czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota

Analitycy: w poniedziałek złoty stabilny

2016-08-22

Jego zdaniem, istotny będzie także sentyment inwestorów do ryzykownych aktywów, gdyż już w ubiegłym tygodniu było widać, jak jego pogorszenie może mieć negatywny wpływ na rynek złotego. Informacje na temat założeń budżetowych nie miały w poniedziałek większego znaczenia dla inwestorów, warto jednak odnotować, że prognoza...»

KFPZ: pogarsza się jakość ziarna zbóż

2016-08-06

Teoretycznie mogłoby to oznaczać, że dobra jakościowo pszenica będzie miała "dobrą" cenę. Jednak wcale tak nie musi być - uważa szef KFPZ - gdyż o cenie zbóż decyduje globalna sytuacja na tym rynku, a także kurs złotego wobec innych walut.»

Grupa Kęty nie widzi zagrożenia dla realizacji budżetu na 2016 r.

2016-08-02

Dodał, że do realizacji prognozy wynikowej spółka odniesie się po III kw. i wtedy może nastąpić rewizja, o ile będzie potrzebna. W segmencie wyrobów wyciskanych Grupa Kęty odnotowała w II kw. 2016 r. wysoką marżę EBITDA – na poziomie ponad 17%.»

Sfinks podtrzymuje prognozę, będzie przeciwdziałać presjom kosztowym

2016-08-02

"Nie wycofujemy prognoz, podtrzymujemy , podtrzymujemy prognozy" – powiedział Cacek podczas konferencji prasowej.Spółka musi mierzyć się z rosnącymi presjami kosztowymi, jednak zarząd zakłada, że podejmowane działania mogą im przeciwdziałać."Mówimy o kilku wymiarach –jednym jest kurs euro do złotego.»

Zachodnie giełdy na czerwono rozpoczynają kolejny dzień tego tygodnia

2016-08-02

Na giełdach w Europie akcje Commerzbanku zniżkują o 4,4 proc. po tym, jak drugi największy bank w Niemczech obniżył swoje prognozy zysku na obecny rok. Subsea 7 SA tanieje w reakcji na niskie ceny ropy naftowej, która w USA kosztuje we wtorek lekko powyżej 40 dolarów za baryłkę.»

Analitycy spodziewają się dalszego spadku cen paliw na stacjach

2016-07-29

- ocenili w piątkowym komentarzu eksperci z e-petrol.pl Zwrócili uwagę na brak większych niespodzianek na rynku detalicznym - przeciętne ceny detaliczne wszystkich paliw za wyjątkiem LPG odnotowały spadki. "Za litr benzyny 95 trzeba obecnie zapłacić średnio o 4 grosze mniej niż przed tygodniem, czyli 4,35 zł/l.»

Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

2016-07-28

Polska to od kilku lat jedna z najszybciej rosnących gospodarek w Europie; wzrost produktu krajowego brutto (PKB) w 2015 r. sięgnął 3,6%, a prognozy na 2016 r. przewidują podobny wynik. Sytuacja na polskim rynku pracy poprawia się, a płace rosną, stymulując wzrost wydatków gospodarstw domowych.»

NBP: wzrost PKB w 2016 r. 3,4 proc.; inflacja minus 0,5 proc.

2016-07-15

"Biorąc pod uwagę 50-procentowy przedział prawdopodobieństwa można przyjąć, że w 2017 r. inflacja nie powinna wyjść poza zakres 0,8–1,9 proc. Prognoza centralna dla tego roku to 1,4 proc., jest więc bliska dolnej granicy pasma odchyleń od celu inflacyjnego NBP. centralna dla tego roku to 1,4 proc., jest więc bliska dolnej granicy pasma odchyleń od celu inflacyjnego NBP. Prognoza...»

Do końca 2018 inflacja CPI poniżej celu inflacyjnego NBP 2,5 proc. - projekcja NBP

2016-07-11

W 2017 r. w kierunku ograniczenia wzrostu inflacji bazowej oddziaływać będzie dodatkowo powrót do niższych stawek VAT. CENY ENERGII Zgodnie z projekcją NBP skala spadku ENERGII Zgodnie z projekcją NBP skala spadku cen energii w bieżącym roku będzie prawdopodobnie zbliżona do odnotowanej w 2015 r. "Przyczynią się do tego kształtujące się na niższym niż przed rokiem poziomie ceny...»

JP Morgan tnie <strong>prognozy</strong> wzrostu polskiego PKB. Wszystko przez Brexit

JP Morgan tnie prognozy wzrostu polskiego PKB. Wszystko przez Brexit

2016-07-04

"Pomimo negatywnych niespodzianek dla inflacji, projekcja CPI raczej nie pozostanie znacznie obniżona, ze względu na wzrost cen ropy od czasu publikacji marcowej projekcji. Inflacja pozostanie więc prawdopodobnie znacznie poniżej środka zakresu NBP 1,5-3,5 proc. w 2017 r."»