czytaj e-DGP
  • Raport: Zakaz palenia
Nie opłaca się inwestować w palarnie, <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> tańszy

Nie opłaca się inwestować w palarnie, zakaz palenia tańszy

2010-09-13

W listopadzie zacznie obowiązywać całkowity zakaz palenia w lokalach gastronomicznych mniejszych niż 100 mkw. W restauracjach i barach o większej powierzchni właściciele będą musieli wybudować palarnie albo wydzielić specjalne strefy dla osób palących.»

<strong>Zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w miejscach publicznych: Restauratorzy skąpią na palarnie

Zakaz palenia w miejscach publicznych: Restauratorzy skąpią na palarnie

2010-11-15

Tadeusz Konwicki, który od lat ma w zwyczaju palić ... . Mamy nadzieję, że klienci docenią możliwość konsumpcji bez smaku dymu papierosowego – mówi Arkadiusz Taborski, właściciel restauracji Gospoda u Szwejka w Bielsku-Białej i Rzeszowie.»

Olsztyn: Zakaz palenia na przystankach, w parkach i nad jeziorem Ukiel

2016-12-27

Po wejściu w życie nowych przepisów nie będzie można palić na żadnym przystanku autobusowym i tramwajowym. na żadnym przystanku autobusowym i tramwajowym. Zakazem zostaną objęte również największe miejskie parki - Centralny, im.»

Czechy: Od środy obowiązuje <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w restauracjach i gospodach

Czechy: Od środy obowiązuje zakaz palenia w restauracjach i gospodach

2017-05-31

Jak podaje Reuters, odsetek osób palących w Czechach jest wyższy niż średnia europejska i wynosi ok. 28 proc. Czeskie ministerstwo zdrowia szacuje, że ok. 18 tysięcy Czechów umiera co roku z powodu palenia, a dwa tysiące niepalących umiera w wyniku biernego palenia.»

Od poniedziałku wchodzi <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w miejscach publicznych w Polsce

Od poniedziałku wchodzi zakaz palenia w miejscach publicznych w Polsce

2010-11-12

Zakazem palenia zostaną objętetakże szkoły, zakłady opieki zdrowotnej, placówki oświaty, wypoczynku ikultury oraz obiekty sportowe. Właściciele restauracji z conajmniej dwiema salami konsumpcyjnymi będą mogli jedną z nichprzeznaczyć dla osób palących.»

Sejm uchwalił <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> tytoniu w miejscach publicznych

Sejm uchwalił zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych

2010-03-04

Przygotowana przez sejmową komisję zdrowia i popierana przez rząd ustawa wprowadza całkowity zakaz palenia m.in. w barach, restauracjach, dyskotekach, środkach transportu publicznego (w tym w taksówkach i samochodach służbowych), szpitalach i ośrodkach zdrowia, zakładach pracy, na przystankach komunikacji publicznej, publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach). Palenie...»

W Hiszpanii wchodzi w życie <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w lokalach publicznych

W Hiszpanii wchodzi w życie zakaz palenia w lokalach publicznych

2011-01-02

W związku z zaostrzeniem obowiązującej od 2006 r. ustawy antynikotynowej nie będzie można palić nawet w barach, restauracjach, dyskotekach i kasynach. nawet w barach, restauracjach, dyskotekach i kasynach. Zakaz będzie także obowiązywać w środkach transportu publicznego.»

Czeski parlament nie zgodził się na <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w restauracjach

Czeski parlament nie zgodził się na zakaz palenia w restauracjach

2009-06-12

Zgodnie z przyjętymi w Izbie Poselskiej poprawkami do przepisów o paleniu tytoniu właściciele lokali gastronomicznych będą musieli jedynie wywieszać tabliczkę z informacją, czy można u nich tytoniu właściciele lokali gastronomicznych będą musieli jedynie wywieszać tabliczkę z informacją, czy można u nich palić, czy nie.»

Będzie <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> węglem złej jakości? Resort energii jest za

Będzie zakaz palenia węglem złej jakości? Resort energii jest za

2017-03-25

Z dokumentu opublikowanego na stronach RCL wynika, że resort energii przychylił się do postulatów, by wprowadzić ustawowy zakaz sprzedaży detalicznej mułów, flotokoncentratów i węgla brunatnego. Nie będzie też można handlować paliwami mieszanymi.»

Kraków będzie uzdrowiskiem? Wprowadzono <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> węglem

Kraków będzie uzdrowiskiem? Wprowadzono zakaz palenia węglem

2013-11-25

Zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać na terenie Krakowa za pięć lat. Radni jako pierwsi w Polsce wprowadzili tak restrykcyjne przepisy. Ostateczny kształt przepisów do końca nie był jasny. Pierwsza wersja zakładała całkowity zakaz spalania węgla i drewna.»