czytaj e-DGP
  • Raport: Sytuacja na Ukrainie

Ukraina: Naftohaz potwierdza gotowość do rozmów trójstronnych o gazie

2016-12-06

Cała polityka to decyzja Rady Ministrów Ukrainy, która zobowiązuje nas do nabywania od Gazpromu nie więcej niż 50 procent gazu rocznie” – powiedział Kobolew, cytowany we wtorek przez agencję Interfax-, która zobowiązuje nas do nabywania od Gazpromu nie więcej niż 50 procent gazu rocznie” – powiedział Kobolew, cytowany we wtorek przez agencję Interfax-Ukraina.»

Rosja: Prasa: nie wiadomo, dokąd wywieziono Dadina z kolonii karnej

2016-12-06

Obrońca praw człowieka Lew Ponomariow w rozmowie z gazetą powiedział, że działacze nadal będą zajmować się sytuacją w kolonii karnej w Siegieży. Według Ponomariowa zebrano doniesienia od około dziesięciu więźniów i skierowano pismo do Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej i do Prokuratury Generalnej, z prośbą o skontrolowanie śledztwa w sprawie domniemanego stosowania przemocy wobec więźniów.»

NATO podejmie decyzje ws. pogłębienia współpracy z UE

2016-12-05

Dopytywany zaznaczył, że sytuacja na na Ukrainie jest jednym z istotnych tematów dialogu z Rosją. Natomiast Lute powiedział, że jest optymistą i ma nadzieję, iż do spotkania Rady NATO-Rosja dojdzie "w najbliższych tygodniach".»

Wybory prezydenckie w Austrii. Exit poll: Zwycięża Alexander Van der Bellen

Wybory prezydenckie w Austrii. Exit poll: Zwycięża Alexander Van der Bellen

2016-12-04

W tej sytuacji parlament postanowił opóźnić wybory, przesuwając je na 4 grudnia. Powtórka drugiej tury austriackich wyborów prezydenckich jest w Europie obserwowana w napięciu - wielu polityków europejskich nie kryło zaniepokojenia możliwością wygranej Hofera, który w referendum w 1994 r. głosował przeciwko wejściu Austrii do Unii Europejskiej i postuluje zaostrzenie austriackiej polityki imigracyjnej - choć ...»

Prezydent o Ukrainie: warunkiem dobrych relacji jest prawda o zbrodni wołyńskiej

2016-12-04

Prezydent zaznaczył jednak przy tym, że Ukraina obecnie znajduje się w bardzo trudnej obecnie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. "Pamiętajmy o tym, że to jest dzisiaj państwo, które na swojej granicy de facto toczy wojnę.»

Trump dogada się Rosją ponad głowami Europejczyków? Kreml gra na czas, Berlin się boi

Trump dogada się Rosją ponad głowami Europejczyków? Kreml gra na czas, Berlin się boi

2016-12-03

"Dla Moskwy byłaby to komfortowa sytuacja: zamrożony konflikt jak w Naddniestrzu, de facto niezależna wschodnia : zamrożony konflikt jak w Naddniestrzu, de facto niezależna wschodnia Ukraina, nieuznawana przez zagranicę, lecz pod względem ekonomicznym i wojskowym całkowicie zależna od Rosji.»

Putin: ws. zwolnienia ukraińskiego reżysera muszą "dojrzeć warunki"

2016-12-02

"Nie zdołamy w tej sytuacji postępować po rosyjsku i po chrześcijańsku bez decyzji sądowej". "Nikt nie skazywał go za jego poglądy, za stanowisko, jakie zajął. Skazano go za zamiary popełnienia działań, które prawo zalicza faktycznie do działalności o charakterze terrorystycznym i które mogły za sobą pociągnąć bardzo poważne skutki dla naszych obywateli"»

Premier Szydło wyraziła wsparcie dla procesu modernizacji Ukrainy

2016-12-02

Wizyta Poroszenki w Warszawie odbywa się w 25. rocznicę uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy. Prezydent Ukrainy rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie gospodarcze, dialog historyczny, stosunki Ukraina-UE oraz sytuacja na wschodzie Ukrainy.»

Feerum oczekuje pozytywnego wpływu dotacji dla rolników na wyniki od I kw. 2017r

2016-12-02

Ponadto z optymizmem patrzy m.in. na Ukrainę, Mołdawię i Rumunię. "Mamy dużo projektów za granicą, co powinno przynieść poprawę też wyników eksportowych" - podkreślił prezes."Spółka nie zmienia strategii.»

Konsolidacja dwóch największych grup zaplecza górniczego: Famuru i Kopeksu

2016-12-02

W transakcję przejęcia większościowego pakietu akcji Kopeksu grupa TDJ zaangażowała - jak podano w komunikacie - wyłącznie własne środki, przejmując jednocześnie ryzyka związane z trudną sytuacją finansową grupy Kopex....»