czytaj e-DGP
  • Raport: Sytuacja na Ukrainie
Rosjanie nie zauważają sankcji, ale eksperci biją <strong>na</strong> alarm

Rosjanie nie zauważają sankcji, ale eksperci biją na alarm

2014-09-30

... łagodzić sankcji nałożonych na Rosję. "I dobrze" ... różne utrudnienia, zwłaszcza na rynku kapitałowym.  [NIEZNANA ... taki stan rzeczy na sankcje, a jak ... to wina polityków. Na razie rosyjska ulica ... przekonaniu, rosyjskie embargo na unijne produkty spożywcze mocno odbije się na cenach. Dodają ... : UE chłodno ocenia sytuację na Ukrainie. Antyrosyjskie sankcje utrzymane»

UE chłodno ocenia <strong>sytuację</strong> <strong>na</strong> <strong>Ukrainie</strong>. Antyrosyjskie sankcje utrzymane

UE chłodno ocenia sytuację na Ukrainie. Antyrosyjskie sankcje utrzymane

2014-09-30

... - tak wynik dzisiejszej dyskusji na temat Ukrainy skomentował jeden z unijnych ... sprawie realizacji planu pokojowego na Ukrainie. Ambasadorowie państw członkowskich zgodzili ... pozytywne aspekty rozwoju wydarzeń na Wschodzie - jak uwalnianie ... w zależności od sytuacji w terenie. Oprócz ... wizowe i finansowe. Na unijnej czarnej liście jest obecnie na 119 osób i ...»

Litwa gra ambitnie. Czy naszemu sąsiadowi opłaci się wejście do strefy euro?

Litwa gra ambitnie. Czy naszemu sąsiadowi opłaci się wejście do strefy euro?

2014-09-30

... w tej dobrej sytuacji, że przyjmując nową ... stwierdzenie, że euro na Litwie jest już ... się rozpada Chłodna kalkulacja Sytuacja na Ukrainie dopisała do standardowej listy ... ekonomiści przypominają, że na efekty przystąpienia do ... i będziemy mniej podatni na nieprzyjazne sytuacje z zewnątrz – przekonuje. To ... wahania walutowe wpłyną na ostateczny wynik finansowy. ...»

IMC zakończył żniwa słonecznika z wydajnością o 46 proc. powyżej średniej <strong>na</strong> <strong>Ukrainie</strong>

IMC zakończył żniwa słonecznika z wydajnością o 46 proc. powyżej średniej na Ukrainie

2014-09-30

... od średniej wydajności na Ukrainie w bieżącym sezonie ... średnia wydajność słonecznika na Ukrainie według stanu na 26 września wyniosła ... stanie. "Pomimo trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej na Ukrainie, IMC prowadzi działalność ... w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa ... IMC skupia się na uprawie zbóż, ... największych producentów mleka na Ukrainie. Obecnie grupa zarządza ...»

Ekspert: Rząd przegra wojnę o kraj. <strong>Ukraina</strong> upodobni się do Białorusi

Ekspert: Rząd przegra wojnę o kraj. Ukraina upodobni się do Białorusi

2014-09-29

... separatystami. Wprowadzenie zawieszenia broni na wschodzie kraju doprowadziło ... czynienia z ostrzałem. - Ukraina ustępuje pola, ponieważ ... . Naturalną konsekwencją obecnej sytuacji będzie według niego ... będzie zrobienie z Ukrainy drugiej Białorusi. Ekspert ... nad wschodnimi regionami Ukrainy, ale nad całym ... też inny prezydent Ukrainy stanie się po ... jest zdania, że Ukraina pogodziła się już ...»

