czytaj e-DGP
  • Raport: Sytuacja na Ukrainie

Szefowie dyplomacji Polski, Niemiec i Francji w niedzielę w Weimarze

2016-08-27

Ważnym tematem spotkania będzie polityka wschodnia i sytuacja na wschodzie na wschodzie Ukrainy" - mówił Sobczak. Według niego dyskusja poświęcona będzie również zagrożeniu terroryzmem. "Spotkanie będzie także okazją do dyskusji o przyszłości Trójkąta Weimarskiego, jako ważnego forum dialogu polsko-niemiecko-francuskiego"»

Angela Niemiec rozpoczęła wizytę w Warszawie. Spotka się z Grupą Wyszehradzką

Angela Niemiec rozpoczęła wizytę w Warszawie. Spotka się z Grupą Wyszehradzką

2016-08-26

Premier Szydło w czwartek mówiła, że w trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Europa, w czasie kryzysu migracyjnego i w związku z Brexitem, Niemcy to "nasz ważny partner do podejmowania wyzwań, które stoją w tej chwili przed Unią Europejską, reformowania UE"....»

Waszczykowski: Nie wszyscy w Europie mogą sobie pozwolić na politykę proponowaną przez Niemcy

Waszczykowski: Nie wszyscy w Europie mogą sobie pozwolić na politykę proponowaną przez Niemcy

2016-08-26

Minister zaznaczył, że Niemcy są największą gospodarką Europy, Francja mocarstwem atomowym bardzo zainteresowanym sytuacją w Europie Południowej i Afryce Północnej, natomiast Polska jest największym krajem Europy Środkowej i Wschodniej. "Z tego powodu nasze trzy spojrzenia na Europę i regiony z nią sąsiadujące mogłyby się uzupełniać"»

Rosja: Manewry wojskowe w Czeczenii i Dagestanie

2016-08-26

Dzień wcześniej, w czwartek, na rozkaz prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się niezapowiedziane manewry w wielu regionach Rosji, w tym w okręgach wojskowych obejmujących okupowany Krym i tereny przygraniczne z Ukrainą. Jak poinformowały władze, ćwiczenia mają sprawdzić gotowość bojową jednostek wojskowych w sytuacji wzrastającego zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji; potrwają do 31 sierpnia.»

PKM Duda ma umowę nabycia 100% Meat-Pac za 3 mln zł

2016-08-25

... umowy rozporządzającej ww. udziałami, strony uzależniły od ziszczenia się szeregu warunków zawieszających, w tym uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), uregulowania sytuacji prawnej logotypu 'Meat-Pac, a także zawarcia przez kupującego, sprzedających oraz Bekpol Sp. z o.o. umowy sprzedaży udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstałej z przekształcenia Bekpol ... ......»

Błaszczak o zamknięciu granicy z Kaliningradem. "Prowokacje rosyjskie stały się niemożliwe"

Błaszczak o zamknięciu granicy z Kaliningradem. "Prowokacje rosyjskie stały się niemożliwe"

2016-08-24

Zadeklarował, że jeżeli zmieni się sytuacja w Rosji, "to oczywiście możemy wrócić do małego ruchu granicznego”. Przypomniał, że mały ruch graniczny zawieszono w związku ze szczytem ... Młodzieży.»

Włochy: 37 osób zginęło w wyniku silnego trzęsienia ziemi

Włochy: 37 osób zginęło w wyniku silnego trzęsienia ziemi

2016-08-24

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował, że polskie służby konsularne na bieżąco monitorują sytuację. "Nie spodziewamy się co prawda, aby tam byli Polacy, ale kto wie.»

Ukraina: Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się na prywatnej kolacji

2016-08-23

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski informował, że Andrzej Duda będzie rozmawiał z Petrem Poroszenką m.in. o niepokojącej sytuacji na wschodzie na wschodzie Ukrainy i w jej sąsiedztwie. Ocenił, że jest ona poważna i prowadzi raczej do wzrostu napięcia niż jego redukcji.»

W co tak naprawdę gra Putin? "Konflikt na wschodzie <strong>Ukrainy</strong> to wojna Rosji z Zachodem"

W co tak naprawdę gra Putin? "Konflikt na wschodzie Ukrainy to wojna Rosji z Zachodem"

2016-08-23

dr Paweł Kowal, Instytut Studiów Politycznych PAN, ekspert ds. Ukrainy: Tracą czas ci, którzy dowodzą, że jest to wojna ukraińska z separatystami. Dziś jasno widać, że jest to tzw. wojna zastępcza, proxy war, czyli realnie wojna Rosji z Zachodem, której terytorium operowania jest Ukraina.»

Szef kampanii Clinton: Trump może być "marionetką Kremla"

2016-08-21

Szefem kampanii Trumpa przestał być niedawno Paul Manafort, który w przeszłości doradzał byłemu prorosyjskiemu prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi i miał powiązania biznesowe na Wiktorowi Janukowyczowi i miał powiązania biznesowe na Ukrainie i w Rosji.»