• 2

  Strefa euro nie porozumiała się w sprawie osobnego budżetu

  Mimo francusko-niemieckiej zgody co do konieczności utworzenia odrębnego budżetu dla strefy euro wśród ministrów finansów 19 państw nie ma na razie porozumienia, by wykonać taki krok. Sceptyczne są kraje północy Europy z Holandią na czele.

  »
 • 2

  Chiny ogłosiły cła antydumpingowe na styren z USA, Korei Południowej i Tajwanu

  Chińskie ministerstwo handlu ogłosiło w piątek wprowadzenie ceł antydumpingowych na styren importowany do Chin z USA, Korei Płd. i Tajwanu. Wcześniej ogłoszono tymczasowe środki antydumpingowe na niektóre inne związki chemiczne, w tym z USA i Japonii.

  »
 • 8

  Szef MSZ: Wspólny budżet strefy euro to pierwszy krok do dezintegracji UE

  Budżet strefy euro to pierwszy krok to dezintegracji UE - uważa szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem kraje tej strefy będące w kryzysie należy reformować tak, by ich system państwowy był zdrowy i wtedy nie będzie potrzeby odrębnego budżetu i wewnętrznych transferów w strefie euro.

  »
 • 3

  Czy wojna celna Chiny-USA uderzy w polski eksport?

  Eskalacja działań protekcjonistycznych i kolejne podwyższenia ceł w handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie przekłada się bezpośrednio na sytuację w Polsce, ale udział Polski w globalnych łańcuchach produkcyjnych oraz możliwość rozszerzenia działań protekcjonistycznych na kolejne kraje może pośrednio wpłynąć na obniżenie dynamiki naszego eksportu, uważa główny ekonomista Coface w Europie Środkowo-Wschodniej Grzegorz Sielewicz.

  »
 • 172

  Kapitał boi się rządów autorytarnych. Tylko w rok z Turcji uciekło 12 proc. milionerów [WYKRESY]

  Turcy, podobnie jak zagraniczni inwestorzy, zaczynają uciekać z kapitałem. Wszystko przez obawy o przyszłość i bezpieczeństwo swoich pieniędzy, gdy prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobędzie więcej władzy po wyborach 24 czerwca. Oto wykresy, które obrazują wpływ rządów autorytarnych na gospodarkę.

  »

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>