czytaj e-DGP
  • Raport: Gaz łupkowy w Polsce
Szyszko: Przyjęcie unijnego pakietu klimatycznego będzie kosztować <strong>Polskę</strong> 20 mld zł

Szyszko: Przyjęcie unijnego pakietu klimatycznego będzie kosztować Polskę 20 mld zł

2016-05-11

Szyszko przekonywał, że PiS w 2008 roku na szczycie klimatycznym 2008 roku na szczycie klimatycznym w Poznaniu "chciał pokazać polskie sukcesy i zacząć rozliczanie, kto ma płacić, a komu się pieniądze należą".»

Prezes PGNiG: Inwestycja <strong>w</strong> <strong>Polską</strong> Grupę Górniczą będzie zyskowna <strong>w</strong> 2020 roku

Prezes PGNiG: Inwestycja w Polską Grupę Górniczą będzie zyskowna w 2020 roku

2016-05-09

Wiceprezes PGNiG Bogusław Marzec powiedział, że 500 mln zł, które PGNiG zadeklarowało jako wkład kapitałowy w Polską Grupę Górniczą, nie zostanie wypłacone od razu, lecz w trzech transzach. W pierwszej, podczas której PGNiG Termika objęła 15,7 proc. udziałów PGG za 361,1 mln zł, drugiej - 16,6 proc. za 83,3 mln zł, co ma nastąpić do 3 listopada 2016 roku oraz trzeciej (17,1 proc. udziału za ...»

PGNiG zdecyduje o losach projektu łupkowego po szczelinowaniu w Wysinie

2016-05-09

Szczelinowanie na odwiertach Wysin-2H i Wysin-3H ma rozpocząć się 6 czerwca br. "Jeśli ta inwestycja wykaże mierne wyniki, to zawiesimy projekt łupkowy, natomiast jeśli wyniki będą wystarczająco dobre, to będziemy kontynuować na innych odwiertach" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.»

KE skarży <strong>Polskę</strong> ws. odwiertów, rząd nie podziela zarzutów

KE skarży Polskę ws. odwiertów, rząd nie podziela zarzutów

2016-04-29

- czytamy w stanowisku KE. "Zgodnie z prawem unijnym głębokie wiercenia wymagają oceny w szczególności pod kątem powstających w ich wyniku odpadów, skutków dla wody i gruntu, wykorzystania zasobów naturalnych, ryzyka wypadków oraz wszelkich skutków, które mogą pojawić się w wyniku kumulacji z innymi podobnymi projektami lub podobną działalnością.»

KE pozywa <strong>Polskę</strong>. Chodzi m.in. o odwierty <strong>w</strong> poszukiwaniu <strong>gazu</strong> <strong>łupkowego</strong>

KE pozywa Polskę. Chodzi m.in. o odwierty w poszukiwaniu gazu łupkowego

2016-04-28

" W dyrektywie zapewnia się udział społeczeństwa dyrektywie zapewnia się udział społeczeństwa w podejmowaniu decyzji i w ten sposób podnosi się ich jakość" - zwróciła uwagę KE. Ekolodzy od dawna krytykują Polskę za podejście do niekonwencjonalnych metod pozyskiwania gazu wskazując, że w większości przypadków odwierty w Polsce są płytsze niż 5 tys. metrów.»

Wiceminister rozwoju wychwala TTIP. "Umowa pozwoli na wzrost polskiego PKB o 0,2-0,5 ...

Wiceminister rozwoju wychwala TTIP. "Umowa pozwoli na wzrost polskiego PKB o 0,2-0,5 ...

2016-04-13

Zgodnie z obecnymi ustaleniami wzajemna eliminacja taryf ma dotyczyć 98 proc. linii taryfowych, a liberalizacja w chwili wejścia chwili wejścia w życie umowy ma objąć 87,5 proc. produktów. W przypadku pozostałych rozpatrywane są okresy przejściowe maksymalnie do 10 lat od wejścia z życie umowy.»

<strong>Gaz</strong> z USA podpali europejski rynek? Gazprom szykuje odpowiedź

Gaz z USA podpali europejski rynek? Gazprom szykuje odpowiedź

2016-03-09

Biorąc pod uwagę, że Australia ma jedne z najbogatszych złóż łupkowych, Stany Zjednoczone mogą być wypychane z regionu. psav picture Dlatego według amerykańskich analityków z firmy Wood Mackenzie Ltd. to właśnie Europa jest najlepiej rokującym rynkiem dla eksportu ...»

Tania ropa kontra rynek pracy. Ile dziś można zarobić <strong>w</strong> sektorze naftowym?

Tania ropa kontra rynek pracy. Ile dziś można zarobić w sektorze naftowym?

2016-02-15

Choć zarobki w globalnym sektorze wydobywczym spadają, ich wysokość wciąż pozostaje bardzo atrakcyjna. Przeciętne wynagrodzenie w tej branży w 2015 roku wynosiło 82 141 dol. (ok. 320,3 tys. zł) rocznie, przy czym lokalni pracownicy dostawali ok. 68 400 dol., a zagraniczni – 98 200 dol. psav picture Gdzie można zarobić najwięcej?»

Rząd szykuje zmiany <strong>w</strong> koncesjach. Powstanie <strong>Polska</strong> Służba Geologiczna

Rząd szykuje zmiany w koncesjach. Powstanie Polska Służba Geologiczna

2016-01-29

Gaz z północy zamiast paliwa ze wschodu. Norweska rura zagrozi rozbudowie terminalu LNG Jędrysek poinformował, że w tej chwili resort przygotowuje projekt noweli prawa geologicznego i górniczego, która ma wprowadzić zmiany w zasadach udzielania koncesji na wydobycie kopalin w Polsce.»

Tania ropa - błogosławieństwo dla konsumentów, przekleństwo dla światowej koniunktury

Tania ropa - błogosławieństwo dla konsumentów, przekleństwo dla światowej koniunktury

2016-01-29

Wskutek tego przy takim poziomie cen zaczęły być zagospodarowywane zasoby, których wydobycie wcześniej nie było uzasadnione ekonomicznie, jak piaski roponośne w Kanadzie, Kanadzie, gaz łupkowy wydobywany metodą frackingu w USA czy położone na dużej głębokości złoża w Zatoce Meksykańskiej.»