czytaj e-DGP
  • Raport: Sytuacja na Ukrainie
Jak pomagać <strong>Ukrainie</strong>? MON analizuje polskie możliwosci

Jak pomagać Ukrainie? MON analizuje polskie możliwosci

2015-03-27

... , dlatego należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to czas na długofalowe myślenie czy ... ukraińskich oficerów. Przekazanie Ukrainie przez Litwę broni ... wariantu trzeba analizować. Sytuacja wymaga dogłębnej analizy ... wymaga odpowiedzenia sobie na pytania jakie będą ... . Konflikt rozpoczął się na początku kwietnia minionego ... do rozwiązania patowej sytuacji. psav slideshow»

Doktryna zmiany granic. Zobacz, do czego dąży Rosja Putina

Doktryna zmiany granic. Zobacz, do czego dąży Rosja Putina

2015-03-27

... doktryny Anschlussu dopracowywanej na Kremlu w chwili, gdy władzę na Ukrainie tracił Wiktor Janukowycz. ... , którzy chronią pokój. Na bazie opowieści Kondraszowa, ... bez względu na układ granic ... podczas kolejnych wizyt na Ukrainie lansowali koncepcję jedności ... Krymu i agresja na wschodnią Ukrainę. Cała operacja była ... sukcesie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie. Wówczas Kreml uznał, ...»

Koniec miesiąca miodowego <strong>na</strong> Krymie. Tak wygląda prawdziwe życie <strong>na</strong> półwyspie

Koniec miesiąca miodowego na Krymie. Tak wygląda prawdziwe życie na półwyspie

2015-03-27

... uratowany przed panującym na Ukrainie chaosem i terrorem. ... , a rozbudzone na półwyspie oczekiwania ... więzi gospodarczych z Ukrainą naraziło gospodarkę półwyspu na ogromne straty. Krym ... do wprowadzenia wojsk na Ukrainę Zmniejszenie napływu indywidualnych ... problem dostawy wody na półwysep, który naraża na ogromne straty miejscowe ... skrajnie negatywny obraz Ukrainy jako państwa upadłego. Na tym tle mieszkańcy ...»

Udział PKP Cargo w przewozach wg masy wzrósł o ponad 3 pkt do 49,2 proc. w lutym

Udział PKP Cargo w przewozach wg masy wzrósł o ponad 3 pkt do 49,2 proc. w lutym

2015-03-26

... jej udział rynkowy utrzymał się na ubiegłorocznym poziomie 56,8%. "Na przewozy PKP Cargo wciąż negatywnie oddziałuje sytuacja na Ukrainie. Widać to w wynikach przewozowych ... poprawie w lutym uległa natomiast sytuacja na rynku transportu węgla, w szczególności ... udziałem w rynku na poziomie 49% w ...»

Pomimo najwyższego bezrobocia są najbardziej zaradni. Oto fenomen woj. warmińsko-mazurskiego

Pomimo najwyższego bezrobocia są najbardziej zaradni. Oto fenomen woj. warmińsko-mazurskiego

2015-03-26

... likwidacji państwowych gospodarstw rolnych na początku transformacji gospodarki. Choć ... . Skąd ta relatywnie dobra sytuacja na rynku pracy w woj. ... sprzedają z zyskiem na polskich bazarach. Podobnie jest na Podkarpaciu. Tam także ... osób, ponieważ np. zakupy na Ukrainie są trudniejsze w związku ... dużą inflacją. Ponadto na Podkarpaciu baza turystyczna ...»

Ekspert: Opozycja <strong>na</strong> Białorusi jest rozbita, a społeczeństwo tkwi w marazmie

Ekspert: Opozycja na Białorusi jest rozbita, a społeczeństwo tkwi w marazmie

2015-03-25

... w marazmie - tak polityczną sytuację na Białorusi charakteryzuje Anna Maria ... strach. Ekspertka wskazuje też na dużą winę samej opozycji, ... zaznacza, że paradoksalnie - wydarzenia na Ukrainie i osunięcie od władzy ... są skłonni wychodzić na ulice, bo są ... Białorusi możliwości zwrotu na zachód. To, jak ... wolności - świętowany jest na pamiątkę pierwszego obwieszczenia ...»

Brzeziński: Polska musi się zbroić i liczyć <strong>na</strong> siebie. Zagrożenie jest realne

Brzeziński: Polska musi się zbroić i liczyć na siebie. Zagrożenie jest realne

2015-03-25

... przyszłość Ukrainy jest między ... jej integralność terytorialna. Ukrainie na pewno trzeba pomóc, ... realny? Jeśli popatrzymy na dynamikę sytuacji, ale także na doświadczenie historyczne (aneksję ... , jak potoczy się sytuacja na Ukrainie. Czy polskie obawy ... zależy od rozwoju sytuacji. Jeśli wojna na Ukrainie okaże się łatwym ... ryzyko, że faktycznie na Ukrainie się nie skończy. ...»

Zainwestować w kryzys. Zobacz, ile można było zarobić <strong>na</strong> przełomowych wydarzeniach gospodarczych

Zainwestować w kryzys. Zobacz, ile można było zarobić na przełomowych wydarzeniach gospodarczych

2015-03-25

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Trwa batalia o UE: wygra ją homo economicus czy ludzkie instynkty?»

Rosja zaciska finansową pętlę <strong>na</strong> <strong>Ukrainie</strong>. Chodzi o 3 mld dolarów długu

Rosja zaciska finansową pętlę na Ukrainie. Chodzi o 3 mld dolarów długu

2015-03-25

... plan restrukturyzacji zadłużenia Ukrainy zostaną włączone również ... nie musi przystać na propozycję Międzynarodowego Funduszu ... Storczaka wyraźnie wskazuje na to, że Kreml ... Rosja oczekuje od Ukrainy całkowitej spłaty wartego ... wykupu euroobligacji, gdyż Ukraina miała naruszyć jeden ... z kolei MFW na konferencji, która odbyła ... .  Plan pomocowy dla Ukrainy, który zakładał nabycie ... obligacji przez Ukrainę jeśli zadłużenie ...»

<strong>Ukraina</strong>: W obwodzie kijowskim rozbił się wojskowy helikopter Mi-24

Ukraina: W obwodzie kijowskim rozbił się wojskowy helikopter Mi-24

2015-03-24

... wojskowi nadal giną w Zagłębiu Donieckim. Minionej doby w wyniku ostrzału separatystów zginął 1 żołnierz, 8 zostało rannych. Bojówkarze wykorzystują czołgi i artylerię. Szczególnie napięta sytuacja jest koło lotniska w Doniecku. Separatyści gromadzą tam dodatkowe siły. Bojówkarze prowadzą także zwiad za pomocą samolotów bezzałogowych. Jednocześnie protestują oni kiedy takie urządzenia ...»


EUR/PLN4.2159minus-0.0032 PLN
USD/PLN3.3181plus0.0053 PLN
CHF/PLN3.4942minus-0.0017 PLN
GBP/PLN5.3438plus0.0045 PLN
WIG53537.71plus0.38 %
WIG202441.58plus0.32 %
mWIG403535.32plus0.60 %
sWIG8012271.48plus0.11 %
 
Złoto1231,47minus-0.13 %
Gaz ziemny3,71plus1.42 %
Ropa111,810.00 %
Pallad792,750.00 %
Platyna1256,1minus-0.53 %
Srebro17,22minus-0.10 %
 

Chmura tagów

Najczęściej wyszukiwane