czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota

Glapiński: odbicie w gospodarce nastąpi w II kw przyszłego roku, gdy rozkręci się absorpcja środków ...

2016-12-07

Członkowie RPP pytani byli o perspektywy wzrostu gospodarczego w kolejnych kwartałach, o spodziewane odbicie wzrostu gospodarczego i inwestycji oraz o prognozy dotyczące wzrostu PKB w IV kwartale. Zdaniem prezesa NBP Adama Glapińskiego w IV kw. można się spodziewać niższego wzrostu PKB niż w III kw. br (wyniósł 2,5 proc. rdr - PAP), ze względu m.in. na element bazy - GUS zmienił ...»

DM BZ WBK podniósł rekomendację KGHM do 'kupuj', wycenę do 117 zł

2016-12-07

DM BZ WBK podniósł rekomendację KGHM do 'kupuj', wycenę do 117 zł Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendację KGHM Polska Miedź do "kupuj" ze "sprzedaj", a cenę docelową akcji do 117 zł z 70,77 zł, wynika z raportu datowanego na 5 grudnia. Rekomendacja została sporządzona przy cenie akcji 86,8 zł.»

Euler Hermes: Liczba upadłości firm wzrosła r: r do 73 w listopadzie

2016-12-06

Problemy dotyczą firm o lokalnej, regionalnej skali działalności - o obrotach do kilkudziesięciu milionów złotych. W II kwartale upadały te firmy budowlane, które nie zdobyły nowych zleceń - obecnie upadają te, które je zdobyły, ale nie były w stanie zrealizować ich z zyskiem.»

Kuczyński o wynikach PMI: czeka nas wzrost aktywności gospodarczej

2016-12-01

"Spadły za to zamówienia eksportowe, ale w mojej ocenie to zjawisko przejściowe, ponieważ oczekujemy poprawy sytuacji na zachodzie i pozytywnego wpływu na eksport słabego obecnie złotego". Dodał, że z danych wynika też, że rosną koszty produkcji.»

Wzrost PMI nie wpłynie na poprawę tempa wzrostu PKB w IV kw. wg analityków

2016-12-01

Wzrost cen metali i osłabienie metali i osłabienie złotego skutkowało najsilniejszym wzrostem średnich kosztów ponoszonych przez producentów od 4,5 lat. W efekcie producenci zwiększyli ceny wyrobów gotowych pierwszy raz od poł roku.»

Złoty nieco słabszy, rynek czeka na popołudniowe dane z USA

2016-11-29

Złoty nieco słabszy, rynek czeka na popołudniowe dane z USA Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews/ easyMarkets) - Wtorkowy poranek przynosi lekkie osłabienie nieco słabszy, rynek czeka na popołudniowe dane z USA Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews/ easyMarkets) - Wtorkowy poranek przynosi lekkie osłabienie złotego.»

Złoty ma szansę dzisiaj na dalsze umocnienie

2016-11-25

Złoty ma szansę dzisiaj na dalsze umocnienie Warszawa, 25.11.2016 (ISBnews/ KantorOnline.pl) - ma szansę dzisiaj na dalsze umocnienie Warszawa, 25.11.2016 (ISBnews/ KantorOnline.pl) - Złoty konsoliduje się wokół osiągniętych wczoraj poziomów z szansą na dalsze jeszcze umocnienie do końca sesji.»

Wall Street na lekkim minusie, dolar najmocniejszy od niemal roku

2016-11-18

Tanieje złoto, którego , którego cena spadła w piątek do najniższego od początku czerwca poziomu. Od ubiegłego tygodnia złoto straciło już 7 proc. W trwały wzrost cen na rynku nie wierzą również producenci z tego sektora.»

Tak mocnego dolara nie było od roku

Tak mocnego dolara nie było od roku

2016-11-18

Tanieje złoto, którego , którego cena spadła w piątek do najniższego od początku czerwca poziomu. Od ubiegłego tygodnia złoto straciło już 7 proc. W trwały wzrost cen na rynku nie wierzą również producenci z tego sektora.»

PGG prognozuje w tym roku stratę poniżej pół miliarda złotych

2016-11-17

M.in. w związku ze wzrostem cen na rynkach światowych, przekładającym się również na sytuację na rynku krajowym, już od września br. wprowadzone zostały podwyżki na rynkach światowych, przekładającym się również na sytuację na rynku krajowym, już od września br. wprowadzone zostały podwyżki cen wszystkich sortymentów węgla dla odbiorców o ok. 8 proc.” – podała w czwartek spółka.»