czytaj e-DGP
  • Raport: debiut Alior Banku
<strong>Debiut</strong> <strong>Alior</strong> <strong>Banku</strong>: zobacz, jak ofertę <strong>banku</strong> oceniają analitycy

Debiut Alior Banku: zobacz, jak ofertę banku oceniają analitycy

2012-11-09

Przed debiutem na warszawskim parkiecie bank chce sprzedać w ofercie publicznej nowe akcje za 700 mln zł. Część swoich udziałów w Aliorze zamierza sprzedać także włoska grupa Carlo Tassara, która na koniec września kontrolowała go w 97,2 proc. Po zamknięciu oferty planowanej jeszcze na ten rok ponad 50 proc. papierów banku ma znaleźć się w rękach akcjonariuszy mniejszościowych. Analitycy przewidują, że oferta Aliora, jednego z najszybciej rozwijających się banków w Polsce, zelektryzuje ...»

<strong>Debiut</strong> <strong>Alior</strong> <strong>Banku</strong>: mali inwestorzy nie walczą o nowe akcje

Debiut Alior Banku: mali inwestorzy nie walczą o nowe akcje

2012-12-03

żadnego. – Zostało jeszcze trochę czasu, poza tym inwestorzy mają świeżo w pamięci nieudany debiut ZE PAK – mówi pracownik wrocławskiego oddziału jednego z brokerów z konsorcjum obsługującego Alior. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zadebiutował na GPW 30 października i przez niemal miesiąc kurs spółki był niższy niż cena, po jakiej akcje były sprzedawane w ofercie. Równocześnie z ofertą Aliora trwają zapisy na akcje Marvipolu. Deweloper jest już co prawda notowany na GPW, ale debiutował bez ...»

<strong>Debiut</strong> <strong>Alior</strong> <strong>Banku</strong>: KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki

Debiut Alior Banku: KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki

2012-11-16

wiadomości. Spółka z debiutu na GPW chce uzyskać z debiutu 700 mln zł. IPO Alior Banku będzie największym debiutem na warszawskiej giełdzie od czasu pierwszej oferty publicznej JSW w czerwcu 2011 r. o wartości 5,37 mld zl. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Debiut Alior Banku: zobacz, jak ofertę banku oceniają analitycy Alior Bank działa od jesieni 2008 r. Obecnie obsługuje już ponad 1,36 mln klientów. Wolumen depozytów przekroczył 14,3 mld zł. Bank udzielił kredytów ...»

90 mln euro do podziału dla twórców <strong>Alior</strong> <strong>Banku</strong> za <strong>debiut</strong> na giełdzie

90 mln euro do podziału dla twórców Alior Banku za debiut na giełdzie

2012-11-26

(było to cztery lata temu – 17 listopada 2008 r.). Duża część z nich zostanie wynagrodzona akcjami Aliora za kilka lat pracy na jego sukces. – Alior wchodził na rynek tuż po wybuchu kryzysu finansowego i nie brakowało opinii, że nie odniesie sukcesu. To w dużej mierze dzięki menedżerom bank doszedł do obecnej pozycji – przypomina Dariusz Górski, analityk DM BZ WBK. Największa część bonusu trafi do zarządu banku na czele z pomysłodawcą Aliora Wojciechem Sobierajem i dwoma wiceprezesami – Nielsem ...»

<strong>Debiut</strong> <strong>Alior</strong> <strong>Banku</strong>: najważniejsze informacje, harmonogram i cena akcji

Debiut Alior Banku: najważniejsze informacje, harmonogram i cena akcji

2012-11-21

do Grupy Carlo Tassara. W pierwszej ofercie publicznej Alior Banku zamierza wziąć udział Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, który – pod pewnymi warunkami – uzyskał wewnętrzną zgodę i ma zamiar zainwestować w akcje Banku do 320 mln zł. Jego intencją jest posiadanie po ofercie udziału od 5 proc. do 10 proc. w kapitale zakładowym Bank - czytamy w komunikacie.  Debiut Alior Banku będzie największym debiutem na GPW od ponad roku. Zapisy na akcje Alior BankuZapisy w Transzy Inwestorów ...»

