Świat/Chiny

22.06.2018, 09:19

Czy wojna celna Chiny-USA uderzy w polski eksport?

Eskalacja działań protekcjonistycznych i kolejne podwyższenia ceł w handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie przekłada się bezpośrednio na sytuację w Polsce, ale udział Polski w globalnych łańcuchach produkcyjnych oraz możliwość rozszerzenia działań protekcjonistycznych na kolejne kraje może pośrednio wpłynąć na obniżenie dynamiki naszego eksportu, uważa główny ekonomista Coface w Europie Środkowo-Wschodniej Grzegorz Sielewicz.

21.06.2018, 08:34

Chiny: Działania USA zaszkodzą amerykańskim pracownikom

Nieprzewidywalne działania władz USA zaszkodzą amerykańskim robotnikom i rolnikom; Chiny odpowiedzą spokojnie, ale stanowczo – oświadczył w czwartek rzecznik chińskiego ministerstwa handlu Gao Feng, komentując najnowszą eskalację sporu handlowego.

20.06.2018, 17:55

Chiny: Xi i Kim rozmawiali o „prawdziwym pokoju” i denuklearyzacji

Podczas zakończonej w środę dwudniowej wizyty w Pekinie przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un i prezydent Chin Xi Jinping porozumieli się w sprawie współpracy na rzecz „prawdziwego pokoju” i denuklearyzacji – przekazały państwowe media północnokoreańskie.

20.06.2018, 15:31

Chiny ubolewają nad wystąpieniem USA z Rady Praw Człowieka ONZ

Chiny wyraziły w środę żal z powodu wystąpienia USA z Rady Praw Człowieka ONZ. Państwowe chińskie media oceniają, że wizerunek Amerykanów jako obrońców praw człowieka znalazł się po tej decyzji Waszyngtonu "na krawędzi upadku".

19.06.2018, 20:11

Doradca Białego Domu ds. handlu: Nie ma rozwiązania sporu z Chinami

Doradca Białego Domu ds. handlu Peter Navarro powiedział we wtorek, że mimo negocjacji nie ma na razie rozwiązania sporu handlowego z Chinami. Pekin i Waszyngton znalazły się na krawędzi wojny celnej w związku z taryfami, jakie USA nałożyły na towary z Chin.

19.06.2018, 11:08

USA vs. Chiny: na ile ryzyko wojny handlowej jest realne?

Ryzyko eskalacji handlowego sporu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami powoduje silną przecenę na globalnym rynku akcji. Chociaż coraz więcej obserwatorów nazywa spór na linii Waszyngton - Pekin wojną handlową, wydaje się, że cały czas jest to jedynie potyczka pomiędzy szanującymi się mocarstwami - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

15.06.2018, 15:43

Szybka reakcja Chin. Pekin zapowiada odwet za amerykańskie cła

Kilka minut po ogłoszeniu w piątek przez prezydenta Donalda Trumpa 25-procentowych ceł na chińskie towary eksportowane do USA wartości 50 mld dolarów chiński resort handlu zapowiedział analogiczne działania odwetowe wobec importu z USA.

15.06.2018, 09:41

W Hongkongu przyjęto ustawę o dworcu na prawach Chin kontynentalnych

Po pięciu miesiącach burzliwych debat parlament Hongkongu uchwalił ustawę, zgodnie z którą – po raz pierwszy w historii – na części hongkońskiego terytorium, a konkretnie na dworcu kolejowym, będzie obowiązywało prawo Chin kontynentalnych, w tym prawo karne.

14.06.2018, 15:52

Szef MSZ Chin: USA powinny dokonać "mądrego wyboru" ws. handlu

USA powinny dokonać "mądrego wyboru" w sprawie narastającego konfliktu handlowego, ale jesteśmy też przygotowani na konfrontację – oświadczył w czwartek szef chińskiej dyplomacji Wang Yi podczas spotkania z sekretarzem stanu USA Mike’iem Pompeo w Pekinie.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>