czytaj e-DGP
  • Raport: Sytuacja na Ukrainie
Juan wywołał efekt domina. Waluty gospodarek wschodzących czeka zjazd

Juan wywołał efekt domina. Waluty gospodarek wschodzących czeka zjazd

2015-10-08

... to ustępstwo Chin na rzecz USA. Ameryka ... się umocniła i na początku września kurs ... własną walutę. Wstrząsy na rynkach walutowych Agencja ... . Rubel zaczął tracić na wartości już wiosną ... , gdy Rosja wkroczyła na Krym i zaczęła się hybrydowa wojna na Ukrainie. Na początku marca 2014 ... handlowym. Stąd presja na armeńską dramę, ...»

Geopolityczne trzęsienie ziemi. Rodzi się "centralna Eurazja", Rosja chce nią zawładnąć

Geopolityczne trzęsienie ziemi. Rodzi się "centralna Eurazja", Rosja chce nią zawładnąć

2015-10-07

... w refleksji Zachodu na Wschodem – przemiany tożsamościowe ... istotny wpływ na układ sił ... w Gruzji oraz na Ukrainie pokazują, że Moskwa ... zdecydowanego zaangażowania Polski na Wschodzie w odpowiedzi na tektoniczne wstrząsy nie ... utrudnia zmianę tej sytuacji, ponieważ opiera się na niedocenianiu własnego potencjału ... miała większego wpływu na rozwój sytuacji na Wschodzie. Druga postawa ...»

Jak zarabiać w świecie niskich stóp? Oto najlepsze sposoby

Jak zarabiać w świecie niskich stóp? Oto najlepsze sposoby

2015-10-07

... przyszłości można wnioskować na podstawie kontraktów terminowych na WIBOR. Stawka ta ... Centralny i konflikt na Ukrainie, bo im więcej ... . Miedź wyceniana była na początku października br. na poziomie o prawie ... ich cen był na początku października na poziomie o 14% ... takich obligacji było na początku października br. na poziomie 3 ...»

Niemcy i Francja już sprzedały <strong>Ukrainę</strong>. Kolejny konflikt to kwestia czasu

Niemcy i Francja już sprzedały Ukrainę. Kolejny konflikt to kwestia czasu

2015-10-07

... agresywnym działaniom Rosji na Ukrainie. Ukraiński minister spraw ... tego przygotowani. Obowiązujące na Ukrainie prawo wyborcze bowiem ... od innych terenów na Ukrainie. Rebelianci zagrozili w ... nie tylko nałożony na Ukrainę, ale dodatkowo nałożony ... możliwość zamrożenia konfliktu na wschodzie Ukrainy destabilizacji kraju, gdy ... zostanie po stronie Ukrainy i Ukraina nie będzie chciała ...»

Syria to dla Putina druga <strong>Ukraina</strong>. Rosja zostanie tam <strong>na</strong> dłużej

Syria to dla Putina druga Ukraina. Rosja zostanie tam na dłużej

2015-10-06

... , że pozwala się na użycie wojsk rosyjskich na terenie Ukrainy. Ostatni dokument jest ... prawo dokonać inwazji na pełną skalę na Ukrainie. We wrześniu 2015 ... w przypadku konfliktu na Ukrainie – wówczas określał ukraińskich ... oszustwa. psav slideshow Na Ukrainie Putin początkowo miał ... dobrze uprzemysłowionych regionów na Ukrainie, bez których ożywienie ... działań Rosji na Ukrainie – tego nie ...»

Rosyjska gospodarka umiera, a przedsiębiorcy są załamani. "Jest jak po upadku ZSRR"

Rosyjska gospodarka umiera, a przedsiębiorcy są załamani. "Jest jak po upadku ZSRR"

2015-10-03

... plany musiał odłożyć na później. Rosja bowiem ... dalszego osłabienia rubla na skutek spadających cen ... miały działania Kremla na arenie międzynarodowej. Aby poprawić sytuację gospodarczą, Moskwa nieco zmniejszyła napięcie na Ukrainie, chcąc w ten ... i wpływa negatywnie na rosyjską gospodarkę” – dodaje ... . Już dziś presja na zmniejszanie wydatków budżetowych ...»

Wielki powrót Putina? <strong>Ukraina</strong> mogła zostać "przehandlowana" za naloty Rosji w Syrii

Wielki powrót Putina? Ukraina mogła zostać "przehandlowana" za naloty Rosji w Syrii

2015-10-03

... stron pozostała przy swojej argumentacji. Sytuacja w Syrii kładła się cieniem na główny temat paryskiego spotkania z ... Petra Poroszenko. Chodziło bowiem o Ukrainę i porozumienia z Mińska. Przed szczytem przywódców Francji, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Francois Hollande’a zażądał ... powrót Władimira Putina na światowe salony dyplomatyczne. ...»

Multikulti po polsku. W Lublinie Polak żyje obok Ukraińca, Hindusa i Araba

Multikulti po polsku. W Lublinie Polak żyje obok Ukraińca, Hindusa i Araba

2015-10-03

... -Curie, ponad 800 na Politechnice Lubelskiej, 1225 na Uniwersytecie Medycznym, kilkuset na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ... – 12 godzin nieobecnych, na badaniach lekarskich byłaś? Na Ukrainie? W Polsce się ... skupił się na studiach. Dziś pracuje na uczelni i ... umów z uczelniami na Ukrainie i po prostu ... , że otwieramy się na inne kultury, na inne sposoby uczenia. ...»

Katastroficzne prognozy meteorologów. Czekają nas wojny o dostęp do wody?

Katastroficzne prognozy meteorologów. Czekają nas wojny o dostęp do wody?

2015-10-03

... teraz zmiany klimatyczne na Ziemi przyczyniają się ... w marcu pracę na ten temat. Większa część Syrii leży na obszarze Żyznego Półksiężyca ... do miast – głównie na ich ubogie przedmieścia ... bardzo wysoki. Gdy na początku 2010 r. ... , w Syrii trafiła na podatny grunt. Antyrządowe ... . Sahara rozszerza się na południe w tempie ... przenoszenia się na inne tereny, ...»

Nowe quasipaństwa i rosyjskie gniazda zamętu. Zobacz, gdzie i o co gra Moskwa [MAPA]

Nowe quasipaństwa i rosyjskie gniazda zamętu. Zobacz, gdzie i o co gra Moskwa [MAPA]

2015-10-02

... zostałaby w regionie na dłużej. Od wschodniej Ukrainy, przez Syrię aż ... zrobić w tej sytuacji, to ustanowić autonomie na obszarze zbuntowanych wschodnich ... nastąpi eskalacja przemocy na wschodzie Ukrainy. Gdy Niemcy i ... z dynamiką wydarzeń na Ukrainie. Nawet jeśli Rosja ... na zbrojenia we wschodniej Ukrainie ... europejskich czy arabskich. Na Ukrainie wraz ze wzrostem ...»


EUR/PLN4.2159minus-0.0032 PLN
USD/PLN3.3181plus0.0053 PLN
CHF/PLN3.4942minus-0.0017 PLN
GBP/PLN5.3438plus0.0045 PLN
WIG53537.71plus0.38 %
WIG202441.58plus0.32 %
mWIG403535.32plus0.60 %
sWIG8012271.48plus0.11 %
 
Złoto1231,47minus-0.13 %
Gaz ziemny3,71plus1.42 %
Ropa111,810.00 %
Pallad792,750.00 %
Platyna1256,1minus-0.53 %
Srebro17,22minus-0.10 %
 

Chmura tagów

Najczęściej wyszukiwane