czytaj e-DGP
  • Raport: placa minimalna 2014
Przykład Chile pokazuje, jaka katastrofa czeka nasze emerytury

Przykład Chile pokazuje, jaka katastrofa czeka nasze emerytury

2016-09-10

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez powołaną w 2014 r. przez prezydent Michelle Bachelet specjalną komisję, w latach 2007– r. przez prezydent Michelle Bachelet specjalną komisję, w latach 2007–2014 połowa emerytów otrzymywała uposażenie równe bądź niższe niż 82,6 tys. chilijskich pesos, co przy obecnym kursie przekłada się na 480 zł – i to po uwzględnieniu dodatku wyrównawczego.»

Sejm zaakceptował poprawki Senatu do zasad delegowania pracowników

2016-06-10

Nie niższe od minimalnego musi być też wynagrodzenie za pracę. Zachowane muszą być też zasady wynagrodzenia za godziny nadliczbowe. Delegujący musi też zapewnić przewidziane w polskim prawie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, równego traktowania i braku dyskryminacji w zatrudnieniu.»

Polska wezwała KE do wycofania projektu w sprawie delegowania pracowników

2016-05-26

Propozycja ta zakłada, że pracownik wysłany do innego kraju UE powinien mieć prawo do takiego samego wynagrodzenia (wraz z wszystkimi jego składnikami) jak pracownik lokalny, a nie tylko do płacy minimalnej, jak jest obecnie. Morawiecki powiedział, że zwrócił się o omówienie tej sprawy także przez unijnych ministrów gospodarki, ponieważ proponowane przez KE zmiany wpłyną także na konkurencyjność wspólnego rynku.»

Sejm: Rządowy projekt dot. delegowania pracowników - do dalszych prac w komisji

2016-04-28

Nie niższe od minimalnego musi być też wynagrodzenie za pracę. Zachowane muszą być również zasady wynagrodzenia za godziny nadliczbowe. Delegujący musi też zapewnić przewidziane w polskim prawie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, równego traktowania i braku dyskryminacji w zatrudnieniu.»

UE: Polska chce zablokowania zmian dyrektywy o delegowaniu pracowników

UE: Polska chce zablokowania zmian dyrektywy o delegowaniu pracowników

2016-04-07

W kraju, w którym wykonuje pracę, przysługuje jej jednak określony zestaw podstawowych praw, jak płaca minimalna, okres wypoczynku czy urlop. Na podstawie obecnej dyrektywy pracownicy delegowani są już objęci tymi samymi przepisami, co pracownicy przyjmującego państwa członkowskiego, ale tylko w niektórych dziedzinach, takich jak zdrowie lub bezpieczeństwo.»

Wynagrodzenie <strong>minimalne</strong> w Rosji wzrośnie o 20 proc.

Wynagrodzenie minimalne w Rosji wzrośnie o 20 proc.

2016-03-31

- Różnica pomiędzy płacą minimalną i kosztami utrzymania pozostaje dość wysoka ... ludzie są pełni obaw - powiedział Miedwiediew podczas przemówienia na konferencji partii Jedna Rosja. Rosja stoi przed wyborami parlamentarnymi we wrześniu i rząd stara się przekonać wyborców, że gospodarka kraju ma się dobrze.»

Rewolucja na rynku pracy? Bezrobocie może być najniższe od ćwierć wieku

Rewolucja na rynku pracy? Bezrobocie może być najniższe od ćwierć wieku

2016-03-30

To się może zmienić, jeśli rząd wprowadzi minimalną stawkę godzinową w wysokości 12 zł. Niskie zarobki to niejedyny mankament umów śmieciowych. Pracownik zatrudniony na umowę-zlecenie co do zasady nie ma prawa do płatnego urlopu, choć zleceniodawca i zleceniobiorca mogą przewidzieć kilkudniowe płatne przerwy.»

<strong>Płaca</strong> <strong>minimalna</strong> kontra średnie wynagrodzenie. Jak na tle świata wypada Polska?

Płaca minimalna kontra średnie wynagrodzenie. Jak na tle świata wypada Polska?

2016-03-18

W 2014 roku roku minimalna stawka w Polsce była połową (0,502) mediany wynagrodzenia. Na czele rankingu znalazła się Turcja, gdzie minimalna płaca była najbardziej zbliżona do mediany wynagrodzenia.»

Tyrający od rana do nocy, najtańsi w Europie, wynajęci lub przekazani. Oto pracownicy z outsourcingu

Tyrający od rana do nocy, najtańsi w Europie, wynajęci lub przekazani. Oto pracownicy z outsourcingu

2016-02-07

Nie po to przecież płacą zarządcy, żeby martwić się, gdy siła robocza zacznie domagać się podwyżek, stałego zatrudnienia lub awansu. To outsourcer jest po to, żeby w sprytny sposób taką siłę wymienić, a outsourcerowy dział HR, żeby znaleźć nowych pracowników, którzy z pocałowaniem ręki zgodzą ...»