"Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA rozpocznie w sierpniu br. program rabatowy 'Uwolnienie cen 2015/2016' dla klientów strategicznych. Oferta jest odpowiedzią spółki na oczekiwania klientów wobec prowadzonego już programu 'Uwolnienie cen', a także reakcją na dynamiczne zmiany otoczenia konkurencyjnego na rynku gazu" - czytamy w komunikacie.

Program obejmie zakupy gazu w okresie od 1 sierpnia 2015 do 31 grudnia 2016, jednak nie dłużej niż do momentu ewentualnego zwolnienia PGNiG przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) z obowiązku przedkładania taryf do zatwierdzenia.

Przystąpienie do programu est dobrowolne. Odbiorcy, którzy nie przystąpią do programu będą w dalszym ciągu rozliczani za zakupione paliwo gazowe zgodnie z obowiązującą taryfą. Poziom rabatu będzie uzależniony od aktualnej sytuacji na Towarowej Giełdzie Energii (TGE), a także od wolumenu, okresu odbioru, sposobu indeksacji oraz od celów wykorzystania paliwa gazowego, podano.

"Sukces poprzedniej edycji programu rabatowego, a także zaufanie jakim obdarzają nas strategiczni Klienci skłoniły PGNiG SA do przygotowania dla nich nowej, atrakcyjnej cenowo oferty - także na następny rok. PGNiG musi jasno i zdecydowanie reagować na rynkowe wyzwania – głównie z powodu liberalizacji rynku gazu" - powiedział prezes spółki Mariusz Zawisza, cytowany w komunikacie.

Reklama

Ofertę rabatową dla klientów przygotował także PGNiG Obrót Detaliczny.

"Rozpoczęliśmy program rabatowy, który potrwa do końca roku. Odbiorcom, którzy spełnią określone kryteria związane np. z równomiernością odbioru paliwa, zaoferowano lepsze warunki cenowe dostaw. W pewnym sensie wyprzedzamy proces liberalizacji, ponieważ powiązaliśmy naszą ofertę z cenami na giełdzie gazu - pomimo obowiązującej taryfy" - powiedział prezes tej spółki Tomasz Bukowski.

W maju br. PGNiG wprowadziło program rabatowy "Uwolnienie cen" dla klientów strategicznych. W drugiej połowie maja spółka podawała, że do programu zgłosiło się 30 klientów strategicznych, których zamówienia stanowią 85% łącznego wolumenu gazu sprzedawanego w tym segmencie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

>>> Czytaj też: Inwestycja za 140 mln zł. Grupa Azoty buduje drugą instalację granulacji nawozów