czytaj e-DGP
  • Raport: Prognoza ceny złota
Tchórzewski: poprawa efektywności energetycznej sposobem na ograniczanie emisji CO2 [EKG 2016]

Tchórzewski: poprawa efektywności energetycznej sposobem na ograniczanie emisji CO2 [EKG 2016]

2016-05-18

To ponad pół miliarda złotych, które mogły być wydane na inne cele, przy takiej samej ilości zużytej energii. Czy gospodarkę stać na to, żeby w ten sposób hamować wzrost?” – pytał minister. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też...»

Jak zachowa się <strong>złoty</strong>? Zobacz <strong>prognozy</strong> analityków dla polskiej waluty

Jak zachowa się złoty? Zobacz prognozy analityków dla polskiej waluty

2016-05-16

Szybkiego zakończenia dynamicznego umocnienia złotego spodziewa się Tomasz Kolarz z BM BPH. "Myślę, że tak silne umocnienie złotego może się zaraz zakończyć, po czym inwestorzy zaczną wyczekiwać na środowe minutki z ostatniego posiedzenia Fed.»

Decyzja Moody's daje szanse na utrzymanie się kursu EURPLN poniżej 4,40

2016-05-16

Wciąż jednak istnieją ryzyka, chociażby te wskazane przez agencję jako argument za obniżeniem perspektywy ratingu, które będą hamować umocnienie złotego. Należy pamiętać również, że na przełomie maja i czerwca poznamy nowy projekt ustawy o kredytach walutowych przygotowany przez Kancelarię Prezydenta, który również budzi niepokój na rynku złotego, a w lipcu będą miały miejsce rewizje ocen wiarygodności kredytowej Polski przez inne czołowe agencje.»

Czerwono na Wall Street, mocno tracą firmy detaliczne. Podsumowanie dnia na rynkach

Czerwono na Wall Street, mocno tracą firmy detaliczne. Podsumowanie dnia na rynkach

2016-05-11

Mocno zniżkował JC Decaux po tym, jak firma opublikowała słabszą od oczekiwań prognozę ma drugi kwartał. Po rozczarowujących wynikach spadł również Carlsberg. Na rynku ropy naftowej dominowały wzrosty. Ceny Brent poszły w górę o 2,9 proc. i znajdują się około poziomu 46,8 USD za baryłkę. Cenom surowca pomagały dane z USA, które wskazały na niespodziewany spadek zapasów ropy.»

Waszczykowski: Kompromisy za <strong>cenę</strong> wasalizacji. W latach 2007-2015 pozycja Polski została osłabiona

Waszczykowski: Kompromisy za cenę wasalizacji. W latach 2007-2015 pozycja Polski została osłabiona

2016-05-11

Jego zdaniem "za wszelką cenę szukano kompromisów, de facto drogą ustępstw, czy nawet wasalizacji". Waszczykowski powiedział, że do tej pory nie wie, dlaczego rząd PO-PSL poświęcił "tak wiele energii trosce o formę polskiej prezydencji w UE, a nie trosce o jej treść".»

DZIEŃ NA RYNKACH: Spadki na giełdach, osłabia się dolar, rosną ceny ropy

2016-05-11

Na rynku ropy naftowej dominują wzrosty. Ceny Brent idą w górę o 2,9 proc. i znajdują się około poziomu 46,8 USD za baryłkę. Brent idą w górę o 2,9 proc. i znajdują się około poziomu 46,8 USD za baryłkę. Cenom surowca pomagają dane z ...»

Na rynku walutowym rozpoczyna się tydzień oczekiwania na decyzję Moody's

2016-05-09

Na rynku walutowym rozpoczyna się tydzień oczekiwania na decyzję Moody's Warszawa, 09.05.2016 (ISBnews/ Raiffeisen Polbank) - Choć EURPLN zaczyna poniedziałkowe notowania od lekkiego spadku w stronę 4,42 przestrzeń do umocnienia złotego jest wciąż niewielka, a nerwowość w jego notowaniach pozostanie wysoka w oczekiwaniu na piątkową rewizję ratingu Polski przez agencję Moody's....»

Złoty pozostaje pod presją ratingu; rentowności spadają (opis)

2016-05-06

Umocnienie złotego zbiegło się w czasie ze wskazaniem spodziewanego kandydata na prezesa przez prezydenta. Andrzej Duda wskazał na oczekiwanego członka zarządu NBP Adama Glapińskiego, czego spodziewali się inwestorzy"»

Ważne dane dla kierowców. Sprawdź, ile zapłacisz za paliwo w czasie majówki

Ważne dane dla kierowców. Sprawdź, ile zapłacisz za paliwo w czasie majówki

2016-04-29

Według ekspertów zwyżki cen ropy naftowej i osłabienie ropy naftowej i osłabienie złotego wobec dolara przełożyły się na ponowny wzrost hurtowych cen benzyn i oleju napędowego o około 95 – 115 PLN/1000 l.»

Weekend majowy może przynieść osłabienie <strong>złotego</strong>. Brak apetytu na polskie obligacje

Weekend majowy może przynieść osłabienie złotego. Brak apetytu na polskie obligacje

2016-04-28

Jej zdaniem weekend majowy może zaszkodzić złotemu. "Ze względu na weekend majowy na rynku zmniejszy się płynność i pozostaną na nim inwestorzy zagraniczni, którzy mają gorszy sentyment do naszej waluty, więc w najbliższych dniach mogą być wahnięcia powyżej 4,40.»