czytaj e-DGP
  • Raport: cena pszenicy

FAO: Indeks cen żywności we IX wzrósł rdr o 10 proc.

2016-10-06

Wyraźnie wzrosły we wrześniu ceny ... tłuszcze i oleje (1,78 proc.) i mięsa (0,18 proc.). FAO podało, że w segmencie nabiałowym mocno zwyżkowały notowania masła, którego zapasy stopniały m.in. ze względu na duży popyt ze strony krajów Unii Europejskiej.»

Izba Zbożowo-Paszowa: mały handel zbożem

2016-10-03

(...) generalnie niezadowolenie z oferowanych cen powoduje, iż liczba ofert sprzedaży ziarna przez rolników pozostaje uszczuplona" - czytamy w cotygodniowej informacji Izby. Większość wytwórni pasz i młynów posiada zapasy ziarna na kilka tygodni i stara się kupować ziarno na bieżąco, ale po niskich cenach, a także realizuje wcześniej zawarte kontrakty.»

DM mBanku obniżył rekomendację Grupy Azoty do 'trzymaj', wycenę do 65,5 zł

2016-09-05

"Bardzo dobre zbiory pszenicy i kukurydzy w krajach byłego ZSSR, Ameryce Południowej i Północnej powodują, że rynek zbóż czwarty rok z rzędu będzie znajdować się w nadpodaży. Wysoki historyczny stosunek zapasów do konsumpcji naszym zdaniem będzie skutecznie ograniczał próby wzrostu cen zbóż przynajmniej do końca 2016 roku.»

GUS: w lipcu początek żniw, potaniały produkty roślinne

2016-08-24

Wpłynęły na to zwiększone, zarówno w skali miesiąca, jak i roku, dostawy pszenicy i żyta. i żyta. Ceny skupu podstawowych gatunków zbóż, w lipcu br. wykazywały sezonowy spadek. W porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku ceny pszenicy były niższe (o 7,2 proc.), a żyta wyższe (o 2,7 proc.).»

Przegląd wiadomości ze spółek - 11 sierpnia 2016 r.

Przegląd wiadomości ze spółek - 11 sierpnia 2016 r.

2016-08-11

Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 7,14% wobec ceny odniesienia i wyniósł 3 zł. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt]   Unibep  Unibep zawarł umowę o wartości netto ok. 70 mln zł na realizację w systemie generalnego wykonawstwa budynku mieszkalnego wielorodzinnego ze spółką Szczęśliwicka Sp. z o.o. - zależną od Unidevelopment, należącej do grupy ...»

Do końca lipca ANR wydzierżawiła 52,4 tys. ha ziemi

2016-08-11

Wysokość czynszu wyznaczana jest na podstawie oficjalnie ogłoszonej przez GUS ceny skupu skupu pszenicy pomnożonej przez ilość hektarów. W pierwszym półroczu 2016 r. wynosiła ona 63,68 zł za 100 kg (dt).»

KFPZ: pogarsza się jakość ziarna zbóż

2016-08-06

Teoretycznie mogłoby to oznaczać, że dobra jakościowo pszenica będzie miała "dobrą" będzie miała "dobrą" cenę. Jednak wcale tak nie musi być - uważa szef KFPZ - gdyż o cenie zbóż decyduje globalna sytuacja na tym rynku, a także kurs złotego wobec innych walut.»

MRiRW: na rynku zbóż nie jest źle

2016-07-27

Bezcłowy kontyngent dla Ukrainy to 400 tys. ton kukurydzy i 950 tys. ton pszenicy. Polska z racji położenia jest szczególnie narażona na "grę rynkową", na ile ukraińska pszenica jest konkurencyjne w stosunku do krajowej.»

Ekspert o podatku handlowym: bez większego znaczenia dla gospodarki i budżetu

Ekspert o podatku handlowym: bez większego znaczenia dla gospodarki i budżetu

2016-07-24

I teraz trudno wycofać się z tego z twarzą, politycznie bardziej opłacalne jest jednak za wszelką cenę ten podatek przeforsować, mimo że ekonomicznie ma on naprawdę niewielkie uzasadnienie. 1,9 mld przychodu z tytułu tego podatku, o których mówią przedstawiciele rządu, to niewiele, a to i tak są bardzo wygórowane szacunki. Z ekonomicznego punktu widzenia gra nie ...»

Polscy rolnicy przerażeni. Zaleje nas fala ukraińskiej <strong>pszenicy</strong>?

Polscy rolnicy przerażeni. Zaleje nas fala ukraińskiej pszenicy?

2016-07-23

Ponadto na sytuację w Polsce większy wpływ niż import z Ukrainy będzie mieć to, co stanie się na rynku europejskim i światowym, jakie tam będą ceny ziarna, bo to określi opłacalność eksportu. (PAP) [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Polecamy...»