czytaj e-DGP
  • Raport: Zakaz palenia
Kraków skazany na zanieczyszczenia. <strong>Zakaz</strong> <strong>palenia</strong> węglem niekonstytucyjny

Kraków skazany na zanieczyszczenia. Zakaz palenia węglem niekonstytucyjny

2014-08-22

Sąd stwierdził, że zakaz narusza konstytucyjne zasady równości, praworządności i wolności gospodarczej. Dodatkowo w uchwale nie określono dokładnie, kogo ona dotyczy. Zdaniem sądu nie ma też możliwości egzekwowania prawa. Niezadowolenia z wyroku nie kryli działacze antysmogowi, którzy walczyli o wprowadzenie zakazu. - Ta informacja uświadomiła nam, że krakowianie nie mają szans na czyste powietrze w Krakowie, bo jeżeli nie możemy stworzyć uchwały, która w sposób skuteczny likwidowałaby niską ...»

Olsztyn: Zakaz palenia na przystankach, w parkach i nad jeziorem Ukiel

2016-12-27

. Palić nie będzie można także na całym obszarze Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Wyjątkiem będą miejsca wyznaczone w obiektach gastronomicznych i przy wejściach na miejskie kąpieliska. Do tej pory zakaz palenia obejmował tam jedynie miejskie plaże. Wyznaczenie nowych stref wolnych od dymu tytoniowego oznacza zakazanie w tych miejscach palenia papierosów i używania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych. Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości do 500 zł. O rozszerzenia katalogu ...»

Kraków będzie uzdrowiskiem? Wprowadzono <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> węglem

Kraków będzie uzdrowiskiem? Wprowadzono zakaz palenia węglem

2013-11-25

Zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać na terenie Krakowa za pięć lat. Radni jako pierwsi w Polsce wprowadzili tak restrykcyjne przepisy. Ostateczny kształt przepisów do końca nie był jasny. Pierwsza wersja zakładała całkowity zakaz spalania węgla i drewna. Po burzliwej debacie, marszałek województwa małopolskiego razem z ekologami doszedł do porozumienia, w którym dopuszczono możliwość spalania drewna w kominkach w cela rekreacyjnych. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt ...»

Jak <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w lokalach rozpalił nowy biznes

Jak zakaz palenia w lokalach rozpalił nowy biznes

2012-11-11

W ten sposób powstał nowy perspektywiczny rynek tego typu urządzeń. Na spotkaniu branży petrochemicznej – Polski Rynek LPG podliczono, że tylko w ubiegłym roku sprzedano ich około 5 tys. – Już widzimy, że w tym roku ten wynik zostanie poprawiony. Rynek rozwija się w tempie 20–25 proc. rocznie – mówi Jakub Bogucki, analityk rynku paliw w Information Market SA. Równie optymistyczny jest Sławomir Mikulski z Gaspol SA. – Co roku przybywa kilka tysięcy nowych użytkowników – mówi i wymienia, do kogo ...»

Czechy: Od środy obowiązuje <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w restauracjach i gospodach

Czechy: Od środy obowiązuje zakaz palenia w restauracjach i gospodach

2017-05-31

Ustawę o zakazie, który obowiązuje też w kinach, teatrach, obiektach sportowych czy na peronach kolejowych, podpisał w lutym prezydent Milosz Zeman, który jako nałogowy palacz wielokrotnie lekceważył zakazy palenia podczas swoich wizyt zagranicznych. Wprowadzony zakaz obejmuje również palenie e-papierosów w szpitalach, szkołach i centrach handlowych. Od środy nie będzie też można kupić papierosów w automacie. Czechy w przeciwieństwie do większości państw UE pozostawały tolerancyjne wobec ...»

Od poniedziałku wchodzi <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w miejscach publicznych w Polsce

Od poniedziałku wchodzi zakaz palenia w miejscach publicznych w Polsce

2010-11-12

opłaca się inwestować w palarnie, zakaz palenia tańszy W niektórych obiektach, np. w zakładach pracy,hotelach czy na uczelniach, będzie można tworzyć palarnie. Zgodnie zustawą palarnia to pomieszczenie wyodrębnione konstrukcyjnie od innychpomieszczeń i ciągów komunikacyjnych, odpowiednio oznaczone, służącewyłącznie do palenia tytoniu, zaopatrzone w odpowiednią instalację, takaby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń. Zazłamanie zakazu palenia będzie grozić kara grzywny do 500 zł ...»

<strong>Zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w miejscach publicznych: Restauratorzy skąpią na palarnie

Zakaz palenia w miejscach publicznych: Restauratorzy skąpią na palarnie

2010-11-15

[NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Od poniedziałku wchodzi zakaz palenia w miejscach publicznych w Polsce Tradycja do lamusa– Od kilku tygodni uprzedzamy klientów o zakazie i ci przyjmują to z pełnym zrozumieniem. Tadeusz Konwicki, który od lat ma w zwyczaju palić po obiedzie, tylko westchnął: „No cóż, papierosa wypalę na spacerze” – opowiada Anna Dróżdż, właścicielka legendarnej warszawskiej restauracji Czytelnik. Lokal jest od lat znany z tego, że przy ...»

W Hiszpanii wchodzi w życie <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w lokalach publicznych

W Hiszpanii wchodzi w życie zakaz palenia w lokalach publicznych

2011-01-02

domów dla osób starszych. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj tez: Zakaz palenia w miejscach publicznych: Restauratorzy skąpią na palarnie Media nie będą mogły emitować ani publikować zdjęć lub programów, gdzie prezenterzy albo współpracownicy palą czy reklamują papierosy. Wprowadzono natomiast jedną nowość ułatwiającą palaczom życie - w sklepach na stacjach benzynowych będzie można kupić papierosy w automatach. Zapalenie papierosa w niedozwolonym miejscu grozi grzywną do 30 euro. ...»

Sejm uchwalił <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> tytoniu w miejscach publicznych

Sejm uchwalił zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych

2010-03-04

, uczelniach wyższych, a także np. w domach spokojnej starości i domach zakonnych. Za złamanie zakazu palaczowi groziłoby 500 zł mandatu. Za nieumieszczenie w lokalu lub pojeździe informacji o zakazie palenia - grzywna. Ustawa przewiduje też zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych przez internet, dopuszcza natomiast produkcję i wprowadzanie do obrotu tzw. e-papierosów. ...»

W Szwajcarii odrzucono całkowity <strong>zakaz</strong> <strong>palenia</strong> w barach i restauracjach

W Szwajcarii odrzucono całkowity zakaz palenia w barach i restauracjach

2012-09-23

Szwajcarii przepisy zezwalają na palenie w restauracjach, jeżeli jest w nich wydzielone pomieszczenie dla palaczy. Właściciele małych lokali o powierzchni do 80 metrów kwadratowych mogą zezwolić na palenie w całej restauracji. Palenie tytoniu jest także dozwolone w biurach, w których pracuje tylko jedna osoba, oraz podczas prac wykonywanych na powietrzu. Rząd oraz przedstawiciele gospodarki wypowiadali się w kampanii przed referendum przeciwko zaostrzaniu przepisów, ostrzegając przed negatywnymi skutkami radykalnego zakazu. Inicjatorzy referendum wyrazili żal z powodu porażki, oceniając wynik głosowania jako krok do tyłu. ...»