czytaj e-DGP
  • Raport: cena pszenicy
Sierakowska: Stabilizacja <strong>cen</strong> ropy naftowej WTI

Sierakowska: Stabilizacja cen ropy naftowej WTI

2014-12-18

Nie oznacza to bynajmniej powrotu optymizmu na ten rynek – cena ropy naftowej WTI zaledwie delikatnie odbiła się od kilkuletnich minimów i obecnie oscyluje w okolicach 57-58 USD za baryłkę. Tym samym, cena ropy naftowej pozostaje pod wyraźną presją podaży.»

Sierakowska: Dynamiczna przecena złota i srebra

Sierakowska: Dynamiczna przecena złota i srebra

2014-12-16

Najmocniejszą przecenę zanotowało bowiem srebro, którego cena spadła o ponad 5%. Wczoraj notowania tego kruszcu rozpoczęły sesję w okolicach poziomu 17 USD ... dla przemysłu za grudzień, natomiast jutro pojawi się ważny komunikat FOMC.»

Sierakowska: Dynamiczny wzrost <strong>cen</strong> złota i srebra

Sierakowska: Dynamiczny wzrost cen złota i srebra

2014-12-10

„Bezpieczna przystań” znów atrakcyjna dla inwestorów Z pewnością najwięcej uwagi inwestorów przyciągał wczoraj rynek metali szlachetnych. Cena złota wzrosła o 2,3%, a notowania srebra dynamicznie zwyżkowały aż o 4,5%. Główną przyczyną wzrostu notowań złota było zwiększenie awersji inwestorów do ryzyka na globalnym rynku, a tym samym – do większej atrakcyjności tego metalu jako „bezpiecznej przystani”.»

IMC osiągnęło wydajność kukurydzy wyższą od planowanej

IMC osiągnęło wydajność kukurydzy wyższą od planowanej

2014-12-03

W przypadku zbioru naszych głównych upraw, czyli kukurydzy i pszenicy, udało się nam osiągnąć wyższą niż planowano wydajność, co pozwoliło częściowo zrekompensować spadek , udało się nam osiągnąć wyższą niż planowano wydajność, co pozwoliło częściowo zrekompensować spadek cen zbóż w tym sezonie.»

Sierakowska: <strong>Pszenica</strong> najdroższa od pół roku

Sierakowska: Pszenica najdroższa od pół roku

2014-12-02

Waluta ta jest negatywnie skorelowana z cenami żółtego kruszcu. W okresach silnego dolara atrakcyjność złota jako zabezpieczenia przed inflacją spada. Dopóki więc dolar pozostanie silny, trudno oczekiwać większych zwyżek cen złota.»

Żywność tania, jak nigdy, a 800 mln osób na świecie wciąż głoduje

Żywność tania, jak nigdy, a 800 mln osób na świecie wciąż głoduje

2014-11-27

psav zdjęcie główne Sytuacja jest więc odwrotna w stosunku do tej sprzed dwóch lat, kiedy jednoczesne wystąpienie niekorzystnych warunków pogodowych w kilku krajach będących znacznymi producentami na świecie zaowocowało gorszymi zbiorami, a w efekcie wzrostem cen zbóż....»

Coraz więcej żywności na świecie. <strong>Ceny</strong> lecą w dół [WYKRES]

Coraz więcej żywności na świecie. Ceny lecą w dół [WYKRES]

2014-11-27

Spadki cen żywności są napędzane przez prognozy obfitych zbiorów kukurydzy i rosnącej produkcji mleka. Na rynek surowców rolnych oddziałuje też zwiększona produkcja wieprzowiny w USA. „Ceny żywności na świecie spadają ze względów fundamentalnych – produkcja wielu towarów rolnych w tym roku jest duża.»

IMC oczekuje wzrostu przychodów o 25 proc. r/r i EBITDA o 10 proc. w ...

IMC oczekuje wzrostu przychodów o 25 proc. r/r i EBITDA o 10 proc. w ...

2014-11-14

W trzecim kwartale 2014 r. uzyskaliśmy dobre plony pszenicy i słonecznika. W ciągu czwartego kwartału zebraliśmy również soję i ziemniaki, zasialiśmy pszenicę ozimą oraz kończymy zbiory naszej głównej uprawy kukurydzy.»

Bezcłowy import, taniejąca hrywna i ogromna skala produkcji. Czas się bać Ukrainy

Bezcłowy import, taniejąca hrywna i ogromna skala produkcji. Czas się bać Ukrainy

2014-11-13

Ukraińcy mogą bezcłowo przywieźć rocznie do UE między innymi 36 tysięcy ton mięsa drobiowego, 8 tysięcy ton mleka, śmietany, jogurtów oraz 950 tysięcy ton pszenicy. Te dane oblikowała firma konsultingowa PwC.»

W jakie surowce inwestować w listopadzie?

W jakie surowce inwestować w listopadzie?

2014-10-31

Jak pisze „Puls Biznesu” , indeks cen surowców Bloomberg Commodity spadał w czwartek o 1,1 proc. do 117,8 pkt. Od szczytu z kwietnia 2011 roku wskaźnik ten stracił już 33 proc. Analitycy ankietowani przez gazetę twierdzą, że na rynku surowców można teraz zarabiać na rosnącej zmienności i ruchach cen, niezależnie od ich kierunku.»