czytaj e-DGP
  • Raport: Sytuacja na Ukrainie
Euro to początek? Światu przydałaby się globalna unia walutowa

Euro to początek? Światu przydałaby się globalna unia walutowa

2015-07-07

... strefie euro pogorszyło sytuację tego kraju w ... i firm skorzystałaby na wspólnej walucie – nie ... musiała wprowadzić limity na wypłaty w bankomatów ... , aby mieć finansowanie na takim poziomie, są ... przypływy kapitału – przybierało na sile. Działo się ... częściowo ze względu na to, inwestorzy nie ... ryzyka. Po załamaniu na rynku kredytów hipotecznych ... głównie zostają na miejscu. Nawet ...»

Gruzja domaga się od Rosji odszkodowań za deportacje swoich obywateli

Gruzja domaga się od Rosji odszkodowań za deportacje swoich obywateli

2015-07-03

... gruzińsko-rosyjskich negocjacjach. Strony miały na to 12 miesięcy. Dziś, po ... swoje roszczenia wobec Moskwy, opiewające na niebagatelną kwotę ponad 70 milionów ... transportowymi, podstawionymi przez rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. Z Rosji wyrzuconych zostało ... Gruzinów, którzy wrócili do ojczyzny na własną rękę. [NIEZNANA ENCJA ... gt] Czytaj też: Ukraina bierze Polskę za ...»

Grecy to darmozjady? Ateny są same sobie winne? Największe mity <strong>na</strong> temat greckiej katastrofy

Grecy to darmozjady? Ateny są same sobie winne? Największe mity na temat greckiej katastrofy

2015-07-03

... ? A może czas na garść faktów? Mit ... takie przypuszczenie, bazując na mglistym wakacyjnym wspomnieniu ... wysoko (1923 godziny na pracownika rocznie). ... kraje peryferyjne muszą na zawsze pozostać na peryferiach światowej gospodarki. ... biedak rzuca się na górę smakołyków, co na pewno doprowadzi do ... i prywatnym. A na dodatek przewidziano, że na wypadek problemów po ...»

Igrzyska olimpijskie zrujnowały Grecję? Sportowe święto, którego nikt nie chce

Igrzyska olimpijskie zrujnowały Grecję? Sportowe święto, którego nikt nie chce

2015-07-02

... prestiżowa sportowa impreza na świecie wreszcie wróci ... i stabilności gospodarczej. Na olimpiadzie i towarzyszących ... oszczędzano. W sumie na organizację przeznaczono rekordową na tamte czasy sumę ... , które doprowadziły Grecję na skraj bankructwa. 21 ... sportowych wybudowanych specjalnie na tę imprezę stoi ... imprezy na świecie odbiła ... Lwowa zdecydowała napięta sytuacja polityczna. Na placu boju pozostały ...»

Gazprom wstrzymuje dostawy gazu dla <strong>Ukrainy</strong>

Gazprom wstrzymuje dostawy gazu dla Ukrainy

2015-07-01

... , po wielotygodniowych negocjacjach, zgodzili się na czterdziestodolarową zniżkę, co w praktyce oznaczałoby, że Ukraina kupowałaby 1000 metrów sześciennych gazu ... konflikt gazowy między Rosją, a Ukrainą. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA ... Kijów nie regulował zaległych należności. Na takiej zasadzie Naftohaz kupował gaz ... . Według agencji Interfax, na razie je»

Rosja chce podważyć niepodległość Litwy, Łotwy i Estonii

Rosja chce podważyć niepodległość Litwy, Łotwy i Estonii

2015-06-30

... Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Ludowej. Anonimowy urzędnik, na którego powołuje się rosyjska agencja dodaje, ... daleko idących wniosków. Wskazał przy tym na nielegalność powstania ZSRR i innych państw. Niezależni komentatorzy reagują na tego typu informacje śmiechem ironizując, że ... też: Rosyjska prokuratura: Krym dostał się Ukrainie nielegalnie psav slideshow»

Sondaż: Polacy nie chcą imigrantów. "Nie potrzebujemy rąk do pracy z zagranicy"

Sondaż: Polacy nie chcą imigrantów. "Nie potrzebujemy rąk do pracy z zagranicy"

2015-06-30

Tylko siedmiu na stu badanych (7 proc.) ... poważną konkurencję dla Polaków na rynku pracy. Ponad dwie ... kwalifikacje, ma większe szanse na pracę, ale co czwarty ... (69 proc.) zgadza się na korzystanie z pracy imigrantów ... oni, że w takich sytuacjach powinno się tworzyć ułatwienia ... maja 2015 roku na liczącej 1048 osób ...»

Grozi nam cyberwojna <strong>na</strong> wielką skalę? Zobacz, skąd może przyjść zagrożenie

Grozi nam cyberwojna na wielką skalę? Zobacz, skąd może przyjść zagrożenie

2015-06-30

... zdjęcie główne Napady na banki przeniosły się ... . Są one odpowiedzią na dwa fakty. ... hybrydowej. Polega ona na tym, że na zlecenie służb państwowych, ... działającą w Rosji, na Ukrainie, kilku krajach Europy ... oprogramowanie, które zamiast na stronę banku kieruje na stronę podstawioną przez ... ukraść miliard złotych Sytuacja mogłaby wyglądać na opanowaną, gdyby nie ...»

Wilgoć i karaluchy. Oto, jak mieszkają cudzoziemcy czekający <strong>na</strong> regulację statusu w Polsce

Wilgoć i karaluchy. Oto, jak mieszkają cudzoziemcy czekający na regulację statusu w Polsce

2015-06-29

... jednak wygląda tylko sytuacja Ukraińców o polskim ... do Polski uciekli na własną rękę, jest ... okienne są spróchniałe, na całe dwupokojowe mieszkanie ... rodziną z Krymu. Na 45 metrach mieszka ... , był jedynym, na który starczyło ... współautorka raportu. Konflikt na Ukrainie pogarsza sytuację Sytuacja jest nawet gorsza ... z wybuchem konfliktu na Ukrainie i napływem uciekinierów ...»

"Unia energetyczna dojrzewa". O co toczy się gazowa rozgrywka?

"Unia energetyczna dojrzewa". O co toczy się gazowa rozgrywka?

2015-06-27

... był oczywisty: wojna na Ukrainie i pogorszenie stosunków ... , były raczej wisienką na torcie. Znaczna część ... został przede wszystkim na rozwój infrastruktury oraz ... krajami UE w sytuacjach awaryjnych. Komisja Europejska ... bonusy zgadzały się na klauzule tak jaskrawo ... UE prawdziwą rewolucję na rynku energii elektrycznej ... systemy wsparcia. Ceny na rynku hurtowym spadają, ...»


EUR/PLN4.2159minus-0.0032 PLN
USD/PLN3.3181plus0.0053 PLN
CHF/PLN3.4942minus-0.0017 PLN
GBP/PLN5.3438plus0.0045 PLN
WIG53537.71plus0.38 %
WIG202441.58plus0.32 %
mWIG403535.32plus0.60 %
sWIG8012271.48plus0.11 %
 
Złoto1231,47minus-0.13 %
Gaz ziemny3,71plus1.42 %
Ropa111,810.00 %
Pallad792,750.00 %
Platyna1256,1minus-0.53 %
Srebro17,22minus-0.10 %
 

Chmura tagów

Najczęściej wyszukiwane