Gaz łupkowy | wiadomości

3 listopada 2016 r.

PGNiG rozpoczęło szczelinowanie hydrauliczne w pokładach węgla w Gilowicach3 listopada 2016 r.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczęło dziś szczelinowanie hydrauliczne pokładu węgla 510 w Gilowicach k/Brzeszcz na terenie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. Prezes PGNiG Piotr Woźniak deklaruje, że uzyskany z węgla metan, który jest pełnowartościowym surowcem będzie wykorzystywać go tak samo, jak gaz ziemny z odwiertów spółki na Podkarpaciu i na Niżu Polskim.

15 października 2016 r.

PSL: na temat CETA musi odbyć się poważna debata15 października 2016 r.

Na temat umowy CETA między UE a Kanadą musi się odbyć poważna debata; trzeba pokazać plusy i minusy i podjąć decyzję najpierw w Polsce - uważa szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Po raz kolejny wezwał rząd, by powstrzymał się od parafowania umowy.
Gaz łupkowy

17 września 2016 r.

Polskie (g)łupki, czyli jak nie zostaliśmy drugim Katarem17 września 2016 r.

Co łączy gaz łupkowy ze złotym pociągiem? O jednym i drugim chyba każdy słyszał. Poszukiwania jednego i drugiego rozgrzewały media do czerwoności. Szukanie pociągu kosztowało ok. 140 tys. zł, a polskiego gazu w łupkach – prawie 3 mld zł. I jak na razie nic z tego nie wyszło.
Gaz łupkowy

12 sierpnia 2016 r.

PGNiG wycofa się z łupków? "Testy wypadają miernie"12 sierpnia 2016 r.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) przed końcem roku powinno zdecydować o dalszych losach projektu łupkowego, poinformował prezes Piotr Woźniak. Według niego, dotychczasowe testy wypadają miernie.
Gaz łupkowy. Odwiert San Leon w Lewinie. Zdj. San Leon Energy

29 kwietnia 2016 r.

KE skarży Polskę ws. odwiertów, rząd nie podziela zarzutów29 kwietnia 2016 r.

Rząd nie podziela zarzutów KE dot. odwiertów - poinformował resort środowiska. Komisja podała w czwartek, że wnosi do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciw Polsce w związku z brakiem prawidłowych ocen oddziaływania na środowisko rozpoznawczych odwiertów górniczych.
Gaz łupkowy: Odwiert prowadzony przez Exalo Drilling SA

30 listopada 2015 r.

To już pewne. Polska ma jednak duże zasoby gazu łupkowego30 listopada 2015 r.

Raport Państwowego Instytutu Geologicznego potwierdza wcześniejsze szacunki tej instytucji: zasoby gazu łupkowego w Polsce to od 346 do 768 mld m szesc. To dobra wiadomość, ale do łupkowego eldorado droga wciąż daleka.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>