czytaj e-DGP
  • Raport: ceny mieszkań

Lokum Deweloper wprowadził do sprzedaży 135 mieszkań w etapie IIa Lokum Victoria

2016-07-25

"Wprowadziliśmy do sprzedaży 135 mieszkań w ramach etapu IIa Lokum Victoria. Ich ceny zaczynają się od 5 870 zł za mkw. Jeszcze w tym tygodniu poszerzymy ofertę o kolejnych 80 lokali z etapu IVb. Mieszkania w tej lokalizacji cieszą się bardzo dużym popytem, a docelowo na osiedlu powstanie ponad 1 000 mieszkań o podwyższonym standardzie"»

"Ekonomia współpracy" jest nie do zatrzymania. Zagrozi tadycyjnemu biznesowi

"Ekonomia współpracy" jest nie do zatrzymania. Zagrozi tadycyjnemu biznesowi

2016-07-23

Np. od maja br. w Berlinie obowiązuje zakaz krótkoterminowego wynajmu prywatnych mieszkań turystom - na czym tracą m.in. w osoby korzystające z portalu Airbnb. Zakaz ten ma - zdaniem lokalnych władz - sprawić, że ceny wynajmu mieszkań nie będą rosły.»

Szef PZU: strategia grupy prawie gotowa, chcemy być najbardziej innowacyjni w Europie [WYWIAD]

2016-07-21

To z kolei może nam umożliwić akwizycje po dobrej cenie" - zaznaczył w rozmowie z PAP szef PZU. Jak mówił, PZU skupia się na razie na polskim rynku ubezpieczeniowym oraz realizacji aktualnej strategii.»

Ceny mieszkań w kolejnych kwartałach stabilne - REAS

2016-07-20

„W kolejnym kwartale deweloperzy będą zapewne nadal wprowadzali do sprzedaży znaczną liczbę mieszkań spełniających kryteria MdM, spełniających kryteria MdM, ceny zatem nie powinny się istotnie zmienić” - napisano w raporcie.»

Zachodniopomorskie: 14 firm chce wybudować tunel w Świnoujściu

2016-07-19

Kryteria przetargu to przede wszystkim cena (90 proc.) i czas realizacji inwestycji (10 proc.) Wybrany wykonawca będzie miał od 47 do 50 miesięcy na realizację zadania, w tym 15 miesięcy na prace projektowe i uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji. Z czasu realizacji robót budowlanych będą wyłączane okresy zimowe.»

Ekspert: Koniec programu MdM i początek <strong>Mieszkania</strong> plus bez znaczenia dla deweloperów

Ekspert: Koniec programu MdM i początek Mieszkania plus bez znaczenia dla deweloperów

2016-07-12

Ma się on składać z trzech filarów - budowy tanich mieszkań na wynajem, wsparcia budownictwa społecznego oraz indywidualnych kont oszczędnościowych. Czynsz w tanich mieszkaniach miałby nie przekraczać 20 zł za 1 m kw.»

GUS podał najnowsze dane o <strong>cenach</strong> w Polsce. Co tanieje, a co drożeje najszybciej?

GUS podał najnowsze dane o cenach w Polsce. Co tanieje, a co drożeje najszybciej?

2016-07-11

- o 3 proc. rok do roku, "użytkowanie mieszkania i nośniki energii" - o 1 proc., "mieszkania" - o 0,9 proc. oraz "łączność" - o 0,4 proc. Wzrosty w ujęciu rocznym odnotowano w działach...»

"Był raj, jest śmietnisko". Jak wyglądają Niemcy po fali uchodźców? [WYWIAD]

"Był raj, jest śmietnisko". Jak wyglądają Niemcy po fali uchodźców? [WYWIAD]

2016-07-07

My wiemy, że robią to sami mieszkańcy niemieckich wsi, którzy nie chcą, żeby w ich sąsiedztwie mieszkali uchodźcy. Dlaczego to im przeszkadza? Bawaria to najbardziej konserwatywny rejon Niemiec.»