czytaj e-DGP
  • Raport: Gaz łupkowy w Polsce
Stary Kontynent powinien się obawiać. Trumponomika zmieni Europę

Stary Kontynent powinien się obawiać. Trumponomika zmieni Europę

2017-02-17

W dolarach rozliczany jest import ropy naftowej i gazu oraz niektórych innych surowców. Niespójność polityki pieniężnej między USA i UE i znaczny wzrost stóp procentowych Stanach Zjednoczonych mogą rykoszetem uderzyć w rynki wschodzące.»

Przegląd resortów: priorytety to WPR po 2020 r. i polityka klimatyczna (opis)

2017-02-06

Szyszko ocenił, że polskie zasoby energetyczne - węgiel kamienny i brunatny, gaz łupkowy czy geotermia - mogą wesprzeć bezpieczeństwo kraju i Europy. Zdaniem Szyszki rząd PiS chce "uczłowieczyć" politykę klimatyczną Unii Europejskiej, by ta mówiła nie tylko o redukcji emisji gazów cieplarnianych, ale też o pochłanianiu dwutlenku węgla i wykorzystaniu go do regeneracji układów przyrodniczych.»

Ranking 10 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce

Ranking 10 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce

2017-02-03

Dzielą i rządzą polską gospodarką. Oto 10 osób, które mają największy wpływ na finanse naszego kraju.»

Prezes PGNiG: Chcemy zapewnić sobie wiarygodne i stabilne źródła gazu

2016-11-18

"Szukamy źródeł gazu, które są absolutnie wiarygodne i absolutnie przewidywalne. Takimi są na przykład źródła norweskie. Pewnie będziemy produkować więcej, jak dokonamy akwizycji. Nowych dużych odkryć ani gazu, ani ropy się nie spodziewamy"»

Szyszko: porozumienie klimatyczne ONZ zabezpiecza nasze interesy (opis)

2016-11-15

"Zasoby przyrodnicze mają stymulować rozwój gospodarczy i to jest priorytet tego rządu. Polska to unikat, posiadamy to, czego nie posiada jednocząca się Europa - ogromne zasoby tradycyjnych źródeł energii, jak węgiel kamienny, brunatny, zasoby to unikat, posiadamy to, czego nie posiada jednocząca się Europa - ogromne zasoby tradycyjnych źródeł energii, jak węgiel kamienny, brunatny, zasoby gazu łupkowego...»

USA: Ambasadorzy siedmiu krajów apelują do Kongresu ws. eksportu LNG

2016-11-15

"Działające terminale LNG w Świnoujściu w Polsce oraz w Kłajpedzie na Litwie (...) są zdolne przyjmować oraz w Kłajpedzie na Litwie (...) są zdolne przyjmować gaz z USA" - podkreślono.»

PGNiG rozpoczęło szczelinowanie hydrauliczne w pokładach węgla w Gilowicach

2016-11-03

PGNiG ma doświadczenie w stosowaniu techniki szczelinowania hydraulicznego w skalach łupkowych i zamierzamy zastosować je w pokładach węgla. Uzyskany z węgla metan jest pełnowartościowym surowcem.»

Prasa: Nord Stream 2 może zostać objęty sankcjami

2016-10-18

Prócz tego zarzuca się Gazpromowi, że rezygnacja z tranzytu gazu ... do załamania się gospodarki ukraińskiej" - wskazuje gazeta. Przypomina, że Nord Stream 2, podobnie jak Turecki Potok, gazociąg po dnie Morza Czarnego do europejskiej części Turcji, ma powstać do końca 2019 roku.»

PSL: na temat CETA musi odbyć się poważna debata

2016-10-15

Dodał, że "trzeba pokazać plusy i minusy i podjąć decyzję najpierw w Polsce, a później wprowadzać w życie". "Dyskusja, decyzja, działanie, a nie działanie bez decyzji parlamentu polskiego"»

PGNiG próbuje pozyskać metan z pokładów węgla kamiennego w Gilowicach

2016-09-08

"W projekcie Gilowice wykorzystamy doświadczenie z technologią szczelinowania, które zdobyliśmy podczas poszukiwania gazu w złożach w złożach łupkowych" - powiedział Woźniak. Dodał, że teraz w Polsce wydobywany jest tylko tzw. coal mine methane, czyli metan uwalniany z pokładów węgla podczas eksploatacji górniczej.»