżet europejski na lata 2007-2013.»

Prezes PGNiG: Inwestycja w <strong>Polską</strong> Grupę Górniczą będzie zyskowna w 2020 roku

Prezes PGNiG: Inwestycja w Polską Grupę Górniczą będzie zyskowna w 2020 roku

2016-05-09

Wiceprezes PGNiG Bogusław Marzec powiedział, że 500 mln zł, które PGNiG zadeklarowało jako wkład kapitałowy w Polską Grupę Górniczą, nie zostanie wypłacone od razu, lecz w trzech transzach. W pierwszej, podczas której PGNiG Termika objęła 15,7 proc. udziałów PGG za 361,1 mln zł, drugiej - 16,6 proc. za 83,3 mln zł, co ma nastąpić do 3 listopada 2016 roku oraz trzeciej (17,1 proc. udziału za 55,6 ...»

PGNiG zdecyduje o losach projektu łupkowego po szczelinowaniu w Wysinie

2016-05-09

Szczelinowanie na odwiertach Wysin-2H i Wysin-3H ma rozpocząć się 6 czerwca br. "Jeśli ta inwestycja wykaże mierne wyniki, to zawiesimy projekt łupkowy, natomiast jeśli wyniki będą wystarczająco dobre, to będziemy kontynuować na innych odwiertach" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.»

KE skarży <strong>Polskę</strong> ws. odwiertów, rząd nie podziela zarzutów

KE skarży Polskę ws. odwiertów, rząd nie podziela zarzutów

2016-04-29

Według resortu, w Polsce przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko jest obligatoryjne dla wydobywania kopalin ze złoża. "Wprowadzono także obiektywne kryteria uznawania odwiertów wiertniczych za potencjalnie oddziałujące na środowisko"»

KE pozywa <strong>Polskę</strong>. Chodzi m.in. o odwierty w poszukiwaniu <strong>gazu</strong> <strong>łupkowego</strong>

KE pozywa Polskę. Chodzi m.in. o odwierty w poszukiwaniu gazu łupkowego

2016-04-28

Ekolodzy od dawna krytykują Polskę za podejście do niekonwencjonalnych metod pozyskiwania za podejście do niekonwencjonalnych metod pozyskiwania gazu wskazując, że w większości przypadków odwierty w Polsce są płytsze niż 5 tys. metrów.»

Wiceminister rozwoju wychwala TTIP. "Umowa pozwoli na wzrost polskiego PKB o 0,2-0,5 ...

Wiceminister rozwoju wychwala TTIP. "Umowa pozwoli na wzrost polskiego PKB o 0,2-0,5 ...

2016-04-13

Wiceminister zaznaczył, że TTIP daje szansę na zwiększenie dostępu do amerykańskiego gazu łupkowego, znacznie tańszego niż w Europie. "Stanowisko polskie jest takie, żeby zawrzeć oddzielny rozdział poświęcony sprawom energetycznym.»

<strong>Gaz</strong> z USA podpali europejski rynek? Gazprom szykuje odpowiedź

Gaz z USA podpali europejski rynek? Gazprom szykuje odpowiedź

2016-03-09

Komisja zwróciła również uwagę, że nasz kontynent dysponuje odpowiednią infrastrukturą do zmniejszenia zależności od rosyjskiego gazu, jednak obecnie przepustowość terminali LNG jest wykorzystywana ledwie w połowie. Gazprom zdaje sobie sprawę z tego zagrożenia i oprócz forsowania projektu Nord Stream 2 planuje zwiększanie sprzedaży gazu do Europy, nawet za cenę obniżenia ceny i mniejszych zysków.»

Tania ropa kontra rynek pracy. Ile dziś można zarobić w sektorze naftowym?

Tania ropa kontra rynek pracy. Ile dziś można zarobić w sektorze naftowym?

2016-02-15

Sztandarowym polskim projektem zmierzającym do uniezależnienia się od dostaw gazu z Rosji jest terminal LNG w Świnoujściu. Gigantyczny gazoport rozpocznie normalną pracę w połowie tego roku. Rząd nie wyklucza jednak jego dalszej rozbudowy. Polska chce też wznowić plany budowy gazociągu z Norwegii – zapewniała o tym na początku lutego premier Beata Szydło podczas swojej wizyty w tym kraju.»