czytaj e-DGP
  • Raport: Sytuacja na Ukrainie

MRiRW: na rynku zbóż nie jest źle

2016-07-27

Jest to dobra sytuacja, bo tzw. głębokość rynku uniezależnia od dekoniunktur - tłumaczył Sochaczewski. Polska ... , że do końca 2015 r. miała ona jednostronnie przyznany bezcłowy kontyngent na wywóz zbóż do UE, ale od 1 stycznia 2016 r. umowa obowiązuje już na równych zasadach, czyli w obie strony działają zasady wolnego dostępu kontyngentów.»

Na Morzu Czarnym trwają manewry wojskowe Sea Breeze

Na Morzu Czarnym trwają manewry wojskowe Sea Breeze

2016-07-25

„Widzimy tendencję do zaostrzania się sytuacji na wschodzie na wschodzie Ukrainy. Każdego dnia do Doniecka i Ługańska przybywają (z Rosji) transporty z paliwem, amunicją i bronią. Świadczy to o agresji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie.»

Polscy rolnicy przerażeni. Zaleje nas fala ukraińskiej pszenicy?

Polscy rolnicy przerażeni. Zaleje nas fala ukraińskiej pszenicy?

2016-07-23

Ministerstwo Rolnictwa uspokaja jednak, że sytuacja na rynku zbożowym jest pod kontrolą. Ponadto na sytuację w Polsce większy wpływ niż import z Ukrainy będzie mieć to, co stanie się na rynku europejskim i światowym, jakie tam będą ceny ziarna, bo to określi opłacalność eksportu.»

MSWiA: służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na bieżąco monitorują sytuację

2016-07-23

"Informujemy, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, na bieżąco monitorują sytuację w Polsce. Przypominamy, że od 4 lipca przywrócone zostały tymczasowe kontrole na polskich granicach w strefie Schengen"»

Szydło o Brexicie: To jest krytyczny moment dla całej Unii Europejskiej

Szydło o Brexicie: To jest krytyczny moment dla całej Unii Europejskiej

2016-07-21

Po raz pierwszy w historii integracji UE mamy do czynienia z sytuacją, w której państwo członkowskie decyduje się na taki krok" - podkreśliła Szydło. Jak oceniła, debata po referendum w Wielkiej Brytanii powinna dotyczyć samego Brexitu i jego skutków dla Polski i Unii, ale również kondycji samej UE.»

PSE: cyberprzestępcy atakują, skutecznie temu przeciwdziałamy

2016-07-21

Jest tak ważnym elementem sytuacji międzynarodowej, że trudno się dziwić, że Sojusz też się nią zajmuje". Również w komunikacie szefów rządów krajów NATO po warszawskim szczycie Sojuszu znalazł się punkt odnoszący się do bezpieczeństwa energetycznego, w tym bezpieczeństwa dostaw, dywersyfikacji źródeł energii, budowy interkonektorów.»

Poroszenko: celem zabójstwa dziennikarza destabilizacja na Ukrainie

2016-07-20

Z apelem o ustalenie sprawców zabójstwa zwrócił się także Niezależny Związek Zawodowy Dziennikarzy Ukrainy (NSŻU), który podkreślił, że praca dziennikarzy w tym kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna. „Konstatujemy, niestety, że bycie dziennikarzem na Ukrainie oznacza ciągłe narażanie się na niebezpieczeństwo.»

MSZ: spotkanie szefa polskiej dyplomacji z delegacją chińskiego parlamentu (komunikat)

2016-07-19

Głównymi tematami spotkania były wizyta Przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga w Polsce, współpraca dwustronna, relacje gospodarcze oraz aktualna sytuacja międzynarodowa, w tym m.in. problematyka bezpieczeństwa, szczyt NATO, Brexit oraz międzynarodowa, w tym m.in. problematyka bezpieczeństwa, szczyt NATO, Brexit oraz sytuacja na Ukrainie.»

Rosja: FSB: schwytano pracownika OBWE szpiegującego dla Ukrainy

2016-07-18

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie monitoruje kruchy rozejm na wschodzie Ukrainy, gdzie regularnie dochodzi do wymiany ognia między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi. FSB podała, że dysponuje niepodważalnym dowodem, iż Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) nielegalnie wykorzystuje OBWE do zbierania informacji wojskowych.»