Rosyjskie embargo przyspieszy negocjacje umowy handlowej pomiędzy UE i USA

Rosyjskie embargo przyspieszy negocjacje umowy handlowej pomiędzy UE i USA

2014-09-29

... negocjacji TTIP jest sytuacja międzynarodowa. W odpowiedzi na zachodnie sankcje wobec ... za jej agresję na Ukrainie, Kreml nałożył w sierpniu embargo na eksport do Rosji ... zainteresowani, by wejść na rynek amerykański. Nasz ... daje zielone światło na eksport jabłek. TTIP ... kontekście agresji rosyjskiej na Ukrainę, eksperci postrzegają TTIP ... względu na poziom skomplikowania ...»

Unia Europejska otrzyma ropę z USA w zamian za zgodę <strong>na</strong> import żywności GMO?

Unia Europejska otrzyma ropę z USA w zamian za zgodę na import żywności GMO?

2014-09-29

... Gospodarka europejska traci na konkurencyjności. Rośnie za ... takie ustępstwo Amerykanów na korzyść Unii może ... , gdyby decydowali się na otwarcie eksportu ropy, ... negocjacji. Otwarcie Unii na amerykańskie produkty rolno ... takich uzgodnień” – ocenił sytuację profesor ... (ang. GMO) zagoszczą na stałe na europejskich półkach sklepowych, ... rosyjskiego. Oczywiście wojna na Ukrainie i obustronne sankcje ...»

Trudno o zyskowną inwestycję. Trzeba się przygotować <strong>na</strong> większe ryzyko

Trudno o zyskowną inwestycję. Trzeba się przygotować na większe ryzyko

2014-09-29

... spodziewają się, że na najbliższym, październikowym posiedzeniu ... atrakcyjność oszczędzania. – W sytuacji kiedy wzrost gospodarczy ... ryzyka. Dodaje, że na niższych stopach zwykle ... , że na spadku stóp ... emerytalnym i konflikt na Ukrainie. Teraz te czynniki ... wyborach. Dalsze perturbacje na Ukrainie i ewentualne problemy ... opinie są podzielone. Na kilkuprocentowe, wyższe niż na lokatach zyski z ...»

Dług – „słoń w pokoju”. Rzecz o długu publicznym

Dług – „słoń w pokoju”. Rzecz o długu publicznym

2014-09-29

... , a jedynie gramy na czas. Jednak mimo ... pułap. Trudno brać na poważnie jakiekolwiek wzmianki ... bez zmian, a na świecie jest znacznie ... odcięciem gazu. Reeksport na Ukrainę zakazany Kto jest ... zadłużenia? Obsługa odsetek na poziomie 2% w sytuacji, gdy wzrost wynosi ... , tj. gospodarką opartą na konsumpcji zamiast na produktywności i wzroście. ...»

<strong>Ukraina</strong>: Mimo zawieszenia broni, <strong>na</strong> wschodzie kraju dochodzi do incydentów

Ukraina: Mimo zawieszenia broni, na wschodzie kraju dochodzi do incydentów

2014-09-27

Najtrudniejsza sytuacja jest - podobnie jak w ostatnich dniach- w okolicach Doniecka ... . W Zagłębiu Donieckim nadal pracuje trójstronna grupa OBWE - Rosja - Ukraina. Na razie Ukraińcy przekazali Rosjanom swoje propozycje dotyczące strefy buforowej ... w poszukiwaniach ropy naftowej. Rosnieft i Exxon odkryły złoża na Arktyce»


EUR/PLN4.1829minus-0.0041 PLN
USD/PLN3.3121minus-0.0188 PLN
CHF/PLN3.4697minus-0.0078 PLN
GBP/PLN5.3696minus-0.0207 PLN
WIG54889.39plus0.46 %
WIG202503.32plus0.72 %
mWIG403630.11minus-0.13 %
sWIG8012648.80minus-0.15 %
 
Złoto1211,47minus-0.44 %
Gaz ziemny4,15plus0.68 %
Ropa111,810.00 %
Pallad792,750.00 %
Platyna1305,4minus-0.52 %
Srebro17,12minus-2.27 %
 

Chmura tagów

Najczęściej wyszukiwane