<strong>Debiut</strong> <strong>Alior</strong> <strong>Banku</strong>: największe IPO na GPW od ponad roku

Debiut Alior Banku: największe IPO na GPW od ponad roku

2012-11-08

przeprowadzeniu debiutu Alior Bank zatrudnił Barclays Plc, JPMorgan Chase & Co., Morgan Stanley, Ipopema Securities SA, Erste Group Bank AG oraz Renaissance Capital Ltd. IPO Alior Banku będzie największym debiutem na warszawskiej giełdzie od czasu pierwszej oferty publicznej JSW w czerwcu 2011 r. o wartości 5,37 mld zl. Wartość debiutu Alior Banku przewyższy wartość oferty ZE PAK SA z poprzedniego miesiąca o wartości 681,5 mln zł. Jak kilka tygodni temu pisał Dziennik Gazeta Prawna wśród ...»

<strong>Debiut</strong> <strong>Alior</strong> <strong>Banku</strong>: kim jest twórca potęgi Carlo Tassara?

Debiut Alior Banku: kim jest twórca potęgi Carlo Tassara?

2012-12-12

zainteresował się sektorem finansowym. Kupował drobne pakiety akcji włoskich banków i firm ubezpieczeniowych. Początkowo na tym polu również odnosił sukcesy, których ukoronowaniem był Alior Bank. Jednak holdingowi Carlo Tassara dał się we znaki kryzys w strefie euro. Włoskie banki potraciły od 2008 roku 80% wartości ze względu na mocne zaangażowanie w finansowanie potrzeb pożyczkowych zagrożonego bankructwem rządu. Ponieważ część zakupów Zaleski finansował kredytem, jego sytuacja ...»

IPO <strong>Alior</strong> <strong>Banku</strong> będzie największym <strong>debiutem</strong> na GPW w tym roku

IPO Alior Banku będzie największym debiutem na GPW w tym roku

2012-11-21

Zarząd Aliora zapowiadał, że z nowej emisji chce pozyskać 700 mln zł. Do tego dojdzie sprzedaż istniejących akcji przez głównego właściciela – grupę Carlo Tassara biznesmena polskiego pochodzenia Romaina Zaleskiego. W efekcie udział akcji Alior Banku znajdujących się w wolnym obrocie ma przekroczyć 50 proc. Spośród polskich banków tzw. free float większy niż 50 proc. ma jedynie PKO BP. Pakiety kontrolne pozostałych krajowych banków są w rękach inwestorów strategicznych z zagranicy. Wartość ...»

<strong>Debiut</strong> <strong>Alior</strong> <strong>Bank</strong>: spółka może przynieść kilka procent zysku

Debiut Alior Bank: spółka może przynieść kilka procent zysku

2012-12-13

To była największa w historii GPW oferta publiczna prywatnej spółki. Jej wartość (akcje nowej emisji i papiery sprzedawane przez kontrolującą bank grupę Carlo Tassara) wyniosła 2,1 mld zł. Za jedną akcję spółki inwestorzy płacili 57 zł. Analitycy i zarządzający spodziewają się, że w pierwszym dniu notowań inwestycja w Alior Bank przyniesie zysk, opinie, że może osiągnąć poziom dwucyfrowy, są wyjątkiem. Potencjał notowań banku w dniu debiutu wysoko ocenia Marcin Materna z Millennium DM. – Bank ...»

<strong>Debiut</strong> <strong>Aliora</strong>: <strong>bank</strong> wyemituje akcje o wartości 2,5 mld zł

Debiut Aliora: bank wyemituje akcje o wartości 2,5 mld zł

2012-11-22

pozbyć się akcji Aliora na rzecz inwestora branżowego – banku albo firmy ubezpieczeniowej. Dla rynku to nowość. Dotychczas było wiadomo, że Alior ma alternatywę: debiut giełdowy albo inwestor. Teraz okazuje się, że pojawienie się akcji na giełdzie jedynie poprzedza wybór inwestora. Według Jacka Lewandowskiego z Ipopemy zainteresowanie ofertą Aliora w przypadku części inwestorów instytucjonalnych jest większe niż przy transakcjach prywatyzacyjnych. Bank znalazł już jednego poważnego chętnego na ...»