czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota
Ważne dane dla kierowców. Sprawdź, ile zapłacisz za paliwo w czasie majówki

Ważne dane dla kierowców. Sprawdź, ile zapłacisz za paliwo w czasie majówki

2016-04-29

Według ekspertów zwyżki cen ropy naftowej i osłabienie ropy naftowej i osłabienie złotego wobec dolara przełożyły się na ponowny wzrost hurtowych cen benzyn i oleju napędowego o około 95 – 115 PLN/1000 l.»

Weekend majowy może przynieść osłabienie <strong>złotego</strong>. Brak apetytu na polskie obligacje

Weekend majowy może przynieść osłabienie złotego. Brak apetytu na polskie obligacje

2016-04-28

Jej zdaniem weekend majowy może zaszkodzić złotemu. "Ze względu na weekend majowy na rynku zmniejszy się płynność i pozostaną na nim inwestorzy zagraniczni, którzy mają gorszy sentyment do naszej waluty, więc w najbliższych dniach mogą być wahnięcia powyżej 4,40.»

Analitycy: w przyszłym tygodniu dalsze podwyżki na stacjach paliw

Analitycy: w przyszłym tygodniu dalsze podwyżki na stacjach paliw

2016-04-15

Podkreślili, że po raz pierwszy, po 20 tygodniach obniżek, wzrosła średnia cena autogazu - średnio o 1 grosz na litrze, ale niewielkie podwyżki na części stacji mogą być kontynuowane w następnym tygodniu. Jak wskazują eksperci, w mijającym tygodniu nastąpiło ponowne umocnienie cen benzyn na rynku detalicznym, które niezależnie od gatunku drożeją średnio o 5 groszy na litrze. Ceny...»

EUR: PLN może przesunąć się w okolice 4,31; obligacje na koniec tygodnia stabilne

2016-04-15

W ocenie Banku Pocztowego, koniec tygodnia nie będzie pozytywny dla złotego. "Dla złotego bieżący tydzień raczej nie zakończy się najlepiej. Notowania polskiej waluty utrzymują się na słabszych poziomach od kilku dni, i w razie ponownego pogorszenia nastrojów na rynkach międzynarodowych znajdą się one najprawdopodobniej na jeszcze słabszych poziomach.»

i2 Development przewiduje skokowy wzrost skali działalności i sprzedaży mieszkań

2016-04-12

Nadal chcemy realizować inwestycje z segmentu premium oraz nabywać grunty w unikatowych lokalizacjach po cenach, które umożliwią osiąganie wysokomarżowych wyników. Dążymy do utrzymania proporcji generowanych przychodów - 75% z projektów mieszkaniowych, a pozostałe 25% - z projektów komercyjnych.»

Retoryka RPP będzie wspierać złotego; na FI trwają lekkie wzrosty rentowności (opis)

2016-04-06

"Środa upływała pod znakiem próby dalszego osłabienia złotego, co było wynikiem utrzymujących się niepewnych nastrojów na globalnych rynkach akcji, dalszego umocnienia się japońskiego jena, oraz rosnących obaw związanych z czerwcowym referendum w Wielkiej Brytanii, po tym jak ujawniono wątek dotyczący udziału ojca premiera Camerona w aferze panamskiej" - napisał ...»

Co dalej ze <strong>złotym</strong>? Ekspert: Reakcja na ewentualne cięcie ratingu będzie krótka

Co dalej ze złotym? Ekspert: Reakcja na ewentualne cięcie ratingu będzie krótka

2016-04-05

Analitycy Saxo Banku uważają, że może to być możliwe ze względu na niską inflację, a mocniejszy złoty jedynie pogorszy tę sytuację. "Negatywne czynniki wpływające na mocniejsze osłabienie złotego mogą pojawić się raczej w drugiej połowie roku, a nawet w przyszłym roku wraz z realizacją przyszłorocznego budżetu"»

Jak będzie wyglądać polska gospodarka pod koniec roku? Oto <strong>prognozy</strong> ekonomistów

Jak będzie wyglądać polska gospodarka pod koniec roku? Oto prognozy ekonomistów

2016-04-04

Analitycy oczekują, że w końcu 2016 r. stopa bezrobocia rejestrowanego będzie wynosić 8,9 proc., wobec 10,3 proc. w lutym. Prognozy wskazują, że w październiku może ... mieć ona ograniczony zakres – przewiduje Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium.»

Złoty umocnił się w poniedziałek do walut bazowych; wzrosły rentowności obligacji (opis)

2016-04-04

Poniedziałkowa sesja przyniosła umocnienie złotego do walut bazowych. EUR/PLN o godz. 16.00 spada o 0,54 proc. do 4 ... "Spodziewam się, że EUR/PLN może w kolejnych dniach poruszać się w zakresie 4,2250-4,26.»

Koncerny wydobywcze się cieszą, kierowcy płaczą. <strong>Cena</strong> ropy odbija się od dna

Koncerny wydobywcze się cieszą, kierowcy płaczą. Cena ropy odbija się od dna

2016-03-25

Takowe postanowienie byłoby swego rodzaju ,,kropką nad i”, która prawdopodobnie doprowadziłaby do dalszego wzrostu ceny ropy naftowej. W efekcie, o ile na rynku wciąż mamy znaczną nadpodaż, o tyle oczekiwania inwestorów już teraz wskazują, że w magazynach może zrobić się nieco więcej przestrzeni.»