czytaj e-DGP
  • Raport: Gaz łupkowy w Polsce
Rząd szykuje zmiany <strong>w</strong> koncesjach. Powstanie <strong>Polska</strong> Służba Geologiczna

Rząd szykuje zmiany w koncesjach. Powstanie Polska Służba Geologiczna

2016-01-29

... oczywiście uzyskają akceptację w uzgodnieniach międzyresortowych, to ... na poszukiwanie lub w ogóle wykonywanie działalności, ... nie są dziś w ogóle ujęte. Będziemy ... osobna ustawa, nie w ramach prawa geologicznego ... gt] Czytaj też: Gaz z północy ... na wydobycie kopalin w Polsce. "Główną przyczyną tego ... koncesji wyjaśnił, że w Polsce nie można sprzedać ...»

Tania ropa - błogosławieństwo dla konsumentów, przekleństwo dla światowej koniunktury

Tania ropa - błogosławieństwo dla konsumentów, przekleństwo dla światowej koniunktury

2016-01-29

Kiedy w drugiej połowie 2014 ... ropy w krótkim czasie ... , jak piaski roponośne w Kanadzie, gaz łupkowy wydobywany metodą frackingu w USA czy położone ... wielkości firmy powstałe w czasie boomu łupkowego są z reguły ... yield bonds) bardzo w ostatnich miesiącach w USA wzrosły. Potencjalna ... walkę z emisjami gazów cieplarnianych w transporcie drogowym, to ...»

Zielona energetyka może się opłacać. Jak to robią Niemcy?

Zielona energetyka może się opłacać. Jak to robią Niemcy?

2016-01-26

... też niższe niż w Polsce, choć wyższe niż w Stanach Zjednoczonych. W październiku 2015 roku ... . Od kilku lat w krajach wysokorozwiniętych, wliczając w to Polskę, mamy do ... być względnie niski w elektrowniach zamortyzowanych. W Polsce zamortyzowanych jest wiele ... , takich jak boom łupkowy w USA, stopień zaangażowania w innowacje w dziedzinie zielonej energetyki, ...»

Wielka Brytania zezwala na szczelinowanie pod parkami narodowymi. Ekolodzy oburzeni

Wielka Brytania zezwala na szczelinowanie pod parkami narodowymi. Ekolodzy oburzeni

2015-12-17

... przekonywał jednak BBC, że w ciągu minionych 30-40 ... wyczerpywania się złóż gazu pod Morzem Północnym. ... szczelinowanie nadal ma w Wielkiej Brytanii złą ... o skażeniu środowiska w Ameryce i niewielkiego ... po próbnych wierceniach w północnej Anglii.  [NIEZNANA ... : To już pewne. Polska ma jednak duże zasoby gazu łupkowego»

Szydło: Zredukowaliśmy emisję CO2 o 30 proc. przy dwukrotnym wzroście PKB

Szydło: Zredukowaliśmy emisję CO2 o 30 proc. przy dwukrotnym wzroście PKB

2015-11-30

... , żebyśmy byli solidarni w najważniejszych sprawach, i ... . Premier przypomniała, że Polska trzy razy przewodniczyła ... premier. Dodała, że Polska szuka rozwiązań, które ... , że warunkiem przystąpienia Polski do porozumienia klimatycznego ... powrotu do stanu, w którym tylko niewielka ... . Zadeklarowała też, że Polska jest gotowa przeznaczyć ... : A jednak... mamy gaz łupkowy. I to sporo. ...»

To już pewne. <strong>Polska</strong> ma jednak duże zasoby <strong>gazu</strong> <strong>łupkowego</strong>

To już pewne. Polska ma jednak duże zasoby gazu łupkowego

2015-11-30

... tej instytucji: zasoby gazu łupkowego w Polsce to od 346 ... raport o zasobach gazu łupkowego w Polsce. Podczas piątkowego seminarium ... gaz w Polsce ... . Liczby są bezlitosne – w szczycie zainteresowania gazem łupkowym w Polsce w 2012 r. było ... . Według prof. Pieńkowskiego w przyszłości wydobycie gazu z łupków w Polsce będzie mogło sięgnąć ...»

Teheran wchodzi do gry. Iran weźmie udział <strong>w</strong> rozmowach o Syrii

Teheran wchodzi do gry. Iran weźmie udział w rozmowach o Syrii

2015-10-28

... o Syrii. Negocjacje w sprawie zakończenia syryjskiego ... dojść już jutro w Wiedniu. Rozmowy będą prowadzone w znacznie szerszym niż ... światowych mocarstw, wezmą w nich udział także przedstawiciele regionu w tym Arabia Saudyjska, ... i Iran. Władze w Teheranie, które wspierają ... Chiny podpisały umowę w sprawie wydobycia gazu łupkowego»

<strong>Polska</strong> <strong>w</strong> Radzie Bezpieczeństwa ONZ? Andrzej Duda uzyskał wsparcie prezydenta Francji

Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ? Andrzej Duda uzyskał wsparcie prezydenta Francji

2015-10-28

... deklaracji, że wybory w Polsce nie zmieniają dobrych ... premierów Francji i Polski, prawdopodobnie w Warszawie. Hollande zapowiedział ... o poprawę warunków w obozach w Turcji, Jordanii i ... atmosferze, a stanowiska Polski i Francji są w większości zbieżne. Polska uzyskała zapewnienie, że ... w przyszłości. Dlatego polski ... Chiny podpisały umowę w sprawie wydobycia gazu łupkowego»

Naftowa wojna o <strong>Polskę</strong>. Arabia Saudyjska chce odebrać Putinowi panowanie nad Europą

Naftowa wojna o Polskę. Arabia Saudyjska chce odebrać Putinowi panowanie nad Europą

2015-10-21

... o wejściu na polski rynek. „Aktywnie dumpingują ... jest pierwszy krok w stronę nowego podziału ... powody do obaw. W latach 70. ubiegłego ... Arabii Saudyjskiej w europejskim rynku ... jeszcze swoich sił w Polsce. [NIEZNANA ENCJA gt ... Krymu przez Putina w zeszłym roku, Polska sukcesywnie podnosi wydatki ... teraz spierają się w kwestii konfliktu w Syrii. OPEC i ...»