czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota
Kreml: Referendum to wewnętrzna sprawa Brytyjczyków. Rosji zależy, by UE wciąż była silną gospodarką

Kreml: Referendum to wewnętrzna sprawa Brytyjczyków. Rosji zależy, by UE wciąż była silną gospodarką

2016-06-24

"Jednak jasne jest, że rezultaty tego referendum mają znaczenie nie tylko dla Anglików i UE, a ogółem dla gospodarki światowej, dlatego że już spadła cena ropy. Kursy funta i euro także są pod presją.»

Co dalej ze <strong>złotym</strong>? Mniej inwestycji, droższe zakupy, paliwo i wycieczki

Co dalej ze złotym? Mniej inwestycji, droższe zakupy, paliwo i wycieczki

2016-06-24

Oto najważniejsze konsekwencje Co dalej ze złotym? Poranne notowania złotego pokazują franka powyżej granicy 4.20 zł, dolara w okolicach 4.12 zł, a euro blisko poziomów 4.50 zł. Po interwencji banku Szwajcarii, helwecka waluta spadła do poziomu 4.09 zł.»

BCC: budżet traci przez tytoniową szarą strefę 6-7 mld zł rocznie

2016-06-23

Z tego powodu roczne straty budżetu (akcyza i VAT) sięgają 6-7 mld złotych. Dlatego przedsiębiorcy proponują zmiany prawne i systemowe, kluczowe do zahamowania i redukcji poziomu szarej strefy.»

Grupa Kęty prognozuje wzrost przychodów o 11 proc., zysku o 30 proc. w II kw.

2016-06-23

Przychody Segmentu Wyrobów Wyciskanych zwiększą się o ok. 3%, jednak biorąc pod uwagę fakt utrzymujących się niskich cen aluminium na rynkach światowych (12% spadek w USD i ok. 8% w aluminium na rynkach światowych (12% spadek w USD i ok. 8% w złotych) realny wzrost wyniósł ok. 10% (po uwzględnieniu spadku cen surowca).»

Polskie obligacje są niedowartościowane. Co dalej ze <strong>złotym</strong>?

Polskie obligacje są niedowartościowane. Co dalej ze złotym?

2016-06-17

(...) Wartość złotego całkowicie jednak uzależniona będzie od nastrojów globalnych. W Azji notowane są dziś wzrosty indeksów giełdowych i sesja w Europie także ... się deficyty budżetowe Polskie obligacje niedowartościowane W ocenie analityków z banku PKO BP, umocnienie na rynku polskiego długu może nastąpić po wynikach referendum w Wielkiej Brytanii.»

Na horyzoncie widać już inflację. Opublikowano najnowszą <strong>prognozę</strong> BIEC

Na horyzoncie widać już inflację. Opublikowano najnowszą prognozę BIEC

2016-06-13

Biuro wskazało, że istotne dla kształtowania się zmian cen konsumpcyjnych, będą w najbliższym czasie konsumpcyjnych, będą w najbliższym czasie ceny ropy oraz kurs złotego. Kolejnym czynnikiem, który sprzyjać będzie pojawieniu się inflacji, będzie także spodziewany w drugiej połowie br. wzrost konsumpcji indywidualnej.»

Trudna sytuacja na rynku mleka, słabe widoki na poprawę

2016-06-08

Spada cena skupu mleka. W kwietniu br. mleczarnie płaciły średnio o 13 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2015 r. Cena skupu mleka była o 8 proc. niższa od średniej UE. Średnia cena skupu mleka w 2015 r. wyniosła 1,16 zł za kilogram i była o 13,7 proc. niższa od średniorocznych cen mleka w 2014 r. Dekoniunktura na rynku unijnym i światowym skutkuje słabszymi wynikami w handlu produktami mleczarskimi za granicą.»

PwC: 10 proc. wzrost na polskim rynku przesyłek kurierskich w 2015 r.

2016-06-08

Całkowita wartość szacowanych przychodów na polskim rynku KEP wyniosła w 2015 roku 4,5 mld złotych i była o 32 proc. wyższa niż w 2011 r. - wynika z raportu. Jak wskazują eksperci, większą dynamiką wzrostu przychodów cechowały się usługi międzynarodowe (szczególnie ekonomiczne) niż usługi krajowe.»

USA: słabe dane i słabe giełdy, dolar też tracił

2016-06-03

Na plus zaskoczyła za to stopa bezrobocia w USA, która wyniosła 4,7 proc., wobec 4,9 proc. prognoz, i jest najniższa od grudnia 2007 r. Dane o miejscach pracy rynek oceniał jako kluczowy dla decyzji Fed o podniesieniu stóp procentowych w najbliższych miesiącach. „Uważam, że Fed miał zamiar podnieść stopy już na czerwcowym posiedzeniu” – powiedział Russel ...»

DZIEŃ NA RYNKACH: Spadki na giełdach po danych z USA; dolar mocno tracił

2016-06-03

Na plus zaskoczyła za to stopa bezrobocia w USA, która wyniosła 4,7 proc., wobec 4,9 proc. prognoz, i jest najniższa od grudnia 2007 r. W Stanach najwięcej tracą akcje banków i spółek finansowych. Dane o miejscach pracy rynek oceniał jako kluczowy dla decyzji Fed o podniesieniu stóp procentowych w najbliższych miesiącach.»