czytaj e-DGP
  • Raport: oprocentowanie lokat
Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

Finansiści ostro walczą o każde 500 złotych

2016-05-16

NAZWA PRODUKTU W JAKI SPOSÓB ODNOSI SIĘ DO PROGRAMU „RODZINA 500 PLUS” CZYM RÓŻNI SIĘ OD STANDARDOWEJ OFERTY CZY WYMAGANA JEST MINIMALNA WPŁATA/REGULARNE WPŁATY PODSTAWOWE OPŁATY/PROWIZJE Alior Bank Lokata 4 proc. na 2 miesiące oferta 4 proc. na 2 miesiące oferta lokaty...»

Wniosek o komisję śledczą ds. Amber Gold był w Sejmie już w 2012 r.

2016-05-11

Sprawa Amber Gold sięga 2009 r.: w lipcu tego roku powstała spółka, oferując lokaty w złoto na wysoki procent; w listopadzie założono pierwsze w złoto na wysoki procent; w listopadzie założono pierwsze lokaty, w grudniu 2009 r. Komisja Nadzoru Finansowego złożyła doniesienie do prokuratury, która po miesiącu odmówiła wszczęcia śledztwa, nie dopatrując się w działalności firmy znamion przestępstwa.»

Szydło: rządy PO-PSL to 8 lat państwa teoretycznego; strata 340 mld zł

2016-05-11

Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.»

Rośnie popyt na detaliczne obligacje

Rośnie popyt na detaliczne obligacje

2016-04-14

Według Sadowskiego oprocentowanie przeciętnej bankowej przeciętnej bankowej lokaty to dziś 1,6 proc. w skali roku. Na rynku są oferty promocyjne i można znaleźć depozyt z oprocentowaniem 2,4-2,5 proc., ale klienci widzą, że i tu nastąpiło pogorszenie warunków (kilka miesięcy temu można było znaleźć lokatę dającą 3 proc. w skali roku).»

Afera Amber Gold: Przed sądem przesłuchano pierwszego świadka

Afera Amber Gold: Przed sądem przesłuchano pierwszego świadka

2016-04-01

Zdaniem śledczych, klienci od początku przy zawieraniu umów byli wprowadzani w błąd co do sposobu przeznaczenia zainwestowanych przez nich pieniędzy - zapewniano ich, że za pieniądze kupowane będzie złoto, srebro lub platyna, co potwierdzać miały wystawiane certyfikaty. Lokaty rzekomo miały być ubezpieczone i gwarantowane przez Fundusz Poręczeniowy AG, na który klienci musieli wpłacać 1 proc. wartości każdej ...»

Rusza proces ws. afery Amber Gold

Rusza proces ws. afery Amber Gold

2016-03-20

Zdaniem śledczych klienci od początku przy zawieraniu umów byli wprowadzani w błąd co do sposobu przeznaczenia zainwestowanych przez nich pieniędzy - zapewniano ich, że za pieniądze kupowane będzie złoto, srebro lub platyna, co potwierdzać miały wystawiane certyfikaty. Lokaty rzekomo miały być ubezpieczone i gwarantowane przez Fundusz Poręczeniowy AG, na który klienci musieli wpłacać 1 proc. wartości każdej ...»

Każdy polski podatnik ufunduje metr mieszkania frankowiczowi?

Każdy polski podatnik ufunduje metr mieszkania frankowiczowi?

2016-03-20

Referencyjna stopa oprocentowania nie ulega zmianie. W każdym wariancie rozpatrzone zostały cztery różne scenariusze – w zależności od przewidzianej w projekcie ustawy ścieżki restrukturyzacji.»

Polska: Trzy lata tanich kredytów i kiepskich <strong>lokat</strong>

Polska: Trzy lata tanich kredytów i kiepskich lokat

2016-03-16

Z drugiej jednak strony nawet po wprowadzeniu podatku bankowego oprocentowanie kredytów pozostaje w miarę przystępne. psav picture Gdyby tego było mało, inwestorzy spodziewają się, że rekordowo niskie stopy procentowe utrzymają ... poziomu stóp procentowych jeszcze przez około dwa lata (prognozy o dłuższym horyzoncie nie są dostępne).»

Zyski z wynajmu rosną. W których miastach warto zainwestować w mieszkanie?

Zyski z wynajmu rosną. W których miastach warto zainwestować w mieszkanie?

2016-03-13

Czy to się opłaca? psav picture Pomijając czasowe promocje na lokaty krótkoterminowe i zwykle z ograniczoną kwotą, na bankowych depozytach nie zarobimy dziś wiele. W związku z rekordowo niskimi stopami procentowymi bankowe oferty rzadko przekraczają dziś 2 proc. netto rocznie.»