czytaj e-DGP
  • Raport: oprocentowanie lokat
<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> coraz niższe

Oprocentowanie lokat coraz niższe

2009-08-18

Odsetki idą w dół W porównaniu do lipcowego zestawienia, daje się zauważyć bardzo wyraźny spadek oprocentowania bankowych bankowych lokat. Dotyczy to zarówno dotychczasowych liderów naszego rankingu, jak i banków znajdujących się na dalszych jego pozycjach.»

Oprocentowanie lokat nie maleje

2009-06-15

Odsetki prawie bez zmian Z porównania danych rankingu majowego i czerwcowego wynika, że zmiany oprocentowania są bardzo niewielkie. Sytuacja w czerwcu jest identyczna jak w maju w przypadku lokat jednomiesięcznych zarówno pod względem wysokości odsetek, jak i czołówki banków.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> znowu spada: sprawdź, które banki mają najlepszą ofertę

Oprocentowanie lokat znowu spada: sprawdź, które banki mają najlepszą ofertę

2010-04-19

ING BSK obniżył oprocentowanie lokaty 1-miesięcznej z 3,5 do 3 proc., wypadając z naszego zestawienia. Wskutek tego „wskoczyły” do niego aż cztery banki oferujące na ten termin 3,2 proc., co wraz z obniżeniem oprocentowania przez Millennium z 3,5 do 3,3 proc. spowodowało spadek średniego oprocentowania najlepszych lokat w tej kategorii z 4,08 do 3,84 proc.»

Banki, które obniżyły oprocentowanie lokat: BGK, Deutsche Bank, Eurobank, Getin, ING, Lukas, mBank, Millennium

2010-04-09

Najwyżej oprocentowana lokataCi, którzy chcą w tym miesiącu założyć depozyt, mogą liczyć góra na 7 proc. brutto w skali roku. Najwyżej oprocentowaną lokatę na miesiąc znajdziemy w Eurobanku, który płaci 4,55 proc., co po odjęciu 19-proc. podatku od zysków kapitałowych daje nam 3,69 proc. zysku.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> spada

Oprocentowanie lokat spada

2013-01-15

Niestety nie możemy mieć pewności, co do wysokości tego wskaźnika w przyszłości, jednak generalne prognozy NBP są optymistyczne. Lokata długoterminowa lekiem na wszystko?Wiemy, że obniżenie stóp procentowych banku centralnego może przełożyć się na zmniejszenie długoterminowa lekiem na wszystko?Wiemy, że obniżenie stóp procentowych banku centralnego może przełożyć się na zmniejszenie oprocentowania lokat.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> coraz mniej atrakcyjne

Oprocentowanie lokat coraz mniej atrakcyjne

2009-09-16

Jedynie Citi Handlowy został wyeliminowany przez Allianz Bank w kategorii lokat 6-miesięcznych, ale ta zmiana dotyczyła i tak ostatniej, piątej pozycji w rankingu. Frank potwierdza więc swoją opinię najbardziej stabilnej waluty świata.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong>: spadki powoli się kończą

Oprocentowanie lokat: spadki powoli się kończą

2013-07-23

W ciągu ostatniego miesiąca średnie oprocentowanie produktów oszczędnościowych zmniejszyło się o 0,13–0,17 pkt proc., w zależności od okresu zapadalności produktów oszczędnościowych zmniejszyło się o 0,13–0,17 pkt proc., w zależności od okresu zapadalności lokaty – wynika z danych Open Finance, pośrednika finansowego.»

Ostatni dzwonek dla oszczędzających. <strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> spadnie

Ostatni dzwonek dla oszczędzających. Oprocentowanie lokat spadnie

2014-09-30

Z danych Open Finance wynika, że w końcu sierpnia nominalne zyski z lokat kwartalnych i półrocznych wynosiły średnio 2,6 proc. w skali roku. 2,7 proc., płacono na kwartalnych i półrocznych wynosiły średnio 2,6 proc. w skali roku. 2,7 proc., płacono na lokatach 12-miesięcznych.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> rośnie, ale bardzo skromnie

Oprocentowanie lokat rośnie, ale bardzo skromnie

2011-06-02

Drugi miesiąc z rzędu rośnie przeciętne oprocentowanie depozytów. Klienci więcej zarobią na lokatach kwartalnych, rocznych i dwuletnich. Średnie stawki trzy- i dwunastomiesięcznych lokat są na najwyższym poziomie od ponad roku.»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> idzie w górę

Oprocentowanie lokat idzie w górę

2009-07-02

O ile na koniec maja żaden ogólnopolski bank nie oferował oprocentowania lokaty krótszej niż dwuletnia na poziomie 7 procent, tak na koniec czerwca można było znaleźć już trzy takie oferty: 3-miesięczny depozyt Noble Banku, 7-miesięczny Meritum Banku oraz 10-miesięczny Alior Banku.»