Świat/Brexit

08.06.2018, 16:50

Przeciwnicy Brexitu chcą ponownego referendum. Wspiera ich Soros

Grupa przeciwników Brexitu, wspierana finansowo przez węgierskiego miliardera George'a Sororsa, rozpoczęła w piątek kampanię mającą na celu rozpisanie kolejnego referendum, które mogłoby powstrzymać wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

07.06.2018, 19:48

Wielka Brytania chce "awaryjnego" pozostania w unii celnej do 2021 roku

Wielka Brytania oczekuje na negocjacje z Unią Europejską w sprawie szczegółów awaryjnego planu utrzymania otwartej granicy z Irlandią po tym, gdy brytyjski rząd przedstawił swą propozycję na ten temat - oświadczyła w czwartek rzeczniczka premier Theresy May.

04.06.2018, 18:32

W.Brytania: Ustawa o Brexicie wróci do Izby Gmin 12 czerwca

Rzecznik brytyjskiej premier Theresy May potwierdził w poniedziałek, że ustawa o wyjściu z Unii Europejskiej stanowiąca podstawę prawną dla procesu opuszczenia Wspólnoty wróci pod obrady Izby Gmin 12 czerwca. Rząd będzie próbował odrzucić poprawki Izby Lordów.

29.05.2018, 13:53

"Guardian": Discovery rozważa przenosiny do Polski po brexicie

Brytyjski dziennik "The Guardian" poinformował we wtorek, że amerykański koncern medialny Discovery rozważa możliwość przeniesienia swoich europejskich operacji z Londynu do Warszawy lub Amsterdamu po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

23.05.2018, 04:50

Brytyjski przemysł samochodowy obawia się Brexitu

Ze względu na bardzo ścisłe związki z pozostałymi europejskimi gospodarkami branża motoryzacyjna w Wielkiej Brytanii obawia się Brexitu znacznie bardziej niż inne. Biorąc pod uwagę duże znaczenie brytyjskiego przemysłu samochodowego, skutki jego dezintegracji mogą okazać się dotkliwe dla gospodarki Europy.

16.05.2018, 13:32

Ten sondaż pokazał, że rozpad Wielkiej Brytanii jest możliwy

Brytyjski rząd jest zaniepokojony sondażami, które wskazują na rosnące poparcie dla zjednoczenia Irlandii Płn. i Irlandii po wyjściu Londynu z Unii Europejskiej - podał dziennik „The Times”, informując o starciu między szefową rządu a zwolennikami Brexitu.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>