czytaj e-DGP
  • Raport: oprocentowanie lokat

Oprocentowanie lokat coraz niższe

2009-11-03

lojalność klienta. – Będą to nadal wyżej oprocentowane lokaty na dłuższy okres czy powiązanie produktów depozytowych z innymi produktami bankowymi – mówi przedstawiciel Kredyt Banku. Na spadek odsetek od depozytów wpływa także zakończenie wojny depozytowej, która przed rokiem była powodem znacznego wzrostu oprocentowania oferowanego klientem. Banki były zmuszone do oferowania wysokiego oprocentowania, bo nie były w stanie pozyskać finansowania na rynku międzybankowym. Ale doświadczenia wynikające ...»

Oprocentowanie lokat nie maleje

2009-06-15

obecnie fundusz Innova Financial Holding. Widać więc, że bank bardziej agresywnie zaczyna pozyskiwać fundusze od klientów na rozwój działalności kredytowej. W kilku kategoriach lokat, szczególnie tych krótkoterminowych, plasuje się w ścisłej czołówce banków oferujących najwyższe oprocentowanie. Oferuje także nieźle oprocentowane lokaty w dolarach i euro. Drugim nowicjuszem jest także dość mało znany HSBC Bank Polska. HSBC, jedna z największych grup finansowych na świecie w 2003 r. kupiła bank o ...»

Wyższe <strong>oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> tylko dla wybranych

Wyższe oprocentowanie lokat tylko dla wybranych

2009-04-22

Banki starają się przyciągnąć klientów wysokimi odsetkami. W Citibank Handlowy maksymalne oprocentowanie lokat oferowane klientom to nawet 18 proc. w skali roku. Okazuje się jednak, że na tak wysokie odsetki mogą liczyć tylko ci, którzy bardzo aktywnie korzystają z karty kredytowej i co miesiąc przy jej użyciu kupują towary za 7 tys. złotych. Na dodatek nie mogą liczyć na zarobienie dużych kwot. - To są chwyty marketingowe, bo w tym wypadku obowiązuje jeszcze limit wysokości lokaty, czyli 10 ...»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> coraz niższe

Oprocentowanie lokat coraz niższe

2009-08-18

-miesięcznych i tych o najdłuższych, czyli 24- i 36-miesięcznych również uległa zmianie, tyle że raczej w środku stawki. Skalę zmian uwidacznia średni poziom oprocentowania oferowanego przez dziesięć banków, ujętych w naszym zestawieniu w każdej z kategorii lokat. Średnie oprocentowanie lokaty 3-miesięcznej obniżyło się z 6,025 % w połowie lipca do 5,86 % według stanu na 14 sierpnia. Lokaty 6-miesięczne „staniały” z 5,945 % do 5,73 %, a roczne z 6,06 % do 5,88 %. W ...»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> idzie w górę

Oprocentowanie lokat idzie w górę

2009-07-02

Pieniężnej NBP obniżyła podstawowe stopy procentowe. Wcześniej rada stóp nie obniżała, a oprocentowanie lokat spadało. Banki coraz częściej zaczynają kusić nie tylko wysokością oprocentowania, ale i dzienną kapitalizacją odsetek. Liczba takich produktów rośnie. Przy kwocie depozytu nie przekraczającej kilkunastu tysięcy złotych odsetki nie są objęte podatkiem Belki. GETIN Bank reklamuje swoją oprocentowaną na 6 procent dzienną lokatę (z możliwością automatycznego odnawiania) wartością 7,4%, bo takie ...»

Oprocentowanie lokat znów spadło

2009-10-07

, Eurobanku, Invest Banku, Kredyt Banku, Noble Banku, PKO BP, VW Bank direct, Citi Handlowym, ING Banku i MultiBanku. Jednak te 3 ostatnie wprowadzając zmiany zdecydowały się również na podniesienie oprocentowania wybranych lokat. Dużo pozytywnych zmian w tabeli oprocentowania znajdziemy w Raiffeisen Banku, który podniósł oprocentowanie wszystkich swoich lokat. Z kolei w Getin Banu wzrosło oprocentowanie kwartalnej lokaty. W przypadku lokat na 3 miesiące coraz trudniej znaleźć taką, która przyniesie ...»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> spada

Oprocentowanie lokat spada

2013-01-15

wskaźnika inflacji. Pewny zysk? Tylko z 3-letniej lokaty o stałym oprocentowaniu! Długi termin to większy zyskSzukając wysokich zysków powinniśmy zacząć inwestować długoterminowo. To, czy nasze oszczędności powierzymy bankowi, zakładając lokatę terminową, czy będziemy kupować obligacje skarbowe, zależy od naszych preferencji. Podstawową zaletą lokat długoterminowych jest ich dostępność i możliwość wybrania produktu najbardziej dopasowanego do naszych oczekiwań oraz – w przypadku lokat o stałym ...»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> spada coraz wolniej

Oprocentowanie lokat spada coraz wolniej

2009-11-05

., czyli tyle co na lokacie na 6,6 proc. Najwyżej oprocentowaną lokatę na dwa lata znajdziemy w Toyota Banku, który płaci 6,3 proc. w skali roku (5,1 proc. netto). W naszym zestawieniu na czołowych pozycjach dominują lokaty z dzienną kapitalizacją. Kolejne banki wprowadzają do swojej oferty takie produkty, zarówno w formie lokat, rachunków, jak i kont oszczędnościowych. Ostatnio na taki ruch zdecydowały się BPS i MultiBank, można się jednak spodziewać, że antypodatkowych depozytów nadal będzie przybywać. Banki skrzętnie wykorzystują okazję zaoferowania klientom wyższego oprocentowania kosztem fiskusa. ...»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong> wciąż jest za wysokie

Oprocentowanie lokat wciąż jest za wysokie

2013-06-28

: Ranking lokat terminowych – czerwiec 2013 Rozpoczęta pod koniec 2008 r. wojna depozytowa przyzwyczaiła amatorów oszczędzania na bankowych lokatach do oprocentowania znacznie przekraczającego stopy procentowe. Na chwilę po upadku banku Lehman Brothers, kiedy rynek międzybankowy zamarł, a instytucje finansowe panicznie zabiegały o środki klientów, średnie oprocentowanie lokat o terminie zapadalności powyżej jednego miesiąca do trzech miesięcy włącznie (to najbardziej reprezentatywna statystyka w ...»

<strong>Oprocentowanie</strong> <strong>lokat</strong>: Zyski z <strong>lokat</strong> na inflacyjnym dopalaczu

Oprocentowanie lokat: Zyski z lokat na inflacyjnym dopalaczu

2013-12-13

takich wynikach, ponieważ zbliża się moment, w którym kończyć się będą lokaty zakładane przy niższych stawkach (oprocentowanie zaczęło spadać pod koniec ubiegłego roku). Niewykluczone, że zbiegnie się to w czasie ze wzrostem inflacji, co na realnych wynikach odbije się podwójnie niekorzystnie. Najwięcej w ujęciu realnym zarobili klienci Meritum Banku, którzy przed rokiem założyli 12-miesięczną lokatę ze stawką na poziomie 6,3 proc. Po uwzględnieniu podatku i inflacji zysk wyniósł 4,48 proc ...»