czytaj e-DGP
  • Raport: Sytuacja na Ukrainie

Szydło: nie słyszałam, by Tusk jako szef RE myślał o reformowaniu Unii

2016-10-21

Być może w kolejnych państwach nie będzie zgody na podejmowanie kolejnych ważnych przedsięwzięć, jak ratyfikacja umowy (stowarzyszeniowej) z Ukrainą. To są fundamentalne sprawy" - powiedziała Szydło. "Tutaj musi być jasno określona sytuacja.»

Unia grozi Rosji: "Rozważymy wszelkie dostępne opcje, jeśli naloty na Aleppo nie ustaną"

Unia grozi Rosji: "Rozważymy wszelkie dostępne opcje, jeśli naloty na Aleppo nie ustaną"

2016-10-21

Według Tuska szefowie państw i rządów wyrazili też pełne poparcie dla rządu Holandii w sprawie śledztwa dotyczącego zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Ukrainą w lipcu 2014 r. "Wszystkie kraje, które mogą pomóc w dochodzeniu i oskarżeniu osób odpowiedzialnych, muszą to zrobić" - powiedział Tusk.»

Nowe sankcje UE wobec Rosji? Tusk: Wszystkie opcje są na stole

Nowe sankcje UE wobec Rosji? Tusk: Wszystkie opcje są na stole

2016-10-20

To konsekwencja nie tylko braku postępu w realizacji porozumień z Mińska w sprawie zakończenia konfliktu na wschodniej Ukrainie, ale też , ale też sytuacji w Syrii i udziału Rosji w wydarzeniach w Aleppo, gdzie siły reżimu wspierane przez rosyjskie lotnictwo prowadzą intensywne bombardowania.»

Zakaz ruchu tranzytowego przez Lublin? Jednogłośne stanowisko radnych

Zakaz ruchu tranzytowego przez Lublin? Jednogłośne stanowisko radnych

2016-10-20

Obwodnica zachodnia powstaje w ciągu drogi nr 19 (Białystok – Lublin - Rzeszów), a połączona z obecną północno-wschodnią obwodnicą Lublina umożliwi wygodne połączenie z drogami krajowymi nr 17 i 12 prowadzącymi do Warszawy, do Radomia oraz do granicy z Ukrainą....»

Niemcy: Putin w Berlinie: mapa drogowa dla Ukrainy i twarda rozmowa o Syrii (opis)

2016-10-20

Było to pierwsze spotkanie przywódców Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy, czyli tzw. czwórki normandzkiej, od ponad roku i pierwsza wizyta Putina w Berlinie od wybuchu kryzysu na , czyli tzw. czwórki normandzkiej, od ponad roku i pierwsza wizyta Putina w Berlinie od wybuchu kryzysu na Ukrainie i aneksji Krymu.»

Sondaż IPSOS: stereotypy, strach wpływają na postrzeganie cudzoziemców

2016-10-19

Obywatele Ukrainy, Wietnamczycy, Europejczycy, Amerykanie i Kanadyjczycy są też najczęściej wymieniani przez badanych wśród cudzoziemców, z którymi czują więź kulturową, którzy budzą ich sympatię i których ewentualnie akceptowaliby jako członków swoich rodzin. Najrzadziej wymieniani są w tym zakresie Arabowie i Afrykanie.»

Wszystkie kluby za nowelą budżetu na 2016 roku

2016-10-19

Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna) ubolewała jedynie, że "to jedyny pomysł rządu, jak pomóc rolnikom w obecnej sytuacji". Marek Sawicki (PSL) gratulował rządowi "zabiegu budżetowego", na który, jak mówił, nie było stać ministrów finansów w jego czasach.»

Niemiecka prasa o wizycie Putina: dialog tak, ale nie na specjalnych warunkach

2016-10-19

Dodaje, że sytuację "komplikuje dodatkowo poczucie winy u Niemców" za zbrodnie wojenne. Nie należy też zapominać o "sile przyciągania w dziedzinie kultury, interesach gospodarczych i wizji pojednania niemiecko-rosyjskiego, które stworzyłoby euroazjatycki porządek od Atlantyku do Pacyfiku"»

Obama potępia Trumpa za pochwały Putina i podważanie uczciwości wyborów w USA

2016-10-18

Obama polemizował z Trumpem i innymi zwolennikami zwiększenia współpracy z Rosją mimo jej agresji na Ukrainie i militarnego wspierania reżimu prezydenta Baszara el-Asada w Syrii. Przypomniał, że stosunki USA z Rosją pogorszyły się w ostatnim okresie nie z winy Waszyngtonu.»

W środę spotkanie przywódców Francji, Niemiec i Rosji ws. Syrii

2016-10-18

Przed środowym spotkaniem w sprawie Syrii przywódcy będą rozmawiać w Berlinie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką o uregulowaniu konfliktu w Donbasie. (PAP) ulb/ mc/»