czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota

NBP: wzrost PKB w 2016 r. 3,4 proc.; inflacja minus 0,5 proc.

2016-07-15

"Biorąc pod uwagę 50-procentowy przedział prawdopodobieństwa można przyjąć, że w 2017 r. inflacja nie powinna wyjść poza zakres 0,8–1,9 proc. Prognoza centralna dla tego roku to 1,4 proc., jest więc bliska dolnej granicy pasma odchyleń od celu inflacyjnego NBP. centralna dla tego roku to 1,4 proc., jest więc bliska dolnej granicy pasma odchyleń od celu inflacyjnego NBP. Prognoza...»

Do końca 2018 inflacja CPI poniżej celu inflacyjnego NBP 2,5 proc. - projekcja NBP

2016-07-11

W 2017 r. w kierunku ograniczenia wzrostu inflacji bazowej oddziaływać będzie dodatkowo powrót do niższych stawek VAT. CENY ENERGII Zgodnie z projekcją NBP skala spadku ENERGII Zgodnie z projekcją NBP skala spadku cen energii w bieżącym roku będzie prawdopodobnie zbliżona do odnotowanej w 2015 r. "Przyczynią się do tego kształtujące się na niższym niż przed rokiem poziomie ceny...»

JP Morgan tnie <strong>prognozy</strong> wzrostu polskiego PKB. Wszystko przez Brexit

JP Morgan tnie prognozy wzrostu polskiego PKB. Wszystko przez Brexit

2016-07-04

"Pomimo negatywnych niespodzianek dla inflacji, projekcja CPI raczej nie pozostanie znacznie obniżona, ze względu na wzrost cen ropy od czasu publikacji marcowej projekcji. Inflacja pozostanie więc prawdopodobnie znacznie poniżej środka zakresu NBP 1,5-3,5 proc. w 2017 r."»

<strong>Złoty</strong> traci na wartości. Jak zachowa się polska waluta?

Złoty traci na wartości. Jak zachowa się polska waluta?

2016-07-01

Ich najnowsza prognoza na koniec kwartału to poziom 4,47. „Niepewność związana z Brexitem oraz kontynuacja spowolniania chińskiej gospodarki wraz ze stopniową deprecjacją juana będą wywierać negatywną presję na wartość złotego wobec euro” – napisali w raporcie kwartalnym analitycy.»

GPW będzie pod presją prognoz dot. negatywnych skutków Brexitu

2016-06-28

GPW będzie pod presją prognoz dot. negatywnych skutków Brexitu Warszawa, 28.06.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Dzisiaj rynki pozostaną bardzo zmienne. Wielu inwestorów oczekuje, że będą się już powoli stabilizować, ale "kurz po Brexicie nie opadnie" tak szybko.»

Kreml: Referendum to wewnętrzna sprawa Brytyjczyków. Rosji zależy, by UE wciąż była silną gospodarką

Kreml: Referendum to wewnętrzna sprawa Brytyjczyków. Rosji zależy, by UE wciąż była silną gospodarką

2016-06-24

"Jednak jasne jest, że rezultaty tego referendum mają znaczenie nie tylko dla Anglików i UE, a ogółem dla gospodarki światowej, dlatego że już spadła cena ropy. Kursy funta i euro także są pod presją.»

Co dalej ze <strong>złotym</strong>? Mniej inwestycji, droższe zakupy, paliwo i wycieczki

Co dalej ze złotym? Mniej inwestycji, droższe zakupy, paliwo i wycieczki

2016-06-24

Oto najważniejsze konsekwencje Co dalej ze złotym? Poranne notowania złotego pokazują franka powyżej granicy 4.20 zł, dolara w okolicach 4.12 zł, a euro blisko poziomów 4.50 zł. Po interwencji banku Szwajcarii, helwecka waluta spadła do poziomu 4.09 zł.»

BCC: budżet traci przez tytoniową szarą strefę 6-7 mld zł rocznie

2016-06-23

Z tego powodu roczne straty budżetu (akcyza i VAT) sięgają 6-7 mld złotych. Dlatego przedsiębiorcy proponują zmiany prawne i systemowe, kluczowe do zahamowania i redukcji poziomu szarej strefy.»

Grupa Kęty prognozuje wzrost przychodów o 11 proc., zysku o 30 proc. w II kw.

2016-06-23

Przychody Segmentu Wyrobów Wyciskanych zwiększą się o ok. 3%, jednak biorąc pod uwagę fakt utrzymujących się niskich cen aluminium na rynkach światowych (12% spadek w USD i ok. 8% w aluminium na rynkach światowych (12% spadek w USD i ok. 8% w złotych) realny wzrost wyniósł ok. 10% (po uwzględnieniu spadku cen surowca).»

Polskie obligacje są niedowartościowane. Co dalej ze <strong>złotym</strong>?

Polskie obligacje są niedowartościowane. Co dalej ze złotym?

2016-06-17

(...) Wartość złotego całkowicie jednak uzależniona będzie od nastrojów globalnych. W Azji notowane są dziś wzrosty indeksów giełdowych i sesja w Europie także ... się deficyty budżetowe Polskie obligacje niedowartościowane W ocenie analityków z banku PKO BP, umocnienie na rynku polskiego długu może nastąpić po wynikach referendum w Wielkiej Brytanii.»