czytaj e-DGP
  • Raport: cena pszenicy
Rajd <strong>cen</strong> złota. <strong>Cena</strong> zbliża się do 1200 dol. za uncję

Rajd cen złota. Cena zbliża się do 1200 dol. za uncję

2016-02-09

W obliczu silnych ostatnich zwyżek i bliskości technicznego oporu, w krótkoterminowej perspektywie na rynku tym możemy zobaczyć spadkowe odreagowanie lub przynajmniej konsolidację cen. Jeśli jednak cena złota nie spadnie istotnie w najbliższych dniach, będzie to sygnał siły popytu i budowania bazy pod kolejną zwyżkę.»

Było źle, jest jeszcze gorzej. Krajobraz rynku po powrocie irańskiej ropy

Było źle, jest jeszcze gorzej. Krajobraz rynku po powrocie irańskiej ropy

2016-01-18

Dodatkowe baryłki z Iranu istotnie wpłynęły również na relację cen ropy Brent i WTI. Ryzyko geopolityczne, obawy o podaż oraz szybki wzrost produkcji w Stanach Zjednoczonych spowodowały, że ropa WTI uzyskała dyskonto względem ropy Brent jeszcze w 2010 r. W efekcie zniesienia zakazu eksportu amerykańskiej ropy ceny ropy WTI i Brent zbliżyły się do siebie.»

Co dalej z <strong>cenami</strong> ropy naftowej? Prognozy są coraz bardziej pesymistyczne

Co dalej z cenami ropy naftowej? Prognozy są coraz bardziej pesymistyczne

2016-01-12

Uaktualniona prognoza Barclays zakłada, że cena ... baryłkę w przypadku ropy WTI). Nie zmienia to faktu, że w międzyczasie na rynku ropy naftowej może być bardzo nieciekawie, zwłaszcza jeśli notowania tego surowca przekroczą w dół psychologiczną barierę 30 USD za baryłkę.»

Ekonomia kojarzenia, czyli kto co dostaje i dlaczego

Ekonomia kojarzenia, czyli kto co dostaje i dlaczego

2016-01-05

Zdarza się, że rynki oparte na kojarzeniu mogą się zmienić w rynki, na których rządzi cena. Tak się stało w Stanach Zjednoczonych w XIX w. Na początku kupcy i sprzedający pszenicę musieli się na wzajem wybierać.»

Produkt strukturyzowany

2015-12-15

ETP - exchange traded product ) – jest to instrument finansowy emitowany przez instytucje finansowe (np. banki lub domy maklerskie). Cena produktów strukturyzowanych zależna jest od wartości instrumentu bazowego, czyli wskaźnika rynkowego. Instrumentami bazowymi produktów strukturyzowanych są...»

Sierakowska: Pierwszy od września spadek zapasów ropy w USA

Sierakowska: Pierwszy od września spadek zapasów ropy w USA

2015-12-10

PSZENICA Podczas wczorajszej sesji strona popytowa na rynku Podczas wczorajszej sesji strona popytowa na rynku pszenicy radziła sobie najlepiej w gronie zbóż. Notowania tego towaru w Stanach Zjednoczonych wzrosły bowiem o 1,7%.»

Sierakowska: Kolejny wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Sierakowska: Kolejny wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2015-12-02

Niska cena pszenicy w Stanach Zjednoczonych Notowania amerykańskiej pszenicy rozpoczęły bieżący tydzień słabo – cena tego zboża kontynuowała spadki z minionego tygodnia, coraz bardziej zbliżając się tym samym do poziomu 460 USD za 100 buszli.»

Cała prawda o energii odnawialnej: kosztuje więcej, niż przynosi korzyści

Cała prawda o energii odnawialnej: kosztuje więcej, niż przynosi korzyści

2015-11-27

Benzyna konkuruje tam ceną z wodą i ma to bardzo mało wspólnego z problemem klimatycznym stojącym za (słusznymi zresztą) próbami znalezienia czystszych niż tradycyjne i odpowiednio ekonomicznych źródeł energii. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też...»

Spadek produkcji ropy naftowej w OPEC. <strong>Ceny</strong> ropy lecą w dół

Spadek produkcji ropy naftowej w OPEC. Ceny ropy lecą w dół

2015-11-13

Cena amerykańskiej ropy WTI zakończyła czwartkową sesję poniżej poziomu 42 USD za baryłkę, a więc na najniższym ... surowca wciąż znajduje się pod dużą presją podaży i utrzymuje się poniżej oporu w okolicach 44 USD za baryłkę.»

Sierakowska: Wyraźny skok zapasów ropy naftowej w USA.

Sierakowska: Wyraźny skok zapasów ropy naftowej w USA.

2015-10-16

Spadek cen pszenicy ze względu na jej dużą podaż w USA. Notowania pszenicy są na dobrej drodze do zaliczenia drugiego z rzędu spadkowego tygodnia. Cena tego zboża spadła wczoraj o 1,2%, natomiast dzisiaj rano testowała poziom 500 USD za 100 buszli jako techniczne (i psychologiczne) wsparcie.»