czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota
Ropa tańsza niż woda mineralna. USA wylądują na skraju recesji?

Ropa tańsza niż woda mineralna. USA wylądują na skraju recesji?

2016-02-09

... aby doczekać zwyżki cen. Jak długo muszą ... energetyczną świata. Spadek cen w ograniczył też ... rezultaty są zróżnicowane. Prognozy mówią iż ceny benzyny będą wynosiły ... Dakoty – rok temu cena wynosiła 13,50 ... . Główną siłą pchająca ceny w dół jest ... w 2035 roku. Ceny ropy mają w ... utrzymuje wysoką wartość Ceny ropy ...»

Oddalające się umocnienie <strong>złotego</strong>. Co dalej z polską walutą?

Oddalające się umocnienie złotego. Co dalej z polską walutą?

2016-02-08

... piętnastoleciu średnioroczny kurs złotego wobec euro zmieniał ... mniej niż 4 złote. W ostatnich czterech ... do umacniania się złotego wobec euro i ... kształtowanie się kursu złotego: – konsekwentną politykę płynnego ... o umacnianiu się złotego w corocznych założeniach ... latach 2006-2008 złoty był mocniejszy wobec ... w ostatnim dziesięcioleciu złoty w większym stopniu ... umacniania się złotego wobec euro ...»

Podwyżka czy obniżka stóp? NBP czeka i patrzy, co zrobią inni

Podwyżka czy obniżka stóp? NBP czeka i patrzy, co zrobią inni

2016-02-04

... osłabieniem euro, również wobec złotego. To mogłoby skłonić naszą ... jeszcze niedawno. Ze spadkiem cen możemy mieć do czynienia ... – Nie przewidzieliśmy kolejnego załamania cen ropy naftowej i innych ... najbliższych miesiącach dynamika CPI (cen towarów i usług konsumpcyjnych ... bardzo niski poziom cen surowców na rynkach ... europejskich tygrysów. Oto prognozy gospodarcze KE na ...»

Euler Hermes: Polska gospodarka wzrośnie w tym roku o 3,5 proc.

Euler Hermes: Polska gospodarka wzrośnie w tym roku o 3,5 proc.

2016-02-03

... uzależnione od surowców zewnętrznych, rozliczanych w dużej części w walucie amerykańskiej.  "Osłabienie złotego wobec dolara (oraz euro) nie tylko przynosi korzyści - podnosi eksportową konkurencyjność cenową, ... może koszty. Efekt wzrostu kosztów importu surowców łagodzą na szczęście niskie ich ceny, konkurencyjność naszego eksportu nie jest więc zagrożona. Niski koszt surowców nie jest ...»

Union Investment: Moody's może obniżyć rating Polski w maju

Union Investment: Moody's może obniżyć rating Polski w maju

2016-02-01

... poziomu agencji Fitch. Może to wpłynąć na sytuację złotego, ponieważ wydaje się, że ceny polskich obligacji uwzględniają już antycypowany przez nas ruch ... gt] Czytaj też: Polska gospodarka oczami analityków. Oto prognozy wzrostu na 2016 rok W jego ocenie, ...»

Ile na koniec lutego zapłacimy za euro, dolara i franka? Oto <strong>prognozy</strong> banków

Ile na koniec lutego zapłacimy za euro, dolara i franka? Oto prognozy banków

2016-01-28

... oczekują, że kurs euro wobec złotego wyniesie 4,32 na koniec ... osiągane będą głównie dzięki wzrostowi cen usług bankowych. Co dziesiąty badany ... poprzednim. To jednocześnie najbardziej pesymistyczna prognoza od 2003 r. [NIEZNANA ENCJA ... udzielonych kredytów dla przedsiębiorstw. Korzystne prognozy dotyczą również liczby rachunków ... gospodarczą - 52% pozytywnych prognoz. "Według zdecydowanej większości ...»

Rynek obligacji przedsiębiorstw rośnie w siłę. Pomoże mu podatek bankowy

Rynek obligacji przedsiębiorstw rośnie w siłę. Pomoże mu podatek bankowy

2016-01-28

... ,8 proc. Oznacza to, że niemal co szósty złoty zewnętrznego finansowania pozyskiwany jest przez przedsiębiorstwa w kraju ... powodu podwyżki stóp procentowych w USA oraz spadku cen paliw, ale mimo wszystko nie jest on aż ... 11 proc. Po wyłączeniu energetyki i górnictwa metali prognoza mówi o spadku do 1,5 proc., ...»

Polska gospodarka oczami analityków. Oto <strong>prognozy</strong> wzrostu na 2016 rok

Polska gospodarka oczami analityków. Oto prognozy wzrostu na 2016 rok

2016-01-26

... średnio 3,49% (prognozy wahały się od ... konsumpcji prywatnej. Jednak prognozy wzrostu gospodarczego w ... rynku pracy, spadki cen oraz dane o ... skutek istotnego spadku cen ropy naftowej na ... 2015r., a rządowa prognoza na poziomie 3 ... Choć dla ostatecznej prognozy bardzo przydatne ... na lekkie umocnienie złotego, a przynajmniej kurs złotego i wycena obligacji ...»

Leszek Skiba: Będziemy ciąć deficyt. Stopniowa redukcja od 2018 roku

Leszek Skiba: Będziemy ciąć deficyt. Stopniowa redukcja od 2018 roku

2016-01-25

... na rynkach finansowych: na złotym i na obligacjach, to ... , które będą rzutowały na prognozy wzrostu w tym roku ... rating, co wpłynęło na złotego. Kolejnym elementem były przejściowe, ... kurs waluty ustanie i złoty wróci do poziomu sprzed ... wątpliwości. Oczywiście na złotego oddziałują też wydarzenia, ... wpływu, takie jak cena ropy czy osłabienie ...»

NBP: Polska wśród 4 najszybciej rozwijających się krajów w regionie

NBP: Polska wśród 4 najszybciej rozwijających się krajów w regionie

2016-01-21

... - czytamy dalej. Utrzymywanie się niskich cen surowców będzie sprzyjać konkurencyjności eksportu. ... finalizacji dużych projektów w horyzoncie prognozy spowoduje, że czynniki poza-popytowe, ... , podano także. Według NBP, dynamika cen konsumpcyjnych pozostanie niska za sprawą utrzymujących się na niskim poziomie cen surowców, aczkolwiek od 2016 ... gt] Czytaj też: Złoty na kolanach. Nie ...»