czytaj e-DGP
  • Raport: oprocentowanie lokat
<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> coraz niższe

Oprocentowanie lokat coraz niższe

2009-08-18

Odsetki idą w dół W porównaniu do lipcowego zestawienia, daje się zauważyć bardzo wyraźny spadek oprocentowania bankowych bankowych lokat . Dotyczy to zarówno dotychczasowych liderów naszego rankingu, jak i banków znajdujących się na dalszych jego pozycjach.»

Oprocentowanie lokat nie maleje

2009-06-15

Odsetki prawie bez zmian Z porównania danych rankingu majowego i czerwcowego wynika, że zmiany oprocentowania są bardzo niewielkie. Sytuacja w czerwcu jest identyczna jak w maju w przypadku lokat jednomiesięcznych zarówno pod względem wysokości odsetek, jak i czołówki banków.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> znowu spada: sprawdź, które banki mają najlepszą ofertę

Oprocentowanie lokat znowu spada: sprawdź, które banki mają najlepszą ofertę

2010-04-19

ING BSK obniżył oprocentowanie lokaty 1-miesięcznej z 3,5 do 3 proc., wypadając z naszego zestawienia. Wskutek tego „wskoczyły” do niego aż cztery banki oferujące na ten termin 3,2 proc., co wraz z obniżeniem oprocentowania przez Millennium z 3,5 do 3,3 proc. spowodowało spadek średniego oprocentowania najlepszych lokat w tej kategorii z 4,08 do 3,84 proc.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> spada

Oprocentowanie lokat spada

2013-01-15

Niestety nie możemy mieć pewności, co do wysokości tego wskaźnika w przyszłości, jednak generalne prognozy NBP są optymistyczne. Lokata długoterminowa lekiem na wszystko? Wiemy, że obniżenie stóp procentowych banku centralnego może przełożyć się na zmniejszenie oprocentowania lokat.»

Banki, które obniżyły oprocentowanie lokat: BGK, Deutsche Bank, Eurobank, Getin, ING, Lukas, mBank, Millennium

2010-04-09

Najwyżej oprocentowana lokata Ci, którzy chcą w tym miesiącu założyć depozyt, mogą liczyć góra na 7 proc. brutto w skali roku. Najwyżej oprocentowaną lokatę na miesiąc znajdziemy w Eurobanku, który płaci 4,55 proc., co po odjęciu 19-proc. podatku od zysków kapitałowych daje nam 3,69 proc. zysku.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> coraz mniej atrakcyjne

Oprocentowanie lokat coraz mniej atrakcyjne

2009-09-16

Jedynie Citi Handlowy został wyeliminowany przez Allianz Bank w kategorii lokat 6-miesięcznych, ale ta zmiana dotyczyła i tak ostatniej, piątej pozycji w rankingu. Frank potwierdza więc swoją opinię najbardziej stabilnej waluty świata.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong>: spadki powoli się kończą

Oprocentowanie lokat: spadki powoli się kończą

2013-07-23

W ciągu ostatniego miesiąca średnie oprocentowanie produktów oszczędnościowych zmniejszyło się o 0,13–0,17 pkt proc., w zależności od okresu zapadalności produktów oszczędnościowych zmniejszyło się o 0,13–0,17 pkt proc., w zależności od okresu zapadalności lokaty – wynika z danych Open Finance, pośrednika finansowego.»

Ostatni dzwonek dla oszczędzających. <strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> spadnie

Ostatni dzwonek dla oszczędzających. Oprocentowanie lokat spadnie

2014-09-30

Z danych Open Finance wynika, że w końcu sierpnia nominalne zyski z lokat kwartalnych i półrocznych wynosiły średnio 2,6 proc. w skali roku. 2,7 proc., płacono na kwartalnych i półrocznych wynosiły średnio 2,6 proc. w skali roku. 2,7 proc., płacono na lokatach 12-miesięcznych.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> rośnie, ale bardzo skromnie

Oprocentowanie lokat rośnie, ale bardzo skromnie

2011-06-02

Drugi miesiąc z rzędu rośnie przeciętne oprocentowanie depozytów. Klienci więcej zarobią na lokatach kwartalnych, rocznych i dwuletnich. Średnie stawki trzy- i dwunastomiesięcznych lokat są na najwyższym poziomie od ponad roku.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> idzie w górę

Oprocentowanie lokat idzie w górę

2009-07-02

O ile na koniec maja żaden ogólnopolski bank nie oferował oprocentowania lokaty krótszej niż dwuletnia na poziomie 7 procent, tak na koniec czerwca można było znaleźć już trzy takie oferty: 3-miesięczny depozyt Noble Banku, 7-miesięczny Meritum Banku oraz 10-miesięczny Alior Banku.»