czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota
Lepsza koniunktura w handlu detalicznym. GUS podał dane za wrzesień

Lepsza koniunktura w handlu detalicznym. GUS podał dane za wrzesień

2016-09-22

"Diagnozy sprzedaży od kwietnia br. są optymistyczne; w bieżącym miesiącu są one zbliżone do zgłaszanych w sierpniu. Prognozy w tym zakresie są korzystne, najlepsze od trzech miesięcy. Utrzymują się niekorzystne oceny sytuacji finansowej.»

Tydzień na polskim rynku: Banki centralne w centrum uwagi

2016-09-19

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA I SPRZEDAŻ DETALICZNA W poniedziałek o godz. 14.00 GUS opublikuje dane dotyczące produkcji przemysłowej, cen produkcji oraz sprzedaży detalicznej w sierpniu. Analitycy ankietowani przez PAP spodziewają się że produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła o 5,8 proc. rdr, a ceny produkcji spadły rdr o 0,1 proc.»

Zadyszka afrykańskich potęg. Czy Czarny Ląd czeka głęboka recesja?

Zadyszka afrykańskich potęg. Czy Czarny Ląd czeka głęboka recesja?

2016-09-11

Trwające drugi rok spadki cen ropy naftowej na światowych rynkach (w 2014 r. za baryłkę ropy płacono znacznie ponad sto dolarów; dziś mniej niż pięćdziesiąt) spustoszyły budżet państwa, szacowany na ten rok na ponad 6 mld dolarów, z czego jedna trzecia miała pochodzić ze sprzedaży ropy naftowej. Spadki cen...»

Analitycy: w poniedziałek złoty stabilny

2016-08-22

Jego zdaniem, istotny będzie także sentyment inwestorów do ryzykownych aktywów, gdyż już w ubiegłym tygodniu było widać, jak jego pogorszenie może mieć negatywny wpływ na rynek złotego. Informacje na temat założeń budżetowych nie miały w poniedziałek większego znaczenia dla inwestorów, warto jednak odnotować, że prognoza...»

KFPZ: pogarsza się jakość ziarna zbóż

2016-08-06

Teoretycznie mogłoby to oznaczać, że dobra jakościowo pszenica będzie miała "dobrą" cenę. Jednak wcale tak nie musi być - uważa szef KFPZ - gdyż o cenie zbóż decyduje globalna sytuacja na tym rynku, a także kurs złotego wobec innych walut.»

Grupa Kęty nie widzi zagrożenia dla realizacji budżetu na 2016 r.

2016-08-02

Dodał, że do realizacji prognozy wynikowej spółka odniesie się po III kw. i wtedy może nastąpić rewizja, o ile będzie potrzebna. W segmencie wyrobów wyciskanych Grupa Kęty odnotowała w II kw. 2016 r. wysoką marżę EBITDA – na poziomie ponad 17%.»

Sfinks podtrzymuje prognozę, będzie przeciwdziałać presjom kosztowym

2016-08-02

"Nie wycofujemy prognoz, podtrzymujemy , podtrzymujemy prognozy" – powiedział Cacek podczas konferencji prasowej.Spółka musi mierzyć się z rosnącymi presjami kosztowymi, jednak zarząd zakłada, że podejmowane działania mogą im przeciwdziałać."Mówimy o kilku wymiarach –jednym jest kurs euro do złotego.»

Zachodnie giełdy na czerwono rozpoczynają kolejny dzień tego tygodnia

2016-08-02

Na giełdach w Europie akcje Commerzbanku zniżkują o 4,4 proc. po tym, jak drugi największy bank w Niemczech obniżył swoje prognozy zysku na obecny rok. Subsea 7 SA tanieje w reakcji na niskie ceny ropy naftowej, która w USA kosztuje we wtorek lekko powyżej 40 dolarów za baryłkę.»

Analitycy spodziewają się dalszego spadku cen paliw na stacjach

2016-07-29

- ocenili w piątkowym komentarzu eksperci z e-petrol.pl Zwrócili uwagę na brak większych niespodzianek na rynku detalicznym - przeciętne ceny detaliczne wszystkich paliw za wyjątkiem LPG odnotowały spadki. "Za litr benzyny 95 trzeba obecnie zapłacić średnio o 4 grosze mniej niż przed tygodniem, czyli 4,35 zł/l.»

Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

2016-07-28

Polska to od kilku lat jedna z najszybciej rosnących gospodarek w Europie; wzrost produktu krajowego brutto (PKB) w 2015 r. sięgnął 3,6%, a prognozy na 2016 r. przewidują podobny wynik. Sytuacja na polskim rynku pracy poprawia się, a płace rosną, stymulując wzrost wydatków gospodarstw domowych.»