czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota

DZIEŃ NA RYNKACH: Lekkie zniżki na Wall Street, w centrum uwagi wyniki spółek

2016-10-17

Na rynku surowców spadały ceny ropy naftowej. Baryłka Brent jest wyceniana na ok. 51,3 USD, a cena WTI zeszła poniżej poziomu 50 dolarów za baryłkę. Miedź pozostaje bez większych zmian, podobnie jak złoto i srebro.»

DZIEŃ NA RYNKACH: Lekkie zniżki na Wall Street, spadają rentowności i ropa

2016-10-17

Na rynku surowców, ceny ropy spadają. Baryłka Brent jest wyceniana na ok. 51,3 USD, a cena WTI zeszła poniżej poziomu 50 dolarów za baryłkę. Miedź pozostaje bez większych zmian, podobnie jak złoto i srebro.»

Łon: obniżka stóp NBP nie jest niezbędna

2016-10-17

"Z mojego punktu widzenia bardzo ważne jest to, że z badań prowadzonych przez NBP wynika, że kurs złotego ... przez polski bank centralny różnego typu działań zgodnych z literą i duchem artykułu 3 Ustawy o Narodowym Banku Polskim zawierającej zapis o wspieraniu polityki gospodarczej rządu (o ile oczywiście nie ogranicza to podstawowego celu NBP, jakim jest utrzymanie stabilnego poziomu ...»

DZIEŃ NA RYNKACH: Niewielkie zmiany na Wall Street po publikacji minutek Fed

2016-10-12

Na minusie zakończyły sesję akcje ubezpieczyciela Humana, po informacjach o słabej ocenie części planów ubezpieczeniowych przez rządowy program Medicare, mimo iż spółka podwyższyła w środę prognozę zysku na koniec roku oraz w III kw. Po zamknięciu sesji wyniki poda CSX Corp, przewoźnik towarowy z USA.»

Deflacja CPI r: r wygaśnie pod koniec roku wg analityków

2016-10-11

Pomimo silnego spadku rocznego indeksu cen żywności (do 0,4% r/r wobec 1,2% w sierpniu), wrześniowa struktura zmian żywności (do 0,4% r/r wobec 1,2% w sierpniu), wrześniowa struktura zmian cen żywności potwierdza nasze oczekiwania, że kategoria ta będzie miała udział we wzroście inflacji w kolejnych miesiącach.»

X, Y, Z, czyli od szczęk do galerii piątej generacji

X, Y, Z, czyli od szczęk do galerii piątej generacji

2016-10-09

Wkrótce wprowadził „domiar”, a w życie weszły ustawy, które umożliwiały wsadzenie za kraty każdego właściciela sklepu, np. za zbyt wysokie ceny. Do ustalania ich maksymalnej wysokości powołano specjalne biuro, a Komisja Specjalna do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym, zwalczając prywaciarzy, miała prawo konfiskować ich towary i maszyny, ich samych karać grzywnami, a nawet kierować do obozów pracy.»

Złoty w najbliższym czasie może tracić na wartości, presja również na obligacje

2016-10-05

"Wydaje się, że EUR/PLN nie powinien schodzić poniżej 4,28, raczej spodziewam się, że będzie szukać wybicia w górę. Złoty może się w najbliższym czasie lekko deprecjonować do 4,33-4,35, a nasza może się w najbliższym czasie lekko deprecjonować do 4,33-4,35, a nasza prognoza na koniec roku to 4,40"»

GPW nadal na kolanach: WIG 20 zakończył tydzień mocnym spadkiem

GPW nadal na kolanach: WIG 20 zakończył tydzień mocnym spadkiem

2016-09-30

Analitycy DM mBanku obniżyli rekomendację Asseco Poland do "trzymaj" z "akumuluj" poprzednio. Cena docelowa została obniżona do 60,6 zł z 62,89 zł. Mimo to spółka na zamknięciu zyskała 1,02 proc.»

Droższa ropa uspokoi konflikty? (Analiza Ekantor.pl) (Centrum Prasowe)

2016-09-30

Duża ilość surowca sieje spustoszenie i wpływa niekorzystnie na gospodarki państw, których wydobycie czarnego złota stanowi główne źródło dochodu. Produkcja na rekordowym poziomie wprowadza niezdrową konkurencję i walkę o klienta na rynku ogólnoświatowym.»

Lepsza koniunktura w handlu detalicznym. GUS podał dane za wrzesień

Lepsza koniunktura w handlu detalicznym. GUS podał dane za wrzesień

2016-09-22

"Diagnozy sprzedaży od kwietnia br. są optymistyczne; w bieżącym miesiącu są one zbliżone do zgłaszanych w sierpniu. Prognozy w tym zakresie są korzystne, najlepsze od trzech miesięcy. Utrzymują się niekorzystne oceny sytuacji finansowej.»